Dodany: 23.06.2007 22:34|Autor:

Książka: Hominidzi
Sawyer Robert J. (Sawyer Robert James)
Notę wprowadził(a): Astral

Pierwszy tom wyśmienitej trylogii SF "Neanderthal Parralax", nagrodzony w 2003 roku Hugo Award.

W "Hominidach" mamy okazję przyjrzeć się dwóm odrębnym gatunkom człowieka. Jednym z nich jesteśmy my, a drugim Neandertalczycy z równoległego świata, na którym to oni przetrwali jako dominujący gatunek istot myślących. Neandertalska cywilizacja i nauka stoją na poziomie porównywalnym do naszego, ale tamten świat ma zupełnie inną historię i filozofię.

Neandertalski fizyk Ponter Boddit podczas eksperymentu z komputerem kwantowym przypadkiem przekracza barierę między wszechświatami i zostaje przeniesiony do naszego świata.

Niemal natychmiast zostaje rozpoznany jako Neandertalczyk. Czuje się obcy w dziwnym dla niego świecie, nie potrafi porozumieć się z otoczeniem, a do tego musi przejść kwarantannę. Na szczęście znajduje kilkoro przyjaciół, w tym specjalistkę w dziedzinie genetyki, Kanadyjkę Mary Vaughan, kobietę, z którą zaczyna go łączyć szczególna więź.

Tymczasem w świecie Pontera jego partner, Adikor Huld, musi stawić czoło podejrzeniom o morderstwo. Jak ma dowieść własnej niewinności, skoro nie wie, co się stało z jego przyjacielem?

[Solaris, 2007]

Wyświetleń: 1990
Użytkownik: wyssotzky 23.01.2010 14:58 napisał(a):
Odpowiedź na: Pierwszy tom wyśmienitej ... | Astral
Bardzo wciągająca fantastyka. Jestem ciekawa kolejnych tomów i tego, jak rozwinie się fabuła.