Dodany: 17.03.2008 17:58|Autor: lucja15

„Désirée, czyli czas próby”

Książka Heidi Hassenmüller to świetna opowieść dla nastolatek i nie tylko.

Désirée – główna bohaterka - boryka się z wieloma problemami. Śmierć bliskiej osoby, kłopoty ze zdrowiem i brak porozumienia z rodzicami to problemy, które jest nam nawet dziś trudno rozwiązać.

Prosty język, wartka akcja i niesamowite emocje towarzyszące czytaniu stanowią dodatkowy plus lektury.

Chciałam dodać, że bardzo podobała mi się postać Denisa, który miał w sobie chyba wszystkie cechy wymarzonego chłopaka. Wydaje mi się, że ciekawym wątkiem było nawiązanie do mitologii. Uważam, iż podejmowana w książce problematyka jest niezwykle interesująca. Ta powieść bardzo utwierdziła mnie w przekonaniu, że nigdy nie należy się poddawać i że trzeba walczyć o swoje szczęscie. Uczy nas, jak trzeba radzić sobie z przeciwnościami losu. Myślę, że jest to książka warta uwagi i zachęcam do jej przeczytania nie tylko dziewczyny, ale także i chłopców.

Użytkownik: moherowy-beret 24.06.2008 19:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Książka Heidi Hassenmülle... | lucja15
Książka jest bardzo wciągająca ale niezgodze się że jest skierowana do nastolatek. Raczej dla każdego kto chce poznać myśli i przezycia osoby która przeżyła ogrom nieszczęść.
Odkładając tę książke byłam pełna podziwu dla bohaterki i jednocześnie doceniłam moje "nieszczęśliwe" życie.