Dodany: 21.11.2011 19:24|Autor:

Książka: Wszystko o Ewie
Mateja Anna, Burnetko Krzysztof
Notę wprowadził(a): Eida

"Lektura książki »Wszystko o Ewie« jednych zaboli, drugich rozwścieczy, ale każdemu da do myślenia. We mnie wzbudziła marzenie, aby kolejne wydanie było za każdym razem o połowę cieńsze. Chciałabym, żeby zawarte tu uwłaczające polskim kobietom statystyki i obserwacje jak najszybciej się zdezaktualizowały. Polskie kobiety naprawdę nie zasługują na gorsze życie, niż mają kobiety skandynawskie, francuskie, niemieckie - no i niż... mężczyźni".
Ewa Woydyłło

"Dyskryminacja płci to nie tylko źródło osobistych frustracji i niepowodzeń wielu kobiet. To także ogromny problem i koszt społeczny. Nie mogą dobrze funkcjonować społeczeństwa marnujące swój kapitał, w których połowa członków praktycznie przez całe swoje życie jest w gorszej sytuacji".
prof. Andrzej Rychard

O Autorach

Krzysztof Burnetko (ur. 1965) - publicysta, autor scenariuszy filmowych. W latach 1988-2005 pracował w "Tygodniku Powszechnym". Następnie był związany z "Polityką". Współautor wielu książek, m.in. "Kapuściński. Nie ogarniam świata" (2007), "Marek Edelman. Życie. Po prostu" (2008) oraz "Nasza historia. 20 lat RP.pl" (2009). Autor raportów o tematyce społeczno-prawnej przygotowanych dla Fundacji im. Stefana Batorego i Instytutu Spraw Publicznych. Członek Obserwatorium Wolności Mediów przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Anna Mateja (ur. 1973) - publicystka. W latach 1996 - 2008 redaktorka "Tygodnika Powszechnego". Wydała "Cud w medycynie. Na granicy życia i śmierci. Opowieści lekarzy" (2010). Laureatka nagrody dziennikarskiej Grand Press w kategorii wywiad za rok 2007 za rozmowę z Ewą Szumańską.

[Fundacja im. Stefana Batorego, 2011]