Dodany: 27.05.2008 10:34|Autor:

"Jacek Piekara jest urodzonym gawędziarzem i jego opowieści wciągają. Bohaterowie są żywi, świat prawdziwy, krew czerwona, a jak Piekara pisze, że ktoś śmierdzi, to fetor unosi się znad kart książki".
Bartłomiej Kluczkowski, Wirtualna Polska

Twórca przygód inkwizytora Mordimera Madderdina ("Sługa Boży", "Młot na czarownice", "Miecz Aniołów") oraz autor obrazoburczej, futurystycznej antyutopii ("Przenajświętsza Rzeczpospolita") tym razem prowadzi nas w podróż do wielu różnorodnych światów. Poznasz Jezusa Chrystusa pracującego jako kierowca ciężarówki, banitę skazanego na wieczne potępienie i przemierzającego Piekło, żigolaka służącego tajnemu konsorcjum, seryjnego mordercę kobiet, polskiego generała, który pojmał Stalina, wyrachowanego agenta handlowego, potrafiącego poradzić sobie na nieprzyjaznej planecie. A to tylko wybrane postacie z intrygujących, poruszających i często niezwykle kontrowersyjnych utworów Piekary.

"Siłą prozy Piekary jest słowo. Autor potrafi doskonale nim operować, konstruując świetne dialogi oraz naprawdę interesujące opisy. Całość okraszona jest doskonałym, raczej czarnym humorem, który może rozbawić niemal do łez. Andrzej Sapkowski już dawno zrezygnował z pisania krótkich tekstów, teraz nadszedł czas Jacka Piekary!"
Michał Sztąberek, Avatarae

13 opowiadań, różnorodność tematyki, zaskakujące wizje - to otrzymacie w najnowszej książce Jacka Piekary. Historie zebrano w cztery grupy, pod intrygującymi tytułami:

* Miłość, seks, nienawiść
* Bóg i historia