Dodany: 16.12.2006 18:16|Autor: Katsy{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!

Książki i okolice> Zestawienia tematyczne

Aktorstwo, film, teatr

Pilnie poszukuję książek na temat aktorstwa, filmu, teatru itp. Może być zarówno beletrystyka, jak i książki np. o technikach aktorskich.
Czy ktoś może mi pomóc w tej sprawie?
Użytkownik: Filip II 16.12.2006 18:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Pilnie poszukuję książek ... | Katsy{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Co do literatury filmoznawczej.
Powinnaś zacząć od Kwartalników Filmowych i Filmu na Świecie - dobre na początek. Możesz powiedzieć konkretniej co Cię interesuje?
Użytkownik: Katsy{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które! 16.12.2006 20:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Co do literatury filmozna... | Filip II
Hmm... Najbardziej interesują mnie książki do poprawy/rozwinięcia zdolności aktorskich. Coś w stylu książkowych warsztatów. ;)
Przydałyby mi się też książki o tworzeniu filmów, graniu w teatrach (przygotowywanie sztuki itp.) oraz filmologiczne.
Użytkownik: Filip II 16.12.2006 20:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Hmm... Najbardziej intere... | Katsy{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Filmoznawcze ;)
Nie tak dawno ukazała się doskonała książka "Europejskie manifesty kina" pod redakcją Andrzeja Gwoździa - rewelacja.

Jeśli chodzi o tworzenie filmu to np. "Podstawy montażu filmu amatorskiego" Bernda Maya.

Jakim kinem się interesujesz? Popularnym? Autorskim? Starym? Nowym? Europejskim? Azjatyckim?
Użytkownik: Katsy{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które! 16.12.2006 20:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Filmoznawcze ;) Nie tak ... | Filip II
Wyraz "filmologiczny" też istnieje. ;) http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=filmologia

Jakim kinem się interesuję... Każdego po trochu, trudno mi określić jeden gatunek, który najbardziej lubię, ale raczej nowym i europejskim. Oczywiście pisz też o książkach o filmach z innych dziedzin, jeśli takie znasz. :)
Użytkownik: Filip II 17.12.2006 09:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Wyraz "filmologiczny... | Katsy{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Napiszę Ci kilka pierwszych pozycji z mojej półki.

Jest taka fajna seria "film" wydawana przez Świat Litecki, wyszły tam m.in. ksiązki Bunuela, Felliniego, Almodovara.
Jeśli interesuje Cię kino polskie kino przedwojenne polecam np. "Nowiny i nowinki filmowe 1896-1939" Stefanii Beylin, albo "Historię Kina Polskiego" - bodajże trzy pierwsze tomy traktują o okresie przedwojennym, reszta to PRL.
"Historia filmu radzieckiego" Rostisława Juriniewa dość zwięzłe i ciekawe.
Jerzy Płażewski - wszystkie jego książki! Ja mam niestety tylko "Historię filmu francuskiego" - genialne.
Użytkownik: --- 16.12.2006 19:16 napisał(a):
komentarz usunięty
Użytkownik: Katsy{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które! 16.12.2006 20:33 napisał(a):
Odpowiedź na: komentarz usunięty | ---
Chodzi mi o książki ogólnie o filmie. Bez różnicy czy o polskim, czy zagranicznym.
Użytkownik: verdiana 17.12.2006 09:39 napisał(a):
Polecam Ci książki Artauda. I "Świętego Artauda" Kolankiewicza. Zresztą wszystkie książki Kolankiewicza wiążą się jakoś z teatrem i są znakomite. Jest też ciekawa książka Taranienki o Gardzienicach:
Mnóstwo pożytecznych informacji można też znaleźć w książkach Jerzego Limona i Osterwy.
Użytkownik: BB_Gandzia 17.12.2006 12:28 napisał(a):
Zdam się na allegro :]