Dodany: 13.11.2006 15:57|Autor: martamar

Świetna książka dla każdego

Główną zaletą tej świetnej książki jest to, że nie jest jedną z wielu książek o magii, czarnoksiężnikach i zaklęciach, w których mamy tak dokładne opisy jakichś przedmiotów, czarów czy czynności, jakby autor za wszelką cenę chciał pokazać, że magia jest logiczna i uporządkowana.

Utarł się taki schemat, że głównym bohaterem jest dziecko, ewentualnie nastolatek, które spotyka się z czarami i jest całkowitym amatorem w tej "dziedzinie", a pod koniec książki wygrywa wielką bitwę z najpotężniejszym czarodziejem.

Tutaj na szczęście jest inaczej. Główna bohaterka ma dziewięćdziesiąt lat i radzi sobie nienajgorzej. Wielki i potężny czarnoksiężnik jest tchórzem. I najważniejsze - cała magia jest gdzieś na uboczu, ważna, ale nie najważniejsza, bohaterowie nie dokonują samych wielkich rzeczy. Okazuje się, że można używać zaklęć do poprawienia swojego wyglądu albo okazania uczuć.

A Hauru jest naprawdę sympatyczną postacią.

Polecam.

Użytkownik: Kass 23.06.2007 13:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Główną zaletą tej świetne... | martamar
Tak, Hauru zdobył moją sympatię, choć paradoksalnie ma te cechy, których u innych ludzi nie lubię. To prawdziwe mistrzostwo! :)