„Désirée, czyli czas próby”

Autor: lucja15

Książka: Désirée czyli Czas próby (Hassenmüller Heidi)

Data dodania: 2008-03-17 17:58

Książka Heidi Hassenmüller to świetna opowieść dla nastolatek i nie tylko.

Désirée – główna bohaterka - boryka się z wieloma problemami. Śmierć bliskiej osoby, kłopoty ze zdrowiem i brak porozumienia z rodzicami to problemy, które jest nam nawet dziś trudno rozwiązać.

Prosty język, wartka akcja i niesamowite emocje towarzyszące czytaniu stanowią dodatkowy plus lektury.

Chciałam dodać, że bardzo podobała mi się postać Denisa, który miał w sobie chyba wszystkie cechy wymarzonego chłopaka. Wydaje mi się, że ciekawym wątkiem było nawiązanie do mitologii. Uważam, iż podejmowana w książce problematyka jest niezwykle interesująca. Ta powieść bardzo utwierdziła mnie w przekonaniu, że nigdy nie należy się poddawać i że trzeba walczyć o swoje szczęscie. Uczy nas, jak trzeba radzić sobie z przeciwnościami losu. Myślę, że jest to książka warta uwagi i zachęcam do jej przeczytania nie tylko dziewczyny, ale także i chłopców.

Użytkownik: moherowy-beret 2008-06-24 19:55 napisał(a):

Odpowiedź na: Książka Heidi Hassenmülle... | lucja15 Pokaż rodzica

Książka jest bardzo wciągająca ale niezgodze się że jest skierowana do nastolatek. Raczej dla każdego kto chce poznać myśli i przezycia osoby która przeżyła ogrom nieszczęść.
Odkładając tę książke byłam pełna podziwu dla bohaterki i jednocześnie doceniłam moje "nieszczęśliwe" życie.