Dodany: 08.01.2013 21:04|Autor:

Dlaczego partnerzy tracą dla siebie atrakcyjność erotyczną?
Dlaczego entuzjazm seksualny zmniejsza się wraz z upływem lat?
Dlaczego tak wiele dobrych małżeństw ulega jednak rozpadowi?
Czy prawdziwe seksualne spełnienie jest możliwe?

Seks jest nieodłączną częścią natury ludzkiej. Co więcej, stanowić może źródło fascynujących i pięknych przeżyć. Nie wtedy jednak, kiedy uprawianie miłości służy zupełnie innym celom: gdy na przykład ma być sposobem rozładowania napięcia, poszukiwania wsparcia, ucieczką przed poczuciem osamotnienia lub depresją. W rezultacie takiego postępowania do naszych sypialni zakrada się oziębłość, zazdrość, rozczarowanie i frustracja (chociaż nie tylko). Dzięki lekturze tej książki można tego uniknąć i dowiedzieć się, jak stworzyć związek satysfakcjonujący również pod względem seksualnym.

Książka składa się z trzech części. Pierwsza poświęcona jest analizie potrzeb emocjonalnych, które nie mając charakteru seksualnego, ograniczają przyjemność i satysfakcję płynącą z miłości fizycznej. Część druga pokazuje, jak dochodzi do tego, że seks staje się areną, na której staramy się przeforsować własne nieseksualne potrzeby. Trzecia część jest poradnikiem, który wyjaśnia co należy zrobić, aby odzyskać radość z seksu. Pokazuje czym jest seks nie obciążony emocjonalnymi problemami. Zawiera również test, dzięki któremu sami możemy przeanalizować własne życie seksualne, aby dowiedzieć się, nad którym z jego elementów musimy popracować.

[GWP, 2008]