Dodany: 07.06.2013 12:40|Autor: Małgorzata_

Kiermasz "Książki z Nowolipek" oraz finał akcji "Majewskich posadzili"

Już jutro (sobota) Stacja Muranów zaprasza na kiermasz książek "Książki z Nowolipek" oraz finał akcji "Majewskich posadzili".

1. Kiermasz książek „Książki z Nowolipek”:
Od godziny 11.00 do 17.00 będzie można zapoznać się z propozycjami wybranych wydawnictw. Z pewnością oferta wydawców najbardziej zainteresuje miłośników tematyki żydowskiej oraz varsavianów (choć nie tylko). Obecne będą m.in. Wydawnictwo Czarne, Veda oraz Skarpa. Dodatkowo na kilka godzin zagości u nas kiermasz książki żydowskiej Midrasza, który będzie kontynuowany od niedzieli na pl. Grzybowskim.

2. Finał akcji „Majewskich posadzili”:
To projekt, którego celem jest edukacja czytelnicza w zakładach karnych w Polsce. Czytając, osadzeni znajdują klucz, który ich umysły wyprowadza poza mury więzienia. Czytanie rozwija komunikatywność, kreatywność i wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa, poprawia pamięć i koncentrację, ale przede wszystkim ma ogromny wpływ na proces resocjalizacji. Słowo daje wolność i zrozumienie swojego losu.
Zbieramy książki do bibliotek więziennych w godz. 13.00 – 17.00.
Pamiętajcie: KSIĄŻKI NIE DZIELĄ!

PODCZAS FINAŁU MAJEWSCY (Alicja Majewska i Szymon Majewski ;)) BĘDĄ CZYTAĆ FRAGMENTY SWOICH ULUBIONYCH KSIĄŻEK.

Więcej na: facebook

Gdzie: