Dodany: 10.09.2011 21:56|Autor: Rachel3

Książka: Halt w niebezpieczeństwie
Flanagan John

Powrót do przygody

Tennyson, fałszywy prorok złotego boga, uciekł - wie o tym każdy, kto czytał część ósmą. Nasz ulubiony zestaw bohaterów - Will, Horace i Halt - rusza w pościg! Oczywiście nic nie może iść jak po maśle, bo kto by chciał o tym czytać? Trójka bohaterów natrafia na wszelakie przeszkody, od upartego marynarza po groźbę śmierci, która zawisła nad Haltem. Wszystko to napisane zgrabnie, w duchu pierwszych czterech części serii, co trochę mnie zaskoczyło - byłam już nastawiona, że kolejne części będą coraz gorsze. A jednak John Flanagan jak zwykle spisał się znakomicie!

Książka lekka, doskonała, by odprężyć się po ciężkim tygodniu. Przewidziana raczej dla młodszych, ale i ci starsi powinni się nieźle przy niej bawić. Fabuła w porządku, trudno coś zarzucić. Nie zabrakło także szczypty humoru i napięcia, a przecież to właśnie przyprawy są najważniejsze!

Polecam, choć jeśli ktoś nie jest jeszcze obeznany z serią, radzę najpierw sięgnąć po poprzednie części - inaczej przepadnie sporo smaczków-nawiązań!

Wyświetleń: 1992
Użytkownik: Emilka08 02.01.2012 17:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Tennyson, fałszywy prorok... | Rachel3
Całkowicie się zgadzam!!! To jedna z moich najulubieńszych książek! Nie mówię tylko o "Halcie w niebezpieczeństwie", ale o wszystkich książkach z serii Zwiadowcy. Co jakiś czas do nich wracam. Najbardziej lubię słowne przepychanki brodatego zwiadowcy i młodego rycerza - Horace'a.