Dodany: 09.02.2011 23:11|Autor: Tsukischiro

"Atramentowa śmierć"

Atramentowa śmierć (Funke Cornelia Caroline) to trzeci tom cyklu "Atramentowy świat", którego pierwszą część przeczytałam 2 lub 3 lata temu. Opowiada ona o introligatorze Mo i jego córce Meggie. Mo, oprócz tego, że jest mistrzem w swoim rzemiośle, posiada też niezwykłe wręcz zdolności lektorskie- czytając książkę na głos potrafi przywoływać do rzeczywistości postacie w niej występujące lub "wysłać" kogoś do owej historii- tego dowiadujemy się w pierwszej części, nie będę jednak streszczać fabuły trzeciego tomu ponieważ wymagałoby to przybliżenia pozostałych dwóch, które słabo już pamiętam.
Pani Funke zgrabnie rozwinęła pomysł możliwości zarówno podróży "do książki" jak i sprowadzania z niej bohaterów do własnej rzeczywistości. Czyta się szybko, przyjemnie i lekko, autorce nie można też odmówić dowcipu. Ta na wpół baśń na wpół książka przygodowa była świetnym relaksem w czasie sesji, w przerwach w nauce do egzaminów ;)