Dodany: 04.03.2012 17:10|Autor: goszka89

Czytatnik: takie tam różne

Rok 2012

W tym roku:

a) Biorę udział w akcji 52 książki w 2012.
b) Mam zamiar przeczytać jak najwięcej książek z własnej półki.
c) Postanowiłam przeczytać kilka książek o tematyce roślinnej (oczywiście szeroko pojętej;).
d) Wymyśliłam sobie prywatną akcję o nazwie "brakujący tom". Bardzo lubię ponownie spotykać tych samych bohaterów, dlatego przepadam za cyklami. Niestety, w mało którym czytanym przeze mnie, miałam okazję zapoznać się ze wszystkimi tomami. I takie "brakujące tomy" chcę przeczytać.
e) Planuję przeczytać jak najwięcej książek z tego zestawienia: Smakowicie. Choć bez przesady, nie chciałbym, żeby kulinaria mi obrzydły ;)
f) Chcę przeczytać choć kilka książek o tematyce feministycznej, genderowej. Pomocna może być ta lista: Lektury feministyczne, ale nie będę się do niej ograniczać.
g) Biorę udział w akcji "Poznaj swojego wroga" : akcja czytelnicza. Wróg na marzec: Solaris (Lem Stanisław)
Kwiecień: Imperium (Kapuściński Ryszard)
h) Postaram się przeczytać kilka książek tematycznie związanych z II wojną światową. Od dzieciństwa to jeden z moich ulubionych obszarów czytelniczych.

Zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie :)

Styczeń:
1. Maria i Magdalena (Samozwaniec Magdalena (właśc. Kossak Magdalena)) - 5,5 (własna półka)

Luty:
1. Płetwa rekina i syczuański pieprz: Słodko-kwaśny pamiętnik kulinarny z Chin (Dunlop Fuchsia) - 5,5 (własna półka, smakowicie)
2. Frost i mordercze zadanie (Wingfield Rodney David) - 5,5 (własna półka, brakujący tom)
3. Talki w podróży (Talko Leszek K. (pseud. Hagen Wiktor)) - 4,5 (własna półka, brakujący tom)
4. Chochlą i mieczem (Wachowicz-Makowska Jolanta) - 4,5 (własna półka, smakowicie)
5. Czarna lista (Marinina Aleksandra (właśc. Aleksiejewa Marina)) - 5 (własna półka, nie jest to brakujący tom, ale głównego bohatera znałam już z innych książek autorki)
6. Ostatnia szansa, żeby dobrze zjeść (Mallet Gina) - 4,5 (własna półka, smakowicie)
7. Frost i sroga zima (Wingfield Rodney David) - 5 (własna półka, brakujący tom)
8. Zbrodnie roślin: Chwast, który zabił matkę Abrahama Lincolna i inne botaniczne okropieństwa (Stewart Amy) - 4,5 (własna półka, rośliny)

Marzec:
1. Ludzie czystego serca (Hill Susan) - 5 (własna półka, brakujący tom)
2. Zaklęci w milczeniu (Hill Susan) - 4 (własna półka, brakujący tom)
3. Szkoła niezbędnych składników (Bauermeister Erica) - 5 (własna półka, smakowicie)
4. Płotki giną pierwsze (Marinina Aleksandra (właśc. Aleksiejewa Marina)) - 5 (własna półka, brakujący tom)
5. Gliny: Mówią o sobie swoimi słowami (Baker Mark W.) - 3,5 (własna półka)
6. RockMann czyli Jak nie zostałem saksofonistą (Mann Wojciech) - 4,5 (własna półka)
7. Warszawa (Sokół Jarosław) - 4,5 (własna półka, wojna)
8. Skrawek błękitu (Kata Elizabeth) - 5 (wędrująca książka)
9. Europa z płaskostopiem (Kaczorowski Aleksander (ur. 1969)) - 5,5 (własna półka, rekomendacja BiblioNETki: 52%)
10. Dłonie (Warda Małgorzata (Szymańska-Warda Małgorzata)) - 5,5 (własna półka, rekomendacja BiblioNETki: 52%)
11. Zimny pokój (MacBride Stuart) - 4,5 (własna półka, brakujący tom)

Kwiecień:
1. Prime time (Marklund Liza) - 5
2. Zeznanie (Grisham John) - 5 (rekomendacja BiblioNETki: 54%)
3. W Dolinie Muminków (Jansson Tove) - 5 (własna półka)
4. Kuchnia Franceski (Pezzelli Peter) - 5 (smakowicie)
5. Pancerne serce (Nesbø Jo) - 5 (brakujący tom, rekomendacja BiblioNETki: 59%)
6. Piąta kobieta (Mankell Henning) - 5 (własna półka, brakujący tom, rekomendacja BiblioNETki: 67%)
7. To coś (Grippando James) - 4
8. Skalpel (Gerritsen Tess) - 4,5 (własna półka, brakujący tom)
9. Grzesznik (Gerritsen Tess) - 5 (własna półka, brakujący tom)
10. Sobowtór (Gerritsen Tess) - 5 (własna półka, brakujący tom)
11. Autopsja (Gerritsen Tess) - 5 (własna półka, brakujący tom)
12. Solaris (Lem Stanisław) - 5 (własna półka, wróg na marzec;)
13. Dotyk śmierci (Roberts Nora (pseud. Robb J. D., właśc. Robertson Eleanor Marie)) - 3,5 (własna półka)

Maj:
1. Lato nagich dziewcząt (Fleszarowa-Muskat Stanisława) - 4,5 (wędrująca książka)
2. Jest super! (Sikorska-Celejewska Agnieszka) - 4 (wędrująca książka)
3. Mag (Deaver Jeffery) - 5 (własna półka, brakujący tom, rekomendacja BiblioNETki: 71%)
4. Ofiara losu (Läckberg Camilla (właśc. Läckberg Jean Edith)) - 5 (własna półka, brakujący tom)
5. Panieński grób (Deaver Jeffery) - 5 (własna półka)
6. Niemiecki bękart (Läckberg Camilla (właśc. Läckberg Jean Edith)) - 5 (własna półka, brakujący tom, rekomendacja BiblioNETki: 69%, wojna)
7. Syrenka (Läckberg Camilla (właśc. Läckberg Jean Edith)) - 5 (własna półka, brakujący tom, rekomendacja BiblioNETki: 71%)
8. Latarnik (Läckberg Camilla (właśc. Läckberg Jean Edith)) - 5 (własna półka, brakujący tom)
9. Fabrykantka aniołków (Läckberg Camilla (właśc. Läckberg Jean Edith)) - 5 (własna półka, brakujący tom, rekomendacja BiblioNETki: 76%)

Użytkownik: Viv87 04.03.2012 17:58 napisał(a):
Odpowiedź na: W tym roku: a) Biorę u... | goszka89
Ciekawy pomysł z tym czytaniem brakującego tomu - jakby tak dobrze pomyśleć, to znalazłoby się wiele takich cyklów, których do końca nie przeczytałam... właściwie większość "zostawiłam na później".

A z tym poznaniem swojego wroga też może być ciekawie, ale z drugiej strony żadna książka nie staje się wrogiem sama z siebie, tylko czymś zawiniła, więc może szkoda się męczyć nad czymś co człowiekowi nie leży. Ale daj znać jak poszło :)