Dodany: 26.01.2011 11:35|Autor: Neelith

Czytatnik: Czytatnik bez ładnej nazwy

1 osoba poleca ten tekst.

O Targach Książki w Katowicach 2011


No, to mi się podoba! Targi "pod ręką" i w świetnym obiekcie!
Czy tylko ja byłam niezorientowana i opóźniona w rozwoju (tzn. chciałam napisać: w pozyskaniu tych pięknych wieści)?
Na wszelki wypadek podaję link: http://www.targiksiazki.eu/

A ponieważ termin jest odległy (20-23 października), można sobie póki co poczytać - oto fragmentu artykułu znalezionego na katowice.naszemiasto.pl:


"Katowickie Targi Książki mają być największym tego typu wydarzeniem w kraju, a w przyszłości i w tej części Europy. Nie wierzycie? Owszem, dziś najsłynniejsze są targi krakowskie. Ale... odbywają się na przedmieściach Krakowa - trudno dojechać, zaparkować, a areną wystawienniczą są namioty. Katowickie będą w hali Spodka, gmachu CINiBA (Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka - otwarcie planowane jest w ramach Targów) oraz na ulicach miast aglomeracji (...)

Swoją ofertę będą prezentowały wydawnictwa śląskie, polskie i zagraniczne. Oprócz tradycyjnych książek pojawią się też nowoczesne techniki przekazu - e-booki, platformy elektroniczne, itp. Zaplanowano też szereg wydarzeń towarzyszących - plebiscyt na "Book Top Silesia", czyli książki najchętniej czytane na Śląsku, otwarcie wystawy książki artystycznej. Inne to czytanie książek w środkach komunikacji miejskiej - "Bajkowy tramwaj" i "Bajkowy autobus". Spontaniczne czytanie książek w ramach flash moba, akcja drukowania tekstów na ulicach - "druk na bruk". Ok. 70 wydarzeń ma się odbywać zarówno w Katowicach, jak i innych miastach regionu."


I garść informacji z serwisu WP:

"Pierwsze organizowane na dużą skalę w woj. śląskim targi książki odbędą się w październiku w Katowicach. Organizatorzy - Silesia Expo i Uniwersytet Śląski - zapowiadają imprezę, której nowością będzie nacisk na nowoczesne techniki przekazu informacji.

Jak poinformowali podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Katowicach rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Wiesław Banyś i prezes Silesia Expo Tomasz Raczyński, impreza o nazwie Targi Książki w Katowicach odbędzie się od 20 do 23 października w udostępnionym przez miejski samorząd katowickim Spodku.

Nowością katowickich targów na krajowym rynku targów książki - obok oferty tradycyjnej literatury pięknej, wydawnictw technicznych, naukowych, edukacyjnych, dziecięcych i religijnych oraz dystrybucji książek - ma być szeroka prezentacja nowoczesnych technik przekazu, jak wydawnictwa multimedialne, e-booki, audiobooki, czy portale internetowe.

Korespondować z tym profilem ma najważniejsza impreza towarzysząca Targom - oficjalne otwarcie budowanej od kilku lat przez Uniwersytet Śląski i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach wspólnej biblioteki akademickiej pod nazwą Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka.

Centrum o powierzchni 13 tys. mkw. będzie tzw. biblioteką hybrydową. Oznacza to, że jednocześnie udostępniane będą wszystkie typy dokumentów, niezależnie od nośnika, na jakim się znajdują: książki, czasopisma, bazy danych, teksty elektroniczne, materiały audiowizualne, multimedialne oraz zbiory dostosowane do specjalnych grup użytkowników (np. osób niepełnosprawnych)."


Ach, brzmi dobrze.

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 1764
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 3
Użytkownik: Simons 26.01.2011 14:50 napisał(a):
Odpowiedź na: No, to mi się podoba! Tar... | Neelith
Trochę to dziwne, że równo 2 tygodnie potem będą targi w Krakowie. Ciekawe, ile wydawnictw weźmie podwójny udział w tak krótkim terminie?
Użytkownik: Neelith 26.01.2011 16:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Trochę to dziwne, że równ... | Simons
Zupełnie nie wiem jak to wygląda od strony organizacyjnej i może zapytam trochę naiwnie, ale to jest jakiś problem dla wydawnictw? Wydaje mi się, że chętnie zaprezentują się na obu imprezach, a łącznie zwiedzających będzie więcej, więc korzyść dla wszystkich.
Użytkownik: Simons 27.01.2011 08:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Zupełnie nie wiem jak to ... | Neelith
Dla wielu firm najpoważniejszą sprawą są koszty uczestnictwa. Sam udział kosztuje niemało (koszt metra kwadratowego powierzchni jest na targach zawrotną sumą), a powinno się do tego dodać jeszcze dodatkowe usługi począwszy od promocji na łamach katalogu targowego po możliwość wynajmu sal konferencyjnych na spotkania promocyjne.
Osoba reprezentująca ważne wydawnictwo, po targach książki w Warszawie powiedziała, że odbywały się ważne rozmowy, aby "zapobiec marginalizowaniu tych niegdyś ważnych targów, ich degradacji do kiermaszu. Odpowiedzią były rosnące koszty uczestnictwa, totalny brak oprawy medialnej, coraz słabsze zainteresowanie ze strony publiczności."
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: