Dodany: 07.05.2013 10:53|Autor:

Książka: Projekt "Rosie"
Simsion Graeme
Notę wprowadził(a): agnesines

Projekt "Rosie" to feel-good book, jedyna w swoim rodzaju komedia romantyczna, z charyzmatycznym, ujmującym bohaterem, pierwszorzędnym humorem i wartką akcją. Przetłumaczona na 35 języków.

Don Tillman się żeni. Tylko nie wie jeszcze, z kim.

Wdrożył więc Projekt "Żona" i opracował 16-stronicowy kwestionariusz, który ma wyłonić idealną partnerkę. Musi mieć przyzwoity zawód, nie może palić, pić alkoholu, a wśród jej cnót punktualność winna znajdować się w ścisłej czołówce.

Tymczasem Rosie Jarman dorabia jako barmanka, pije, pali i notorycznie się spóźnia. Jest również inteligentna oraz piękna. I szuka swojego biologicznego ojca, a w tym Don Tillman, profesor genetyki, może jej służyć pomocą.

Z Projektu "Żona" Don dowiedział się kilku ciekawych rzeczy. Na przykład, dlaczego wszystkie jego dotychczasowe znajomości kończyły się na pierwszej randce. Dlaczego szybkoschnąca odzież fitness nie nadaje się na kolację w restauracji. I dlaczego, pomimo wszelkich prób naukowych, nie da się znaleźć miłości - to miłość znajduje Ciebie.

[Wydawnictwo Media Rodzina, 2013]

Użytkownik: hburdon 07.05.2013 12:34 napisał(a):
Odpowiedź na: Projekt "Rosie" to feel-g... | agnesines
"Projekt "Rosie" to feel-good book"

Ja nie jestem purystką językową. Naprawdę. Ja rozumiem, że czasem przy pomocy obcojęzycznego zwrotu można coś wyrazić pełniej, zwięźlej, dosadniej. Ale czy naprawdę nie można było po polsku napisać chociaż PIERWSZEGO zdania opisu?