Dodany: 28.01.2011 20:05|Autor:

Książka: A ja czekam...
Cali Davide, Bloch Serge
Notę wprowadził(a): norge

Niezwykła książka z czarno-białymi ilustracjami Serge'a Blocha.

Biel tła i czerń delikatnej kreski podkreślone zostają pojawiającą się na każdej stronie czerwoną nitką. To nitka wiążąca wszystkie momenty naszego życia w jedną całość. Całość, która składa się przede wszystkim z czekania. To tylko wybrane momenty oczekiwania, z których składa się życie każdego z nas. Na 56 stronach czarno-białe postaci snują historię, która może być historią naszą, historią naszych bliskich, naszych rodziców lub dziadków. To ciąg wydarzeń: radosnych i smutnych, oczekiwanych i niespodziewanych, ale zawsze poruszających do głębi. Wspaniały prezent dla czytelnika w każdym wieku i na każdym etapie życia. Książka urzeka prostym pomysłem, wzrusza do łez.

W 2005 roku książka otrzymała nagrodę Baobab w kategorii "Album" podczas Salonu Młodzieżowej Książki i Prasy w Montreuil (Francja).

Davide Cali urodził się w 1972 roku w Szwajcarii, mieszka w Genui. Młody, ale już ceniony autor zarówno komiksów, jak i poważnych sztuk teatralnych. Uznanie zyskał swoim wspaniałym poczuciem humoru i niesamowitym darem opowiadania historii.

Serge Bloch urodził się w 1956 roku w Colmar. Po studiach w zakresie dekoracji w Strasbourgu, (pracownia Claude'a Lapointe) został twórcą opraw graficznych dla prasy dziecięcej oraz ilustratorem książek dla dzieci. Członek Europejskiego Stowarzyszenia Rysunku Humorystycznego (UBU. Dzieli swój czas między pracę dyrektora kreatywnego w wydawnictwie Bayard, ilustracje dla dzieci oraz rysunki prasowe. Jest znany dzięki sukcesom serii "Max et Lili". Wpisuje się w tradycję Jeana-Jacquesa Sempé (ilustratora m.in. słynnej serii przygód Mikołajka). Rysuje postacie niepokorne, żywe, które niemal rozpiera chęć, by coś nam powiedzieć.

[Wydawnictwo Hokus Pokus, 2010]