Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: A ja czekam...

 • Autor: Cali Davide, Bloch Serge
 • Tytuł oryginalny: Moi, j'attends...
 • Język oryginalny: francuski
 • Tłumacz: Kutyła Julian
 • Kategoria: Literatura piękna
 • Gatunek: dziecięca, młodzieżowa
 • Forma: opowiadanie / nowela
 • Rok pierwszego wydania: 2005
 • Rok pierwszego wydania polskiego: 2010
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 5,14 ; książkę oceniło 7 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): makarenaaa
 • Linki:
  • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Brak elementów do wyświetlenia.

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Niezwykła książka z czarno-białymi ilustracjami Serge'a Blocha.

Biel tła i czerń delikatnej kreski podkreślone zostają pojawiającą się na każdej stronie czerwoną nitką. To nitka wiążąca wszystkie momenty naszego życia w jedną całość. Całość, która składa się przede wszystkim z czekania. To tylko wybrane momenty oczekiwania, z których składa się życie każdego z nas. Na 56 stronach czarno-białe postaci snują historię, która może być historią naszą, historią naszych bliskich, naszych rodziców lub dziadków. To ciąg wydarzeń: radosnych i smutnych, oczekiwanych i niespodziewanych, ale zawsze poruszających do głębi. Wspaniały prezent dla czytelnika w każdym wieku i na każdym etapie życia. Książka urzeka prostym pomysłem, wzrusza do łez.

W 2005 roku książka otrzymała nagrodę Baobab w kategorii "Album" podczas Salonu Młodzieżowej Książki i Prasy w Montreuil (Francja).


Davide Cali urodził się w 1972 roku w Szwajcarii, mieszka w Genui. Młody, ale już ceniony autor zarówno komiksów, jak i poważnych sztuk teatralnych. Uznanie zyskał swoim wspaniałym poczuciem humoru i niesamowitym darem opowiadania historii.

Serge Bloch urodził się w 1956 roku w Colmar. Po studiach w zakresie dekoracji w Strasbourgu, (pracownia Claude'a Lapointe) został twórcą opraw graficznych dla prasy dziecięcej oraz ilustratorem książek dla dzieci. Członek Europejskiego Stowarzyszenia Rysunku Humorystycznego (UBU. Dzieli swój czas między pracę dyrektora kreatywnego w wydawnictwie Bayard, ilustracje dla dzieci oraz rysunki prasowe. Jest znany dzięki sukcesom serii "Max et Lili". Wpisuje się w tradycję Jeana-Jacquesa Sempé (ilustratora m.in. słynnej serii przygód Mikołajka). Rysuje postacie niepokorne, żywe, które niemal rozpiera chęć, by coś nam powiedzieć.

[Wydawnictwo Hokus Pokus, 2010]

czytaj całość »

data dodania: 2011-01-28, autor: norge, komentarzy: 0

Powiązane czytatki

Tytuł tekstu: Książki obrazkowe dla dużych, a niekoniecznie dla tych małych

Książka obrazkowa - cóż to jest? Czy to tzw. "książeczki kąpielowe" lub proste obrazki z podpisami "krowa robi muuuuu!" przeznaczone raczej do gryzienia niż czytania? Termin "książka obrazkowa" nie jest najlepiej dobrany. Sugeruje jakąś infantylność, podejście nie na serio, a do tego bez głębszych treści ("bo przecież to tylko obrazki!" - spotkałem się z takimi opiniami). Iwona Chmielewska, czyli jedna z największych gwiazd w tej dziedzinie, woli używać terminu "książka obrazowa" i on, choć nie...

czytaj całość »

data dodania: 2014-12-11 21:12, autor: wwwojtusOpiekun BiblioNETki, komentarzy: 10

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku