Dodany: 2006-12-23 15:51|Autor: ciama

"Ociec chrzestny" - obowiązkowo


Jeśli jest jeszcze ktoś z tutaj obecnych, kto nie przeczytał tej książki, powinien zapłacić karę. "Ojca chrzestnego" czyta się z zapartym tchem. Nawet nie spostrzeżesz, jak czterystustronicowe dzieło pochłoniesz w całości, dowiadując się przy okazji, co znaczy prawdziwa miłość, przyjaźń czy honor. Jest to zdecydowanie najlepsza książka, jaką kiedykolwiek czytałem. Teraz rozumiem, dlaczego w szkole średniej lektury tak ciężko przyswajałem. One po prostu z tym tytułem nie miały nic wspólnego, jeśli chodzi o treść, akcję, styl, dialog - a więc to, co w książce jest najważniejsze.

"Ojciec chrzestny" to opowieść o rodzinie Corleone, która rządzi w Stanach Zjednoczonych, czerpiąc zyski głównie z hazardu. Pełno w niej fantastycznych zwrotów akcji, a opis zamordowania porucznika policji przez Michela Corleone jest wręcz genialny. Na pewno znajdą się też i tacy, którzy powiedzą, że temat jest zbyt banalny, a styl za bardzo wulgarny. Nie sposób się z nimi nie zgodzić. Bo opis sceny miłosnej między Sonnym a jego dziewczyną na ślubie jego siostry graniczy wręcz z pornografią. Jednak dla mnie to kolejny atut tej książki. Przecież nie jest to dramat ani też jedno z romansideł.

Po przeczytaniu tej książki ogarnął mnie tylko żal, że nie istnieje na świecie ktoś taki jak Ojciec Chrzestny. Na pewno przeczytam więcej pozycji, które napisał Mario Puzo, od niedawna mój ulubiony pisarz.

Czytać, ludzie, czytać!

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 5937
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 6
Użytkownik: andzia'90 2007-09-15 14:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Jeśli jest jeszcze ktoś z... | ciama
Zgadzam się w zupełności. Czytałam "Ojca chrzestnego" już dawno temu(jakieś 3 lata temu, mając 14 last może),a le książka jest po prostu piękna i przecudowna. Latwo mozna pojac, co oznacza, jak wspomniales, milosc, honor i przyjazn... Nawet nie wiem, keidy ksiazka sie skonczyla, a ja chcialam dalej czytac^^
pozdrawiam:)
Użytkownik: clockwork_orange 2016-06-14 12:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Zgadzam się w zupełności.... | andzia'90
Przeczytałam "Ojca chrzestnego" dawno temu i wiem, że jeszcze nie raz wrócę do tej powieści. Wciąga mnie za każdym razem bez pamięci i wprost nie mogę się od niej oderwać. Nie jestem w stanie wymienić choć jednego elementu, który mi w niej nie odpowiadał. Napisałabym jedynie, że było mi strasznie przykro, gdy uświadomiłam sobie, że przeczytałam już ostatnie strony... Zgadzam się z wami wszystkimi- książka jest po prostu wspaniała!
Użytkownik: szczechowna 2008-06-25 19:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Jeśli jest jeszcze ktoś z... | ciama
No cóż...poprzednicy powiedzieli już bardzo wiele o tej książce. Ja dodam tylko jedno - ta książka kradnie. Czas na sen...;)
Użytkownik: oligirl21 2009-03-27 21:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Jeśli jest jeszcze ktoś z... | ciama
ksiazka rewelacyjna przeczytalam ja 2 razy i pisze o niej prace maturalna :D
Użytkownik: BjutiMarija 2010-01-29 18:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Jeśli jest jeszcze ktoś z... | ciama
Czytając tę książkę zastanawiałam się 'co sprawia, że tak bardzo mi się podoba'. I wiecie co? Nie ma w niej nawet pół zbędnego zdania! Jeżeli nawet nam się wydaje, że któreś możnaby pominąć, to tylko pozory. Jak się okaże za kilka następnych stron WSZYSTKIE zdania mają swoje znaczenie dla fabuły i biegu akcji!
Użytkownik: alicja225{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które! 2011-01-28 20:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Jeśli jest jeszcze ktoś z... | ciama
Masz rację, że ten kto nie przeczytał powinien płacić karę. Ja zawsze twierdziłam, że jeszcze czas, że najpierw coś innego. Nic bardziej mylnego. Najpierw "Ojciec chrzestny". Tak jak napisałeś- obowiązkowo.
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: