Dodany: 20.01.2014 13:46|Autor: recklless

Książki i okolice> Książki w ogóle

Dobre książki do polecenia

Poszukuje jakiś ciekawych pozycji, gdyż wreszcie odnalazłam czas na czytanie po dwóch latach zastoju.;) Możecie polecić coś ciekawego? Interesuje mnie zarówno klasyka jak i nowe pozycje. Może to być fantastyka, kryminał, powieść psychologiczna lub coś odmiennego, byle było napisane dobrym stylem i językiem, ponieważ męczę się czytając niektóre "dzieła" autorów w moim wrażeniu tworzących dla trzynastolatków. ;)
Użytkownik: Malina015 21.01.2014 00:48 napisał(a):
Odpowiedź na: Poszukuje jakiś ciekawych... | recklless
To polecę kilka książek, które mnie się bardzo podobały.

Atlas zbuntowany (Rand Ayn (właśc. Rosenbaum Alissa)) W tej chwili moja ukochana książka, uważam, że powinna być lekturą obowiązkową dla wszystkich. Całe szczęście, że póki co moi znajomi cierpliwie to znoszą. Pochwała umysłu.

Źródło (Rand Ayn (właśc. Rosenbaum Alissa)) Pochwała indywidualizmu. Silnie zarysowane postacie, bardzo charakterystyczne. I mimo bardzo mieszanych uczuć w stosunku do decyzji autorki szczerze polecam.

Król szczurów (Clavell James) Książka autora Shoguna, dobra na początek, gdyż nie jest zbyt gruba, pozwala poznać styl autora i sprawdzić czy nam odpowiada

Tai-Pan: Powieść o Hongkongu (Clavell James) Chronologicznie pierwsza książka z Sagi Azji. I moja ulubiona.

Nędznicy (Hugo Victor (Hugo Wiktor)) Coś klasycznego. Dobry język, ciekawa historia. Wady? Dużo dygresji, czasem za dużo, długi opis życia w klasztorze skutecznie zniechęcił mnie przy pierwszym podejściu, przy drugim byłam zdecydowanie bardziej cierpliwa.

Shantaram (Roberts Gregory David) Również wysoko przeze mnie oceniona. Ciekawa książka, ale do końca nie wiedziałam, czy czyta się dobrze czy jednak źle, coś mi nie pasowało w sposobie pisania.