Dodany: 17.04.2006 05:21|Autor: bogna

Książki i okolice> Konkursy biblionetkowe

KONKURS nr 21 pt. „GDZIE BYŁY TE IMPREZY?”

Przedstawiam KONKURS nr 21 pt. „GDZIE BYŁY TE IMPREZY?”, który przygotowała Moni:

Impreza, party, przyjęcie, proszony obiad czy kolacja, festyn, bal, wesele... – w literaturze jest ich mnóstwo, a ja wybrałam dla Was dość charakterystyczne fragmenty, o różnym stopniu trudności. W konkursie „Gdzie były te imprezy” chodzi o to, czy właśnie dany urywek pamiętamy bądź kojarzymy, dlatego celowo nie wprowadzam do nich żadnych zmian, nie maskuję specyficznych miejsc, nie stosuję inicjałów, nawet gdy powinnam to uczynić (niech więc to będą takie moje ogólne podpowiedzi).
Jak zwykle należy odgadnąć autora (imię i nazwisko) oraz tytuł książki. Za każdy fragment można zdobyć dwa punkty, za wszystkie 25 fragmentów - maksymalnie 50 punktów. „Strzały” w autora i tytuł są oczywiście mile widziane, ale ograniczmy je do trzech prób.

Rozwiązania (czy ich propozycje) proszę przesyłać do 27. kwietnia, do godziny 20:00,
Na adres: [...]

Nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu jest tradycyjnie ogromna satysfakcja!

Życzę dobrej zabawy i czekam na liczne maile!

UWAGA!
Odpowiedzi nie zamieszczamy na Forum! Wysyłamy mailem!

FRAGMENTY KONKURSOWE

Impreza musi się odbyć bo...

Bo tak.
Bo jesteśmy w wieku, w którym się imprezuje.
Bo kiedyś będzie za późno.
Bo na Mazurach pada deszcz.
Bo kot Milki lubi nasze towarzystwo i głaskanie pod włos.
Bo my lubimy kota Milki.
Bo jej wieża zarosła kurzem.
Bo w kraju jest smutno.
Bo za piętnaście lat już nam się nie będzie chciało.
Bo trzeba mieć trochę ruchu.
Bo sąsiedzi się przyzwyczaili, że jest cicho, a na przyszłość to będzie dla nich niezdrowe.
Bo trzeba naocznie się przekonać, czy Dominik ma w szafie jeszcze jakąś parę spodni, czy też tylko tę jedną, w której od roku chodzi.
Bo wszyscy wokół imprezują.

Niemal na każdej kolacji, na którą mnie proszono, podawano konfitury z dyni. Za pierwszym razem bardzo mi smakowały – były tak złociste, że wydawało mi się, iż jem promienie słońca i nieostrożnie zdradziłam się z tym. Natychmiast w mieście rozgłoszono, że lubię konfitury z dyni, i ludzie przygotowywali je specjalnie dla mnie.

Jedną z najnudniejszych imprez, jakimi raczono nas w owym czasie, był doroczny festiwal szkolnych chórów i zespołów wokalnych. Zgodnie z regulaminem, odbywał się on zawsze na terenie tej szkoły, której reprezentacja ostatnim razem zdobyła pierwszą nagrodę – sławetnego „Złotego Słowika”. W ubiegłym roku to żałosne trofeum wywalczył zespół właśnie z naszej szkoły – głupkowaty „Tercet egzotyczny”, specjalizujący się w kubańskim folklorze i cieszący się wśród nas jak najgorszą opinią. No i teraz, przez ten ich przeklęty sukces, zwalało się nam na głowę prawdziwe nieszczęście: organizacja festiwalu, „praca społeczna” po lekcjach, a wreszcie jądro koszmaru – trzydniowe przesłuchania, uwieńczone finałem i koncertem laureatów, na których obecność była absolutnie obowiązkowa – jako wyraz gościnności gospodarzy.

W chałupie pachniało niezamieszkaniem, czyli wilgocią i resztkami jesieni, suchych liści i siana. Oraz smrodem myszy. Było zimno. Usiadł przy stole i spisywał dane z ich dowodów osobistych. Wszyscy byli z Wrocławia. Mieszkali na ulicach, których nazwy brzmiały wielkomiejsko i światowo: Wiedeńska, Wybrzeże Wyspiańskiego, Grunwaldzka, Kosmonautów. No tak, wiedział, że przyjechali tu na sylwestra, żeby się napić i powygłupiać. Jasne, że nie byli przemytnikami, że w żaden sposób nie mogli zaszkodzić granicy. A jednak teraz nie wypadało się wycofać, powiedzieć: w porządku, jadę dalej, ja też mam imprezę wieczorem, ciemny garnitur już wisi na drzwiach szafy, wyprasowany i gotowy, wódka mrozi się w lodówce i szampan tryumfuje w barku meblościanki.

Pierwszy bankiet był wydawany przez amerykańskiego pułkownika na cześć nowego prefekta Kioto. Gości zaproszono do dawnej rezydencji rodu Sumitomo, obecnie kwatery głównej siódmej dywizji US Army. Ze zdumieniem patrzyłam na pomalowane na biało kamienie w ogrodzie i na angielskie napisy rozwieszone na drzwiach. Nic z nich nie rozumiałam. Po bankiecie poszłam do Ichiriki.

Wieczorem impreza. Urodziny, wyprawiane w wiejskiej chatce. Stroimy się: przymierzam do obskurnych ogrodniczek wyjściowe bluzki. Piotr wyciąga supermarynarkę i czesze włosy grzebieniem zamiast zwyczajowo palcami.
Przed chatką pochodnie, w środku urodzinowa stypa. Wszyscy na czarno, siedzą za stołami w bergmanowskiej zadumie. Usztywnieni prozakiem i rozmiękli alkoholem. Frustracja emigracyjna. W latach osiemdziesiątych czuli się lepiej w porównaniu z Polską. Teraz ich samochody, domy na kredyt są gorsze od wielu krajowych.

Tosia nadal chora. Żeby jej tylko nie przeszło w zapalenie płuc!
Objawiła się Beata. Zawiadomiła mnie, nagrywając się na moją domową sekretarkę, że planujemy (my!) upojny wieczór andrzejkowy w Atlanticu, gdzie Konio wprawdzie nie zagra tym razem, ale będzie obecny. Jeżeli Laurze się uda, to ona też będzie obecna. Ja też mam być obecna i powinnam wziąć swojego ponurego pilota.
Tu sekretarce skończył się czas nagrywania.

W ciągu kolacji dużo się jadło i piło, dużo było śmiechu. Upłynęło niewiele czasu, gdy wesołość osiągnęła szczyt, żarty stawały się coraz mniej wybredne: co chwila rozlegały się słowa, które w pewnym środowisku uważane są za dowcipne, a które zawsze kalają wymawiające je usta. Słowa te budziły hałaśliwy poklask Nanine, Prudencji i Małgorzaty. Gaston bawił się znakomicie. Ten chłopiec o czułym sercu miał jednakże umysł nieco spaczony przez przedwcześnie nabyte przyzwyczajenia. W pewnej chwili chciałem zapomnieć o wszystkim, zobojętnieć na to, co miałem przed oczyma i wziąć udział w wesołości, która była jakby jednym z dań tej uczty. Ale z wolna wyosobniłem się z hałasu, szklanka moja stała wciąż nie tknięta, zapadałem nieomal w smutek na widok pięknej dwudziestoletniej istoty, która piła i wyrażała się jak tragarz, i śmiała się tym głośniej, im bardziej skandaliczne było to, co mówiono.

Przybyła kiedyś do mnie przyjaciółka, którą chciałam podjąć z szykanami. Na stole stało piwo i pokrojony żółty serek.
Przyjaciółka spojrzała na to i z wielkim wzruszeniem rzekła:
- O Boże, zrobiłaś przyjęcie...?!

I kolejny fragment z tej książki:

Obiad proszony z udziałem dwóch sztuk zagranicznych gości... no...? Jak by u nas wyglądał? Nie muszę mówić, wszyscy wiedzą, stół zawalony mięsiwem, wędlinami, sałatkami, barszczykiem, pieczystem, jarzynkami, ciastem, diabli wiedzą, czym jeszcze, roboty na dwa dni przedtem i cały dzień potem, a z resztek ze dwa wieprze wyżyją przez tydzień. No, może przez tydzień to przesada, ale całodobowa uciecha dla nich gwarantowana.
Tymczasem w Danii wyżej określony posiłek wyglądał następująco:
Przystawka w postaci połówki awokado na łba, z krewetkami w środku.
Danie zasadnicze: mięsko, kartofelki, sałata, kukurydza z puszki, groszek zielony z puszki, tylko do podgrzania.
Deser: sałatka owocowa na kruszonce herbatnikowej z bitą śmietaną.
Koniec, kropka.
Jako napój, dla uczczenia gości, służyło wino. Normalnie byłoby piwo. Oczywiście kawy albo herbaty można było potem dostać skolko ugodno.
I, co śmieszniejsze, wszyscy byli najedzeni.
Podobny posiłek w charakterze wystawnego przyjęcia stanowiłby ostatnią hańbę dla polskiej pani domu, która odniosłaby z tego jedną korzyść, a mianowicie nie musiałaby potem sprzątać i zmywać. Przedtem umarłaby ze wstydu.

10.
W sobotę wieczór Laura-Louise wydała pożegnalne przyjęcie w swym małym, ciemnym i zalatującym tannisem mieszkaniu na dwunastym piętrze. Przyszli państwo Wees i Gilmore, pani Sabatini ze swym kotem Błyskiem oraz doktor Shand. (...) Roman opowiadał o planowanej trasie podróży zdumiewając panią Sabatini, która nie mogła uwierzyć, że omijają Rzym i Florencję. Laura-Louise serwowała domowe ciasteczka i niezbyt mocny poncz owocowy. Rozmowa skupiła się na tematach tornada i praw obywatelskich.

11.
Nasza Apa świetnie wyczuwa, kto jest dobrym człowiekiem i zaraz się do niego klei. W tym roku przyszedł do nas ksiądz Janusz z kolędą, który wiele dobrego dla mnie i dla Magilli zrobił, więc Apa wlazła mu pod sutannę i wcale wyjść nie chciała. Znalazłam jednak na nią sposób: odtworzyłam jej głos Ryszarda z telefonicznej sekretarki:
– Pokój temu domowi – mówił Ryszard – kochani, mam do wypicia szampana, do zjedzenia super śledziki po japońsku, a do ustawienia kilka szafek i regałów w moim średnim pokoju. Zapraszam was na przyjęcie wieczorem i oby wasze chęci były współmierne do ciężkości szaf.

12.
Intrygantka dotrzymała słowa. Zaprowadziła mnie na jedną z tych uczelnianych imprez organizowanych niemal co wieczór przez ten czy inny wydział w różnych obskurnych lokalach – nie wiadomo, czy zaprojektowanych specjalnie na ich użytek czy z przeznaczeniem na magazyny starych opon.
Był listopad, w dżinsach trzęsłam się z zimna. Pomieszczenie wypełniał odrażający hałas, ścieżka dźwiękowa serwowała jedną katorgę za drugą. Można było albo udusić się w papierosowym dymie, albo stać w pobliżu otwartych na oścież drzwi, ryzykując zapalenie płuc. W ohydnym oświetleniu ludzie wyglądali na jeszcze brzydszych niż w rzeczywistości.
- Beznadzieja – orzekła Christa.
- Ja też tak uważam. Wychodzimy?
- Nie.
- Przecież sama powiedziałaś, że jest beznadziejnie.
- Obiecałam twoim rodzicom, że cię gdzieś zabiorę.

13.
Gościmy u rodziny Emeline w cudownym starym domu na wsi. Kilka razy byłem u nich, raz z Tamarą. Region nazywa się Finistère, koniec świata. Tamara od razu zakochała się w Bretanii. Krajobrazy, morze, muzyka, kultura. Najbardziej zafascynowały ją tańce i festyny, które tu nazywają się festnoz. Co sobota jakaś wioska organizuje festnoz, zespół gra muzykę bretońską i wszyscy tańczą, ludzie w wieku od ośmiu do siedemdziesięciu lat. Kiedy zaczyna się muzyka, wszyscy biorą się za ręce i tworzą jeden wielki wąż. Są różne kroki. Ten, kto ich nie umie, musi się starać naśladować sąsiadów. Tamarze poszło to łatwo, tańczyła kiedyś w zespole. Była tym wszystkim tak zachwycona, że nawet chciała stworzyć w Warszawie kółko tańca bretońskiego. Do tego nie doszło, ale kiedyś na imprezie u niej na Baboszewskiej włączyła bretońską muzykę i uczyła wszystkich tamtejszych tańców.

14.
Weszliśmy wreszcie na salę taneczną, udekorowaną balonami, serpentynami i siatką wojskową, pożyczoną z pobliskich koszar. Wzdłuż ścian stały długie ławy przyozdobione obrusami z ceraty udającej haftowane płótno. Miejsce państwa młodych zaznaczał ogromny różowy tort z parą marcepanowych mustangów na szczycie. A nad stołem zwisały na żyłce dwa toporne styropianowe gołąbki, połączone obrączkami z cynfolii, oraz girlandy kwiatów z marszczonej bibuły.
– Zapraszamy do stołów! – zawołał nieco zaczerwieniony Józek. Najwyraźniej zdołał
zachować kilka butelek wśród osobistej uprzęży.
Wszyscy zasiedli na swoich miejscach. Ja między Maćkiem i Julką. Naprzeciwko Bolek ze swoją tajemniczą szatynką. A Rysiek? Siedział pięć metrów dalej, smętnie wpatrując się w pusty talerz, ozdobiony jak wszystkie inne niebieskim napisem PSS Społem.

15.
Krótką odległość do pałacu pokonali w jego saniach. Okrył ją troskliwie ciężkim pledem. Była jasna, mroźna noc i tysiące gwiazd na niebie. A każda wydawała się odbijać w świecach jarzących się blaskiem w oknach pałacu. Doktor szybko wprowadził Daninę do środka i powiódł na górę do przestronnego, pięknie urządzonego salonu, całego w pastelowych jedwabiach i brokatach, pełnego marmurów, malachitu i przepychu. Ten pokój miał znacznie mniej oficjalny charakter niż większość pozostałych. Ogień buzujący na kominku, blask świec, ciepłe przyjęcie, jakie jej zgotowano, wszystko to złożyło się na domowy nastrój, którego chyba nigdy dotąd nie zaznała, nigdy nie była szczęśliwsza. Już samo to, że jest tutaj, w gronie rodziny carskiej i jej przyjaciół, wraz z Nikołajem – już samo to było jak sen. Aleksy nie odstępował jej przez cały wieczór.

16.
– Nic nie piłeś? – pyta się mnie Pele.
– Nie – odpowiadam.
– To co ty? – dziwi się Pele. Dzisiaj twoja osiemnastka, a ty jeszcze jesteś trzeźwy?
Uśmiecham się; miło mi, że mnie szukali. I miło mi, że o mnie pamiętają.
– E, tak to nie może być – mówi Pele. Po czym zwraca się do Maradony:
– Maradona, idziemy na górę po kurtki i idziemy z Borysem na flaszkę.
– E, nie... – protestuję bez przekonania. – Może nie...
– Co nie! – mówi Pele. Idziemy na flaszkę i nie ma gadania. Przecież dzisiaj twoja osiemnastka, to trzeba to oblać.

17.
Wdowa okazała się wyjątkową kobietą. Wszystko, co mówiliśmy, traktowała jak wiadomości kolejnego serwisu informacyjnego i reagowała na nie autentycznym oburzeniem, śmiechem lub współczuciem. Wypiliśmy kilka butelek bordeaux, które donosił kucharz, ponaglany regularnie przez telefon leżący na stoliku w ogrodzie. Gdy wstawaliśmy od stolika, byłam w bardzo erotycznym nastroju. To przez to bordeaux, francuski, który działa na mnie jak afrodyzjak (miej skojarzenia, jakie tylko chcesz), i przez fakt, że jutro wylatujesz z Nowego Jorku do Paryża.
Gdy w ogrodzie zrobiło się zbyt chłodno, przeszliśmy do rezydencji wdowy. Alicja z niepokojem i rozdrażnieniem obserwowała, jak student pomaga wstać wdowie z krzesła w ogrodzie i opartą o jego ramię i przytuloną, obejmującą go w pasie prowadzi do rezydencji.

18.
Rok 1955 upamiętnił się tym, że Amerykanie dwukrotnie tańczyli z radości na ulicach. Raz z powodu bezprecedensowego wydarzenia w historii Brooklynu – to znaczy zwycięstwa brooklyńskiej drużyny baseballowej nad nowojorskimi Jankesami oraz wygrania przez nią Baseballowych Mistrzostw Stanów.
Drugą ogólnokrajową euforię wywołało ogłoszenie z dnia 12 kwietnia, podające rezultaty szeroko zakrojonych badań doktora Jonasza Salka, który zaszczepił wszystkie dzieci w Pittsburghu. Orzeczenie to stwierdzało po prostu, że eksperyment zakończył się powodzeniem. Nauka odniosła wreszcie zwycięstwo nad polio. Cały kraj oszalał z radości i jak potem jeden ze świadków wspominał – „wszędzie bito w dzwony, trąbiono klaksonami, uruchamiano syreny fabryczne, strzelano z armat i przetrzymywano na chwilę czerwone światła na skrzyżowaniach. Zwalniano się na resztę dnia z pracy, zamykano szkoły albo organizowano w nich naprędce ogniste apele, pito toasty i tulono dzieci. Ludzie chodzili do kościołów, uśmiechali się do obcych i przebaczali sobie wzajemnie”.

19.
Było kwadrans po jedenastej i ze zdumieniem stwierdziłem, że mieszkanie pełne jest gości i że wielu z nich, mimo moich rozpaczliwych sugestii, pali papierosy. Skandal, po prostu skandal! Chrząknąłem, ale nikt nie uslyszał. Przetarłem oczy, zakaszlałem wymownie, ale choć byłem najstarszy, nikt nie zwrócił na mnie uwagi. Huknąłem więc co sił w płucach, zamachałem rękami i wykonałem w powietrzu tantryczny piruet, który odgania demony i neutralizuje smrody. Niestety, subtelne metody nie wzruszały ściany ignorancji, której rozbicie domagało się raczej bomby. Ach, jakże bezsilnymi czyni przemoc swoich przeciwników! W ostatecznym odruchu rozpaczy padłem na kolana, zagroziłem głodówką i nie wiedząc już, co czynić dalej, z godnością położyłem się na łóżku i zamilkłem. (...) Z niemą rezygnacją patrzyłem, jak moi goście popiół strząsają na dywan, niedopałki wrzucają do doniczki z birmańską paprocią i pochłonięci rozmową ignorują moją osobę.

20.
Brzęk kieliszków z szampanem harmonizował z sonatą Mozarta. Harfa tworzyła melodyjny podkład cichych rozmów. Griffin Scope lawirował między czarnymi smokingami i błyszczącymi sukniami. Ludzie zawsze opisywali Griffina Scope’a tym samym słowem: multimilioner. (...)
Przyjęcie zostało zorganizowane z powodu szczególnie miłego sercu Griffina Scope’a: zebrania funduszy na rzecz fundacji charytatywnej Brandona Scope’a, nazwanej tak dla uczczenia pamięci jego zamordowanego syna Brandona.

21.
Czy wiesz, jaką suknię miała na sobie wtedy, gdy ciebie poznała? Widzisz, a ja wiem, i wiem też, że nic w tobie nie dostrzegła wówczas, żadnego znaku, żadnej zapowiedzi, cieszyła się zabawy i kpiła ze mnie. Występowałam na tym „balu” po raz pierwszy w roli szczęśliwej małżonki. Przyszliśmy we trójkę, z nią i Józefem, ona była jak zwykle bez partnera i to, jak zwykle, nie mogło się podobać kobietom. Na owej uroczystości wszyscy pracownicy otoczeni byli rodzinami, nudna zabawa wśród starych znajomych, ich żon i kuzynów, ale Agata bawiła się doskonale. Ani Józef, ani ja nie tańczymy, ona za to szalała.

22.
Towarzyszący im Cristo Bedoya ujawnił liczby, które spotęgowały podziw. Był na weselu z Santiago Nasarem i ze mną prawie do czwartej, ale zamiast wrócić do swoich rodziców, spędził resztę nocy na rozmowach w domu swych dziadków. Uzyskał tam szereg informacji brakujących mu dotąd do obliczenia kosztów wesela. Oszacował, że pod nóż poszło czterdzieści indyków i jedenaście świń dla gości, i cztery jałówki, które pan młody kazał upiec dla wszystkich na głównym placu miasteczka. Oszacował, że wypito dwieście pięć skrzyń alkoholu z przemytu, a prawie dwa tysiące butelek rumu rozdano tłumom. Nie było takiej osoby, ni biednej, ni bogatej, która w ten czy inny sposób nie uczestniczyłaby w najgłośniejszym weselu, jakie kiedykolwiek widziano w miasteczku.

23.
Pożyczyłam dwieście złotych od Renki, żeby moich gości nakarmić godnie i z całą staropolską gościnnością. Kupiłam indyka, schab, śliwki, pomidory, pietruchę i koperek, ziemniaczki, wino dobre, kalifornijskie. Zrobiłam roladę z indyka, upiekłam schabik ze śliweczkami, paluszki lizać, sałata lodowa wypłukana stała w lodówce, bułeczki na niedzielne śniadanko zapewnione, butelka białego wina chłodzi się, a ja znów rzucam się do sprzątania. Koło czwartej wpadam pod prysznic, żyć mi się nie chce, podpieram się nosem, mieszkanie błyszczy, przecież mogą być lada chwila. Czekam.
O siódmej wieczorem Ula pyta przez płot, czy do nich nie wpadnę. No, nie wpadnę, bo czekam. Mogą być za chwilę, za moment, bo przecież już wieczór się zbliża. W domu jestem sama, nikt im drzwi nie otworzy. Więc czekam. O wpół do drugiej w nocy doszłam do wniosku, że już nie przyjadą, i położyłam się spać.

24.
Patrycja wyszła z przyjęcia weselnego. Nie, w porządku było, wszystko wspaniale się udało, udziec jagnięcy rozpływał się w ustach, złote jabłka Hesperyd, podane na ciepło, roztaczały cudowne aromaty, atmosfera była przemiła i nawet kaloryfery zaczęły grzać mniej więcej po godzinie od chwili wybicia szyby, dzięki czemu można było wyłączyć elektryczny grzejnik, przy którym gromadzili się biesiadnicy. (...)
Patrycja zjadła też zdecydowanie zbyt wiele wszystkiego. Przy drugiej porcji kremu orzechowego z bitą śmietaną i ajerkoniakiem oraz czekoladowymi wiórkami poczuła, że przeholowała, zrobiło się jej nawet odrobinę niedobrze. Więc opuściła pokój biesiadny (nikt tego nie zauważył, bo właśnie stryj Józeczek wdał się z Markiem w spór na temat programu powszechnej prywatyzacji) i poszła do kuchni, gdzie zaparzyła sobie herbatki miętowej.

25.
Latem w powiecie odbywały się pieczenia wołów i bale prawie co tydzień, ale dla rudych panien Tarleton z ich prawie nigdy nie słabnącym zapałem do zabaw, każda barbakoa i każdy bal był sprawą tak podniecającą, jak gdyby był pierwszym w ich życiu. Dziewczęta te były ładne i wesołe i tak teraz ściśnięte w powozie, że krynoliny ich i falbanki wystawały na zewnątrz, a parasolki trącały się co chwila i zderzały nad dużymi kapeluszami z florenckiej słomki, przybranymi różami i czarnymi aksamitkami. Pod rondami kapeluszy widać było wszystkie odcienie rudych włosów – czerwonawe włosy Hetty, złocistoblond Kamili, miedzianokasztanowe Randy i marchewkowe – małej Betsy.

================================
Dodane 21 kwietnia 2011:
Tytuły utworów, z których pochodzą konkursowe fragmenty, znajdziesz tutaj:
Rozwiązanie konkursu
Wyświetleń: 192058
Użytkownik: bogna 17.04.2006 05:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Drugi dzień Świąt, odwiedzamy przyjaciół, bawimy się... Moni zaprasza na imprezę, można sobie wybrać :-)
Użytkownik: Czajka 17.04.2006 07:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Drugi dzień Świąt, odwied... | bogna
Moni Kochana, nie będzie łatwo. Wstyd się przyznać, ale póki co (przy piątym), tylko Tercet Egzotyczny jest mi bliski.
Czy pierwszy kawałek, to nie jest czasem dowcip o tym, kiedy przestaje się być studentem?
Idę dalej czytać. :-)
Użytkownik: Czajka 17.04.2006 08:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Moni Kochana, nie będzie ... | Czajka
Leżę po szczepieniu przy wybitym oknie, nie tańczę, jem żółty serek, słucham Tercetu Egzotycznego i nikt nie przychodzi.

Hihi, czym ja sobie zasłużyłam, ale moja impreza wygląda właśnie tak, czyli sześć trafionych. :-)
Użytkownik: Moni 17.04.2006 09:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Leżę po szczepieniu przy ... | Czajka
Zadnych odpowiedzi od Ciebie jeszcze nie mam. Pospiesz sie, to bedziesz pierwsza, chocby w tym rankingu. :-)

WSZYSTKICH serdecznie zapraszam na konkurs i czekam na liczne maile!
Użytkownik: Czajka 17.04.2006 09:56 napisał(a):
Odpowiedź na: Zadnych odpowiedzi od Cie... | Moni
Pewnie wszyscy się jeszcze polewają. :-)
Użytkownik: KrzysiekJoy 17.04.2006 09:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Leżę po szczepieniu przy ... | Czajka
Będzie ciężko. Narazie kilku jestem pewien, głównie tych z "klasyki", troszkę podejrzeń. Czuję Czajko, że będę się do Ciebie często podlizująco uśmiechał.
Użytkownik: Czajka 17.04.2006 09:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Będzie ciężko. Narazie ki... | KrzysiekJoy
Oj tak, tak. Wzajemne uśmiechanie może być ostatnim ratunkiem. Klasykę jakoś przeoczyłam. :-)
Użytkownik: KrzysiekJoy 17.04.2006 10:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Oj tak, tak. Wzajemne uśm... | Czajka
Czajko, wiesz coś o tej co lubi konfitury z dyni. Przed chwilą rozpracowałem herbatkę miętową.
Użytkownik: Moni 17.04.2006 10:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Czajko, wiesz coś o tej c... | KrzysiekJoy
Czajka wie, ale moze nie wiedziec, ze wie... ;-) A i Ty mialbys za te konfiturowa osobe chocby pol punktu... Ale podpowiadam, co? :-)
Użytkownik: Czajka 17.04.2006 10:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Czajka wie, ale moze nie ... | Moni
Moni, mam nadzieję że się dopiero rozkręcasz w podpowiadaniu, dobrze Ci idzie. :-)
Ps. Wysłałam Ci moje pierwsze dusiołki i prośby.
Użytkownik: Moni 17.04.2006 12:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Moni, mam nadzieję że się... | Czajka
Pewnie, ze bede podpowiadac...
A tak na wstepie to podaje, ze w moich fragmentach jest przewaga autorek (plec zenska!) i jak ktos jeszcze nie zauwazyl, to oczywiscie tez fragmentow z literatury polskiej!
Użytkownik: Czajka 17.04.2006 10:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Czajko, wiesz coś o tej c... | KrzysiekJoy
Joy, herbatkę miętową przy wypitym oknie to ja też znam. A przynajmniej wiem, kto napisał. :-)
Dynia mi chodzi po głowie i taka od razu mi się wydała bliska. Ale pozostaje z lekka tajemnicza.
Użytkownik: ella 17.04.2006 11:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Joy, herbatkę miętową prz... | Czajka
Moni, to nie dla mnie ;-(. Podziwiam Wasze oczytanie i pamiec.
21. i 23. mam prawie pewne, a 10. jakby znajoma?. Reszte fajnie sie czyta :-))).
Użytkownik: Moni 27.04.2006 17:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Drugi dzień Świąt, odwied... | bogna
UWAGA! Imprezujemy jeszcze tylko niecale 2,5 godziny! ;-)
Użytkownik: Kaoru 17.04.2006 12:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
A ja na razie jedno, może dwa w porywach. Myślałam, że bez szyfrowania imion i miejsc będzie łatwiej, a tu klops...
Użytkownik: grosiek 17.04.2006 13:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Oj, ciężko, ciężko... tak ze cztery mi świtają, a reszta... tragedia;)
Użytkownik: joanna.syrenka 17.04.2006 14:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Oj, ciężko, ciężko... tak... | grosiek
Tez tylko czterech jestem pewna. Ale do szału zaraz doprowadzi mnie 11, 12 i przede wszystkim 14. Grrr... Musze to wiedzieć!
Użytkownik: Elkajka 17.04.2006 15:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Tez tylko czterech jestem... | joanna.syrenka
Syrenko 14 nie masz ocenionej ani nic z jej rodzinki.

Ja jestem pewna trzech fragmentów (jest w nich właśnie ta 14) i trzech się domyślam i dlatego jeszcze nie wiem czy wezmę udział w konkursie.
Użytkownik: Moni 17.04.2006 15:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Syrenko 14 nie masz oceni... | Elkajka
Przysylaj odpowiedzi! Kazdy, kto cos wie (albo sie domysla), bierze udzial. A ja i tak troche podpowiadam. ;-)
Użytkownik: norge 17.04.2006 19:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Przysylaj odpowiedzi! Kaz... | Moni
Fajny temat, ale trudne fragmenty, oj trudne, Moni. Sporo chyba z literatury "bardzo" współczesnej, w której to mam straszne braki. Ale sprobuję. Na razie mam jeden pewniak i trzy podejrzenia.
Użytkownik: kachna 18.04.2006 09:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Tez tylko czterech jestem... | joanna.syrenka
Syrenko, sprawdziłam, 11 nie masz ocenionej. Ani nic innego tego autora/tej autorki.
11 w ogóle ma niezbyt dużo ocen :)
Użytkownik: kachna 17.04.2006 19:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
12 odpowiedzi wysłanych do Moni, teraz czekam tylko na potwierdzenie :) A reszta fragmentów, niestety, niewiele mi mówi. Może poza siódmym i dwudziestym pierwszym, ale nadal nie wiem co to może być.
Użytkownik: Annika 17.04.2006 19:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Przyłączam się do konkursu:) Dopiero wróciłam z wyjazdu świątecznego, a tu taka miła niespodzianka:)) Zabieram się do czytania fragmentów!
Użytkownik: KrzysiekJoy 17.04.2006 19:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Moni potwierdziła mi 12 "dusiołków" w międzyczasie dokopałem się jeszcze trzech. Boli mnie 15, ale nie mogę nijak skojarzyć Daniny. Może jakiś handelek czas zacząć?
Użytkownik: jakozak 19.04.2006 19:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Moni potwierdziła mi 12 &... | KrzysiekJoy
Piętnaście.
Baler...on wykluczony. :-)))
Użytkownik: Lilia* 17.04.2006 20:05 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
U mnie też 12 znalezionych, a w jednym sierotka w postaci autora. Po raz kolejny stwierdzam, że czytam niewłaściwe książki. W jednych wybór za duży a inne nic nie mówią.
Użytkownik: zarzyczka 17.04.2006 20:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Ledwo co wróciłam od świętowania i juz pelne rece roboty ;) Mam moze z 5.. . ale kilka sie tłucze po głowie i nie daje spokoju... Ojj ciezka bedzie to praca, trudne fragmenty, nie wiem czy wezme udział...
Użytkownik: ella 17.04.2006 20:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Ledwo co wróciłam od świę... | zarzyczka
oj, Zarzyczko-pewnie ze wez udzial. Ja mam 21 i 23 raczej pewne, a 7, 13, 17 wiem ze dzwonia, ale w ktorym kosciele???. Moni, ja po raz pierwszy i bez ksiazek na polce-sama wiesz -poszly dalej. Mozg mi sie gotuje. uffff!!! Ciezko mi, ciezko ;-(.A reszte tekstow, jakbym pierwszy raz widziala na oczy. Jak ja czytam te ksiazki, ze nic nie pamietam?!
Użytkownik: Moni 17.04.2006 20:51 napisał(a):
Odpowiedź na: oj, Zarzyczko-pewnie ze w... | ella
Ty nie zwlekaj tylko do mnie pisz (i strzelaj!) - 21 jest malo popularne, bo odgadla na razie tylko jedna osoba.
Użytkownik: norge 17.04.2006 22:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Ty nie zwlekaj tylko do m... | Moni
Moni, 21 to mój jedyny pewniak. Jeszcze pomyślę i jutro wysyłam.
Użytkownik: zarzyczka 18.04.2006 19:55 napisał(a):
Odpowiedź na: oj, Zarzyczko-pewnie ze w... | ella
Ehh.. jak po grudzie mi to idzie. Mam już 1,3,7,10,11,14,17,22,23,25 i pół 24. 19 strzelona poraz drugi i czekam na potwierdzenie ;)
No i cały czas po głowie tłucze się 2, 4, 6, 8, 18 i 21. Pomocy!!
Użytkownik: Lilia* 18.04.2006 20:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Ehh.. jak po grudzie mi t... | zarzyczka
2 znasz autora/autorkę, czytałaś inny utwór i ci się podobał. Z resztą sama się jeszcze męczę.
Użytkownik: Moni 17.04.2006 20:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Male podsumowanie po kilkunastu godzinach konkursu...
Tak sie balam, ze nikt nie zechce wziac w nim udzialu, a tymczasem dostalam juz odpowiedzi od 9 osob, z tym ze dwie osoby na razie sobie strzelaly i to niestety calkiem niecelnie, tak wiec "zaliczone" odpowiedzi ma na razie 7 osob. Najlatwiejsze fragmenty to chyba nr 10, 22, 23, 24 i 25.
Czekam na kolejne odpowiedzi - sa jeszcze fragmenty, ktorych nikt nie zgadl.
A teraz UWAGA! PODPOWIADAM!
Fragment nr 19 jest bardzo trudny i ma niewiele ocen (jedna z nich to osoby baaardzo znanej na forum!) i w dodatku jest dosc specyficzny w kolejnosci alfabetycznej. ;-)
Użytkownik: annah15 17.04.2006 23:22 napisał(a):
Ja wiem tylko 1 i 7
Użytkownik: <mahti> 18.04.2006 00:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja wiem tylko 1 i 7 | annah15
Nr 5- świetna książka... Właśnie dzisiaj skończyłam. A reszta tytułów? Albo nie czytałam, albo nic nie pamiętam ;)
Użytkownik: Moni 18.04.2006 09:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Nr 5- świetna książka... ... | <mahti>
Przyslij odpowiedz, a na pewno podpowiem, co jeszcze czytalas. :-)
Użytkownik: Sznajper 18.04.2006 12:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
1. nie czytałem, ale jakoś znajome się wydaje.

Moni, specjalnie ukryłas swoje oceny? :)
Użytkownik: Moni 18.04.2006 14:51 napisał(a):
Odpowiedź na: 1. nie czytałem, ale jako... | Sznajper
A myslisz, ze moje oceny by Wam pomogly? Tyle ich jest...
Nie dziwi mnie, ze nr 19 nie zostal odgadniety (bo go prawie nikt nie czytal - UWAGA! ZNOWU PODPOWIADAM! - spytajcie Verdiany!), ale ze i na nr 6 tez jeszcze nikt nie wpadl - a to takie oczywiste (i jeszcze to wymienione imie!). Pozostale kawalki sa juz rozszyfrowane, co mnie bardzo cieszy.
PS: Sznajper, Ty cos ukrywasz - jedynki nie czytales, ale bezblednie zgadles? :-)
Użytkownik: Czajka 18.04.2006 14:57 napisał(a):
Odpowiedź na: A myslisz, ze moje oceny ... | Moni
Moni, w trakcie konkursu każdy trop się liczy. :-)
Użytkownik: Moni 18.04.2006 15:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Moni, w trakcie konkursu ... | Czajka
Sciagnij tu Verdiane, a zobaczysz, jak Wam pomoze. Wlasnie odkrylam, ze ma ona ocenione 15 ksiazek z tych 25.
Użytkownik: jamaria 18.04.2006 16:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Sciagnij tu Verdiane, a z... | Moni
Moni, proszę, chyba się nie spodziewasz, że rzucimy się przeglądać oceny Verdiany!
Przecież to samobójstwo ;)
Użytkownik: Czajka 18.04.2006 16:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Moni, proszę, chyba się n... | jamaria
Jamario, trzeba trochę się wspomóc chemicznie i można oglądać. :-)
Ps. Gripexem można - powoduje uczucie euforii.
Albo kroplóweczką czilijską.
Użytkownik: Lilia* 18.04.2006 17:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Jamario, trzeba trochę si... | Czajka
Ja sobie te oceny obejrzałam. Bardzo ładne. A z gripeksem lepiej uważać, tutaj potrzeba całego opakowania, a nawet dwóch.
Użytkownik: jamaria 18.04.2006 17:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Jamario, trzeba trochę si... | Czajka
Kroplóweczka czilijska - lajt motiw konkursowy ;)
Ja chyba na inne imprezy chodziłam - wiem tylko trzy.
Użytkownik: Czajka 18.04.2006 17:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Kroplóweczka czilijska - ... | jamaria
Jamario, a zgadłaś żółty serek i wybite okno?
Użytkownik: jamaria 18.04.2006 17:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Jamario, a zgadłaś żółty ... | Czajka
Serek podejrzewam... Czy dobrze myślę, że tu kraj jest ważny?
Wybite okno - oczywiście :)
Użytkownik: Czajka 18.04.2006 18:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Serek podejrzewam... Czy ... | jamaria
Kraj bardzo ważny, ja niestety postrzeliłam serkowego braciszka. Ale nie tracę nadziei.
Okno też wybiłam obok. Ale tylko trochę. Niektórzy to naprawdę są zbyt pracowici. :-)
Użytkownik: jamaria 18.04.2006 18:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Kraj bardzo ważny, ja nie... | Czajka
Serka nie czytałam, więc strzelę tylko w autora.
Ale przecież okno jest oczywiste...
Użytkownik: jakozak 19.04.2006 19:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Jamario, trzeba trochę si... | Czajka
Po Gripexie z jeszcze jednym czymś ma się placki na udach. Ciekawe, czy znikną. :-(((
Użytkownik: Czajka 20.04.2006 08:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Po Gripexie z jeszcze jed... | jakozak
O, widzisz Jolu! W takim razie ze względów bezpieczeństwa należy ograniczyć się do chilijskiej kroplóweczki. A placki pewnie znikną z czasem. :-)
Użytkownik: Lilia* 18.04.2006 17:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Można prosić o bardziej dokładne podpowiedzi? Może jakiś rebusik, szyfr, krzyżóweczkę. Bo dotychczasowe, oczywiście bardzo naprowadzające, mnie osobiście nic nie mówią.
Użytkownik: Czajka 18.04.2006 17:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Można prosić o bardziej d... | Lilia*
Lilio, a na który fragment Cię naprowadzić? :-)
Użytkownik: Lilia* 18.04.2006 17:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Lilio, a na który fragmen... | Czajka
nie posiadam 4,6,8,12,13,15,16,18,19,20 i 21. Masz więc spory wybór. Jeżeli widziałaś któregoś ze zbiegów będę ci bardzo wdzięczna.
Użytkownik: Czajka 18.04.2006 17:29 napisał(a):
Odpowiedź na: nie posiadam 4,6,8,12,13,... | Lilia*
Hihi, jakieś dziwne wybrałaś do naprowadzania. :-)
Z nich znam tylko dwa dusiołki (Jak to, jak to?! Myślałam, że więcej zgadłam)
Uwaga - oba są pokrewne. Najpierw pojawia się pierwszy dusiołek (a raczej druga część pierwszego dusiołka, bo pierwsza część pierwszego nie jest pokrewna, ale lubi te pokrewne bardzo), potem z niego robi się niedusiołek, a w środku niedusiołka jest dusiołek. :-)
Omatko, znowu wszystko zgadniecie po moich podpowiedziach.
Użytkownik: jamaria 18.04.2006 17:34 napisał(a):
Odpowiedź na: Hihi, jakieś dziwne wybra... | Czajka
Czajko, chyba za dużo chemii.
Po tej podpowiedzi jest mi gorzej...
Użytkownik: Czajka 18.04.2006 17:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Czajko, chyba za dużo che... | jamaria
Jamario, poziomy chemiczne muszą się wyrównać, ja poczekam, a Ty wyrównuj. :-)
Użytkownik: jamaria 18.04.2006 17:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Jamario, poziomy chemiczn... | Czajka
To jest bardzo dobry pomysł, zostało mi trochę veritasu ze świąt :)
Idę wyrównać.
Użytkownik: Kaoru 19.04.2006 23:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Jamario, poziomy chemiczn... | Czajka
Czajko ratuj! Nie dają mi spokoju te konfitury z 2. Już nawet 18 odgadłam, ale tych dyń nie mogę za nic... ;(
Użytkownik: Annika 19.04.2006 23:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Czajko ratuj! Nie dają mi... | Kaoru
Ja nie Czajka, ale skusiłaś mnie tą odgadniętą 18:)) 2 - masz ocenione. Jak ona pochłaniała te konfitury to była już z niej niezła SZYCHA:)

15, 16, 18, 19 mile widziane w dalszym ciągu:D
Użytkownik: ella 19.04.2006 23:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja nie Czajka, ale skusił... | Annika
i ja nie Czajka i chce tego samego :)))
2. przeczytalas pare tej autorki i wszystkie Ci sie b. podobaly.
Użytkownik: Kaoru 19.04.2006 23:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja nie Czajka, ale skusił... | Annika
18 niestety nie czytałaś...

A tej 2 dalej nie wiem, jakieś zaćmienie czy coś. Boże, nie będę mogła spać w nocy!
Użytkownik: ella 19.04.2006 23:42 napisał(a):
Odpowiedź na: 18 niestety nie czytałaś.... | Kaoru
wiem, ze nie czytalam, albo nie ocenilam, bo to mi sie tez zdarza, ale pare nieprzeczytanych tez zgadlam :-)
A 2. czytala kazda dziewczynka i panienka i bardzo sie wszystkim podobala. To musiala miec kazda z nas.:-)Roslysmy razem z ta ksiazka :-))))
Użytkownik: Kaoru 19.04.2006 23:51 napisał(a):
Odpowiedź na: wiem, ze nie czytalam, al... | ella
A czy ja mam dużo tej autorki ocenione? Bo mi coś świtać zaczyna... :))
Użytkownik: Annika 19.04.2006 23:59 napisał(a):
Odpowiedź na: A czy ja mam dużo tej aut... | Kaoru
Prawie wszystkie:) i prawie wszystkie Ci się bardzo podobały:))
Użytkownik: Kaoru 20.04.2006 00:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Prawie wszystkie:) i praw... | Annika
To stzelam - jesli się pomyliłam to trudno... :)
Użytkownik: Annika 19.04.2006 23:45 napisał(a):
Odpowiedź na: 18 niestety nie czytałaś.... | Kaoru
Wiem, że nie mam ocenionej 18:)(A Ty?:) ) ale może jakaś wskazówka? przeczytaj DOKŁADNIE moją podpowiedź:))
Użytkownik: Kaoru 19.04.2006 23:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Wiem, że nie mam ocenione... | Annika
Na lądzie otoczonym wodą, tak? ;)
Użytkownik: Czajka 20.04.2006 08:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Na lądzie otoczonym wodą,... | Kaoru
Ląd męski pierwsze starcie.
Użytkownik: Kaoru 19.04.2006 23:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Wiem, że nie mam ocenione... | Annika
Ja mam ocenioną 18, nawet bardzo wysoko, najwyżej. Szukaj w autorach z końca alfabetu – nie z samego końca, ale tak prawie. I tylko jedną książkę mam jego ocenioną ;) Mam nadzieję, że mnie Moni nie pobije... :))
Użytkownik: Lilia* 18.04.2006 17:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Czajko, chyba za dużo che... | jamaria
mi też się pogarsza, koniecznie trzeba zmienić kroplówkę
Użytkownik: Lilia* 18.04.2006 17:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Hihi, jakieś dziwne wybra... | Czajka
to może jeszcze jakiś szyfr o których numerkach mowa? Oczywiste jest, że "najpierw pojawia się pierwszy dusiołek", ale po jakiemu on muczy
Użytkownik: Czajka 18.04.2006 17:50 napisał(a):
Odpowiedź na: to może jeszcze jakiś szy... | Lilia*
Lilio, on wcale nie muczy. Jemu w pewnych sytuacjach wcale do muczenia nie jest. Sympatia muczo-dusio jest raczej jednostronna. :-)
Użytkownik: Moni 18.04.2006 17:52 napisał(a):
Odpowiedź na: Lilio, on wcale nie muczy... | Czajka
No wiecie co, gdzie Wy tu jakies muczace dusiolki widzicie? Krowy na imprezie???
Użytkownik: Lilia* 18.04.2006 18:06 napisał(a):
Odpowiedź na: No wiecie co, gdzie Wy tu... | Moni
Może i już nie muczą. Teraz siedzą za rogiem i chichoczą.
Użytkownik: Czajka 19.04.2006 07:51 napisał(a):
Odpowiedź na: Może i już nie muczą. Ter... | Lilia*
A te polane keczupem już nawet nie chichoczą, tylko się grilują. ;-)
Użytkownik: jakozak 19.04.2006 19:11 napisał(a):
Odpowiedź na: nie posiadam 4,6,8,12,13,... | Lilia*
Po szesnastce mogą występować różniaste sensacje u co wrażliwszych osób. Skojarz wieloznacznie.
Po skonsumowaniu większej ilości 21 zdecydowanie też, szczególnie u starszych osób. :-)))
Użytkownik: jamaria 18.04.2006 17:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Lilio, a na który fragmen... | Czajka
Czajko, mnie możesz naprowadzać praktycznie na każdy ;)
Użytkownik: Czajka 18.04.2006 17:34 napisał(a):
Odpowiedź na: Czajko, mnie możesz napro... | jamaria
Jamario, a ta pierwsza część pierwszego dusiołka, którego podpowiedziałam Lilii, to jest samodzielny kolejny dusiołek tylko trochę inaczej. Ale prawie tak samo. No i też lubi te pokrewne :-)
Ps. To ja już idę, bo mnie Moni prześwięci. A może nawet i Wy też.
Użytkownik: jamaria 18.04.2006 17:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Jamario, a ta pierwsza cz... | Czajka
Ja na pewno, jak będziesz tak gadać.
Masz już coś potwierdzone?
A właściwie czemu Ty jesteś z zasłonką?
Użytkownik: Czajka 18.04.2006 17:52 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja na pewno, jak będziesz... | jamaria
Jako nieekspert mam chyba sześć potwierdzonych, ale dwie bez tytułów. :-)
Boję się w Moni strzelać, bo mam tylko trzy naboje.
Użytkownik: Moni 18.04.2006 17:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Jako nieekspert mam chyba... | Czajka
Te trzy strzaly to dotycza kazdego tytulu z osobna - to tak gwoli wyjasnienia, bo juz niektorzy sie obawiali przy trzech roznych strzalach, ze wyczerpali limit. Tak wiec Czajko, zobacz ile masz nabojow... ;-)
Użytkownik: jakozak 19.04.2006 19:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Jako nieekspert mam chyba... | Czajka
Przytrzymać Ci ją? :-)))
Użytkownik: Moni 18.04.2006 17:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Jamario, a ta pierwsza cz... | Czajka
Czajko, jestes niesamowita! Sama musialam chwile sie zastanowic, o jakie ksiazki Ci chodzi w tych Twoich podpowiedziach. Jak ktos to zgadnie, to bede pelna podziwu.
A tak w ogole, to Czajka nie jest wcale takim ekspertem, patrzac na jej dorobek punktowy. Ona chyba chce w ten sposob od Was tez wydusic jakies podpowiedzi, dlatego tak imprezuje "z zaslonka". ;-)
Użytkownik: jamaria 18.04.2006 17:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Czajko, jestes niesamowit... | Moni
Hue hue, rozszyfrowana!
;D
Użytkownik: Lilia* 18.04.2006 17:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Hue hue, rozszyfrowana! ... | jamaria
i jak szybko zasłonkę zdjęła
Użytkownik: Moni 18.04.2006 18:23 napisał(a):
Odpowiedź na: i jak szybko zasłonkę zdj... | Lilia*
Czajka bez zaslonki, ale za to Lilia ze strzelba, jak mysliwy...
A Verdiana nie chce czytac pytan (jakie pytania????) - ona by Wam pomogla. 2/3 czytala i na pewno kojarzy.
Użytkownik: Moni 18.04.2006 18:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Czajka bez zaslonki, ale ... | Moni
Sorry, nie 2/3, tylko 3/5 - to nie ten konkurs (a A. i G. na razie chyba nieobecni). ;-)
Użytkownik: Czajka 18.04.2006 17:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Czajko, jestes niesamowit... | Moni
Moni, ale przyznaj, że samą prawdę podpowiedziałam?
Hihi, tak, Moni ma rację dziewczynki, musimy zdybać w kącie jakiegoś eksperta. :-)
Użytkownik: Moni 18.04.2006 17:48 napisał(a):
Odpowiedź na: Moni, ale przyznaj, że sa... | Czajka
Tak, oczywiscie, ale dosc skomplikowanie... Prosze konkursowiczow o dopiski przy prawidlowej odpowiedzi, jesli ta podpowiedz pomogla (chyba trzeba bedzie przyznawac punkty specjalne). :-)
Użytkownik: Lilia* 18.04.2006 17:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Moni, ale przyznaj, że sa... | Czajka
to może trzeba ostrzec Verdianę, żeby się mogła bronić w czasie napadu. Przynajmniej na początku.
Użytkownik: Czajka 18.04.2006 17:54 napisał(a):
Odpowiedź na: to może trzeba ostrzec Ve... | Lilia*
Ja nie wiem, czy Verdiana jest ekspertem świadomym swojej wiedzy, a tylko takiego opłaca się zdybać i przekupić.
Użytkownik: Lilia* 18.04.2006 17:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja nie wiem, czy Verdiana... | Czajka
to na kogo mamy sezon polowań?
Użytkownik: verdiana 18.04.2006 18:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja nie wiem, czy Verdiana... | Czajka
No wiecie co? I ja dopiero teraz widzę, że tu jakieś polowania na czarow...eeee.... na verdiany odchodzą? Nikt mnie nie uprzedził? Jak mogłyście, okrutnice. :PP A ja tymczasem o konkursach mogę zapomnieć, ostatnio nawet na poprawianie błędów nie mam czasu. :(
Użytkownik: Czajka 18.04.2006 18:15 napisał(a):
Odpowiedź na: No wiecie co? I ja dopier... | verdiana
To nawet trochę nam nie pomożesz? ;-(
Ps. Lilia Cie trochę chciała uprzedzić.
Użytkownik: verdiana 18.04.2006 18:17 napisał(a):
Odpowiedź na: To nawet trochę nam nie p... | Czajka
Nawet pytań nie przeczytam. :P
Bo ja dobrze wiem, jak by się to skończyło. :>
Użytkownik: Moni 18.04.2006 17:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Można prosić o bardziej d... | Lilia*
19 juz jest niemal podana na tacy (popatrz na dwa obrazki - w tym przypadku moje wypowiedzi - i znajdz roznice, a bedzie wszystko jasne; jak dodasz do tego jeszcze pierwsze podpowiedzi statystyczne, to juz w ogole nie bede przyjmowala do wiadomosci, ze ktos tego nie zgadl (bo ze nie czytal, to juz jasne samo z siebie!).
Użytkownik: Lilia* 18.04.2006 17:30 napisał(a):
Odpowiedź na: 19 juz jest niemal podana... | Moni
prawde mówiąc stwierdzenie o kolejności alfabetycznej nic mi nie mówi, a wchodzić na każdą książkę ocenioną przez Verdianę, sprawdzając liczbę ocen, dziś nie będę. Może jutro...
Użytkownik: Moni 18.04.2006 17:35 napisał(a):
Odpowiedź na: prawde mówiąc stwierdzeni... | Lilia*
Oficjalnie podaje, ze 19 juz jest odgadnieta, tylko mnie ta szostka martwi...
Użytkownik: KrzysiekJoy 18.04.2006 17:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Oficjalnie podaje, ze 19 ... | Moni
Moni, Moni a kto zgadł? Bo moja 19 wysłana do Ciebie to superstrzał z zamkniętymi oczami.
Użytkownik: Moni 18.04.2006 17:51 napisał(a):
Odpowiedź na: Moni, Moni a kto zgadł? B... | KrzysiekJoy
Wyslalam Ci juz odpowiedz - niezly snajper (nie mylic ze Sznajperem) z Ciebie! ;-)
Użytkownik: Czajka 18.04.2006 17:57 napisał(a):
O! jest ekspert!
Joy, jak się masz? Opowiedz jak było z tym strzelaniem, jak się czułeś, czy było trudno i ile waży ustrzelone?
Użytkownik: Czajka 18.04.2006 17:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Moni, Moni a kto zgadł? B... | KrzysiekJoy
Opowiedz coś więcej o sobie. Lubisz czekoladę, ciasto domowej roboty? A może coś z mięsa? Bigosik? :-)
Użytkownik: KrzysiekJoy 18.04.2006 18:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Opowiedz coś więcej o sob... | Czajka
Nie lubię bigosiku, lubię keksa przepijać piwem a 19 cóż chciałem z niej zrobić karteę przetargową ale podpowiedzi Moni do niej są naprawdę dobre, więc chyba nici z Waszych rarytasów.
Nie mam 4,6,7,11,12,14,17 i najbardziej mnie nurtującej 15.
Użytkownik: Czajka 18.04.2006 18:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie lubię bigosiku, lubię... | KrzysiekJoy
Joy, z Twojej listy braków widzę, że mam tylko keks z piwem na wymianę. :-)
Użytkownik: KrzysiekJoy 18.04.2006 18:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Joy, z Twojej listy brakó... | Czajka
Widzę, że nie smakuje Ci żółty serek? A to jest takie, że gdy to jest, to zawsze słyszę: nie masz nic z rodziny i juz wiem o kogo chodzi, a że nie czytałem a mam prawie wszystko w domu to tylko kwestia sprawdzenia choc nieraz długotrwała. Dzisiaj już muszę zakonczyć udział, a jutro od rana no ostro.
Użytkownik: ella 18.04.2006 19:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Joy, z Twojej listy brakó... | Czajka
Czajko, po Twoich podpowiedziach kreci mi sie w glowie. ;-)))).
Zgadlam szybko 21. Moze dlatego, ze niedawno obejrzalam film?
Mam czesc 2-ki, 4-ke i 23. Oczywiscie nie bez pomocy Moni:-)))
6-ki po doprowadzeniu mozgu do wrzenia, bylam pewna i niestety. . .pudlo??? Ale sie zniechecilam ;-(((
Użytkownik: Lilia* 18.04.2006 19:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Czajko, po Twoich podpowi... | ella
To ja się ładnie uśmiecham i proszę o malutką podpowiedź do 21 i 4. Już chyba nie będę ryzykować z proszeniem Czajki.Nawet jeżeli prawdę powie.
Użytkownik: jamaria 18.04.2006 19:23 napisał(a):
Nie tylko Tobie ;)
Jak się zgaduje szybko 21?
Masz autora 23?
Użytkownik: kachna 18.04.2006 19:34 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie tylko Tobie ;) Jak s... | jamaria
Ja mam.
Ma bardzo ładne imię ;)
A może ma ktoś ochotę powiedzieć coś na temat 4,6,7,9,12,13,14,15,16,18,19 lub 21 :D Wybór jest spory :)
Użytkownik: jamaria 18.04.2006 19:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja mam. Ma bardzo ładne ... | kachna
Nie czytałaś 9 i 12, ani nic innego z tego kierunku.
Powiedz coś o 23 :)
Użytkownik: kachna 18.04.2006 19:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie czytałaś 9 i 12, ani ... | jamaria
No dobrze. Rodzeństwo 23 można było ostatnio obejrzeć. Nawet w dwóch egzemplarzach :)
Użytkownik: Czajka 19.04.2006 07:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie czytałaś 9 i 12, ani ... | jamaria
Jamario, imię 23 jest ważne. :-)
Użytkownik: Lilia* 18.04.2006 19:48 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja mam. Ma bardzo ładne ... | kachna
9. autor(ka) bardzo popularny/a w Polsce, nie czytałaś, ale musiałaś słyszeć. Tytuł w pewien sposób kojarzy się z imprezami
14 i 7 też z Polski i też nic nie nie czytałaś
a mogłabyś coś powiedzieć o 8 i 20?
Użytkownik: kachna 18.04.2006 20:18 napisał(a):
Odpowiedź na: 9. autor(ka) bardzo popul... | Lilia*
Ósemkę czytałaś. Nawet dość Ci się podobało.
O 20 nie mogę zbyt dużo powiedzieć. Nie czytałam jej - zgadłam innymi sposobami :)
Użytkownik: Czajka 19.04.2006 07:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Ósemkę czytałaś. Nawet do... | kachna
Kachna, a czy ja czytałam 11? Strasznie mnie Apa męczy. Ulituj się. :-(
Użytkownik: Lilia* 19.04.2006 09:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Kachna, a czy ja czytałam... | Czajka
Nie czytałaś nic tej autorki/tego autora.
Mnie też zdziwiło skąd to jest.
Użytkownik: Moni 19.04.2006 09:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie czytałaś nic tej auto... | Lilia*
A co tu sie dziwic? Tyle nastolatek jest na forum, ze i jakies ksiazki dla nich trzeba wybrac do konkursu (chociaz jesli sie nie myle, to Agis tez ma to ocenione, choc nastolatka juz dawno nie jest!).
Użytkownik: Sznajper 19.04.2006 09:53 napisał(a):
Odpowiedź na: A co tu sie dziwic? Tyle ... | Moni
zaczynam żałować, że nigdy nie byłem nastolatką ;)
Użytkownik: Moni 19.04.2006 10:09 napisał(a):
Odpowiedź na: zaczynam żałować, że nigd... | Sznajper
Ciekawe, ze inna lekture dla nastolatek (dla niewtajemniczonych: to jest nr 1) zgadles bez problemow. Chyba przez te powody do imprezy... ;-)
Użytkownik: Sznajper 19.04.2006 10:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Ciekawe, ze inna lekture ... | Moni
taka mała tajemnica, ale mogę Ci ją wyjawić na maila
Użytkownik: ella 18.04.2006 20:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie tylko Tobie ;) Jak s... | jamaria
21 to historia a²+b²=c² Moni-nie krzycz tylko na mnie :-))))
Użytkownik: jamaria 18.04.2006 20:07 napisał(a):
Odpowiedź na: 21 to historia a²+b&... | ella
Ella, konkurs matematyczny już się skończył :)
A gdzie ten film widziałaś?
Użytkownik: norge 18.04.2006 20:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Ella, konkurs matematyczn... | jamaria
Ja widziałam w telewizji. Ale nie tak bardzo niedawno :-)
Użytkownik: jamaria 18.04.2006 20:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja widziałam w telewizji.... | norge
O Diana, już się przeprowadziłaś? A jak tam inne filmy?
Użytkownik: ella 18.04.2006 20:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Ella, konkurs matematyczn... | jamaria
Na DVD. Ja nie matematyka to moze biologia (tytul)?
Użytkownik: jamaria 18.04.2006 20:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Na DVD. Ja nie matematyka... | ella
Biologia mówisz...
Ciemność widzę :(
Użytkownik: norge 19.04.2006 09:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Biologia mówisz... Ciemn... | jamaria
Botanika, Jamario. Twarda, bardzo konkretna botanika :-)
Użytkownik: Moni 19.04.2006 09:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Botanika, Jamario. Twarda... | norge
Prosze tyle nie podpowiadac, bo juz dostaje maile z adnotacja, ze to strzaly po podpowiedziach - i oczywiscie trafne!

PS: Nikt jeszcze nie odgadl tytulu nr 6 (ella dostala za te odpowiedz tylko 1 punkt) - zlitujcie sie! Przeczytajcie dokladnie, kto, gdzie i w czym idzie na te impreze! ;-)
Użytkownik: Elkajka 18.04.2006 20:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Na DVD. Ja nie matematyka... | ella
Ellu czytałaś też książkę czy tylko oglądałaś? Mam pewne podejrzenie. Czy tytuł wiąże się z tym co jest w środku?
Użytkownik: ella 18.04.2006 22:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Ellu czytałaś też książkę... | Elkajka
Ksiazke czytalam i film ogladalam. Tytul wiaze sie ze srodkiem, ale nie ksiazki ;-)))
Użytkownik: Moni 18.04.2006 19:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Czajko, po Twoich podpowi... | ella
To pochwal sie jeszcze, ze caly Twoj tok rozumowania byl dobry (ale nie zdradzaj za wiele szczegolow, bo wszyscy odgadna), tylko Ci sie nazwiska autorek pomylily (koncowka dobra, tylko ten poczatek...). I teraz zniechecenie - tez cos! Strzelaj dalej!
Użytkownik: Lilia* 18.04.2006 18:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie lubię bigosiku, lubię... | KrzysiekJoy
Moja szklana kula twierdzi, że trzeba poszukać w literaturze współczesnej polskiej. Jeden z dusiołków nie jest wysoko oceniany.
Nie czytałeś żadnego z wymienionych utworów, które znalazłam.
Użytkownik: kachna 18.04.2006 18:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie lubię bigosiku, lubię... | KrzysiekJoy
Joy D - 17 ma dość oryginalny tytuł. Bynajmniej nie ze względu na jego brzmienie.
Użytkownik: ella 18.04.2006 22:34 napisał(a):
Odpowiedź na: Joy D - 17 ma dość orygin... | kachna
Co to moze byc?????? Moze jutro mnie olsni. Na dzisiaj dosyc.
Spijcie dobrze. Ja ostatnia noc mialam niespokojna, a sny wypelnione fragmentami ksiazek :-)))
Użytkownik: KrzysiekJoy 19.04.2006 09:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Joy D - 17 ma dość orygin... | kachna
Kachna, ale wszystkie tytuły na swój sposób są oryginalne. Przed chwilą oddałem strzał w 15, bo Danina nie daje mi spokoju.
Użytkownik: kachna 19.04.2006 18:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Kachna, ale wszystkie tyt... | KrzysiekJoy
Chodzi mi o pewien znak w tytule :) Jedyny w swoim rodzaju.
Użytkownik: Annika 19.04.2006 19:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Chodzi mi o pewien znak w... | kachna
Joy D - no, ten znak swoją drogą, ale i do tytułu się odnosi, jedyny, wyróżniony, ale... jak inaczej?:)
Użytkownik: zandam 18.04.2006 20:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Hmm aż głupio przyznać, ale żaden z tych fragmentów nie jest mi znany. Powodem jest to,że nie interesuję się wcale literaturą polską,nie licząc Fredry ;-) Może następnym razem będę miała szczęście. Gratki Moni!!
Użytkownik: ella 18.04.2006 22:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Hmm aż głupio przyznać, a... | zandam
Jestem z siebie dumna! Wyslalam 6.i mam nadzieje, ze choc jeden punkcik dostane :-)))
Użytkownik: veverica 18.04.2006 22:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Jestem z siebie dumna! Wy... | ella
Wróciłam do Krakowa i zasiadłam do konkursu... Ale cienko, cieniutko - jakoś mi się te fragmenty nie kojarzą:) Co wiedziałam to już wysłałam, w 19 strzeliłam z zamkniętymi oczami i idę spać:)
Użytkownik: KrzysiekJoy 18.04.2006 23:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Cicho sza. Ktoś nie śpi? Coś na wymianę?
Użytkownik: <mahti> 18.04.2006 23:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Cicho sza. Ktoś nie śpi? ... | KrzysiekJoy
Oj, pewnie, że są osoby które nie śpią. Ale ze zgadniętymi marnie.. Tylko dwa. A nie mogę przypomnieć sobie trzech które czytałam... No i jak ja czytam te książki, że później prawie nic nie kojarzę??
Użytkownik: KrzysiekJoy 18.04.2006 23:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Oj, pewnie, że są osoby k... | <mahti>
23 czytałaś, może napisz, które masz.
Użytkownik: veverica 19.04.2006 10:19 napisał(a):
Odpowiedź na: 23 czytałaś, może napisz,... | KrzysiekJoy
Ja mam marniutko - 3, 5, 9 (bez tytułu), 10, 17, 19, 20, 22, 23... Podobno czytałam 2 i 24 - co o nich myślę?;)
Użytkownik: Lilia* 19.04.2006 10:25 napisał(a):
Czytałaś. Obie oceniłaś tak samo. Podobały ci się
Użytkownik: KrzysiekJoy 19.04.2006 10:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja mam marniutko - 3, 5, ... | veverica
Veverico owszem 2 i 24 czytałaś, ta pierwsza to spora rodzinka u Ciebie, druga troche mniejsza, ale w obydwu przypadkach nie widzę abyś piała z zachwytu nad nimi.
Użytkownik: Elkajka 19.04.2006 10:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja mam marniutko - 3, 5, ... | veverica
Veverico dobrze o nich myślisz:)
Użytkownik: Annika 19.04.2006 11:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Veverico dobrze o nich my... | Elkajka
oj, to ja mam spore opóźnienia w tym konkursie, bo brakuje mi: 2, 4, 6, 9-tytuł, 11, 13, 15, 16, 18, 19, 25. Reszta - na wymianę:)) Ktoś chętny?:D
Użytkownik: ella 19.04.2006 11:26 napisał(a):
Odpowiedź na: oj, to ja mam spore opóźn... | Annika
Mam z tego 2-autorke,4,6, a brakuje mi jeszcze duzo duzo wiecej ;-(
To co, maly handelek? ;D
Użytkownik: Annika 19.04.2006 11:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Mam z tego 2-autorke,4,6,... | ella
autorkę dwójkową też mam, resztę bardzo chętnie:) mów co potrzebujesz:D
Użytkownik: ella 19.04.2006 11:51 napisał(a):
13 i 14 nie daja mi spokoju ;-(
Użytkownik: KrzysiekJoy 19.04.2006 12:01 napisał(a):
Odpowiedź na: 13 i 14 nie daja mi spoko... | ella
13 słusznie nie daje Ci spokoju.
Użytkownik: Annika 19.04.2006 12:02 napisał(a):
Odpowiedź na: 13 i 14 nie daja mi spoko... | ella
13 też mi nie daje spokoju, a co do 14-to czytałaś, w miarę się podobało:) i nie tylko to z tego kierunku;) Powiedz coś o 4 i 6;)
Użytkownik: nutinka 19.04.2006 12:15 napisał(a):
Odpowiedź na: 13 i 14 nie daja mi spoko... | ella
13 bardzo Ci się podobała.
Użytkownik: veverica 19.04.2006 11:57 napisał(a):
Odpowiedź na: autorkę dwójkową też mam,... | Annika
No właśnie, co z tą 2? Autortkę mam, ale nie kojarzy mi się to z niczym konkretnym...
Użytkownik: inaise 19.04.2006 22:58 napisał(a):
Odpowiedź na: No właśnie, co z tą 2? Au... | veverica
pomyśl, veverico miła, co jest specyficznego w formie tego fragmentu, czego nie ma w rodzince tego dusiołka :)
Użytkownik: veverica 19.04.2006 12:00 napisał(a):
Odpowiedź na: autorkę dwójkową też mam,... | Annika
I jeszcze tytuł do 9 - nie masz ocenionego, zresztą ja też nie, ale o czym jest ten fragment? To taka trochę nietypowa rzecz, jak na tą autorkę...
Użytkownik: Kaoru 20.04.2006 16:33 napisał(a):
Odpowiedź na: I jeszcze tytuł do 9 - ni... | veverica
Veverico, a czy ja mam 9 ocenioną? Bo tez mi sie tytuł kołacze i nie wiem... ;)
Użytkownik: KrzysiekJoy 20.04.2006 16:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Veverico, a czy ja mam 9 ... | Kaoru
Ależ ta pani pisarka płodna, ale akurat to dziecko gdzieś zgubiłaś.
Użytkownik: Czajka 20.04.2006 17:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Ależ ta pani pisarka płod... | KrzysiekJoy
Ależ to wprost nieprawdopodobne. :-)
Użytkownik: nutinka 19.04.2006 11:52 napisał(a):
Odpowiedź na: Mam z tego 2-autorke,4,6,... | ella
Powiedz mi coś o 4, bo powinnam zgadnąć po stylu, a tu nic...
Do 6. nie mam tytułu - czy te ogrodniczki są ważne?
Jakich numerków potrzebujesz?
Użytkownik: ella 19.04.2006 11:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Powiedz mi coś o 4, bo po... | nutinka
Obskurne ogrodniczki sa baaardzo wazne i Piotr i Bergman i emigracja. W 4-ce sa przepisy. Gdybym ja zrobila jedna z tych potraw, to bym sie otrula, a Jola nie :-)))
Użytkownik: nutinka 19.04.2006 12:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Obskurne ogrodniczki sa b... | ella
4 po poszukiwaniach niestety dalej nic mi nie mówi, chyba odpuszczę, chociaż mi szkoda. Wskazówki musiałyby być do tytułu raczej, bo treści nie znam :(. Idę coś ugotować, bo już mnie głowa boli od siedzenia nad konkursem ;).
Użytkownik: ella 19.04.2006 13:08 napisał(a):
Odpowiedź na: 4 po poszukiwaniach niest... | nutinka
tak duzo ksiazke ocenilas, ze tylko przelecialam i tej autorki nie znalazlam. Czytalam ja po niemiecku. Tytul tez mowi o jawie i snie. :-)
Użytkownik: nutinka 19.04.2006 13:29 napisał(a):
Odpowiedź na: tak duzo ksiazke ocenilas... | ella
Aaa, to chyba wiem, jutro wypożyczę i sprawdzę. Ale jeśli dobrze myślę, to coś tam innego jej mam ocenione. Swoją drogą, jeśli to to, zacznę wypożyczać na zapas tytuły, o których mi intuicja szepcze, bo ostatnio w bibliotece miałam już tę książkę w ręku i odłożyłam na półkę/na później.
Użytkownik: ella 19.04.2006 13:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Aaa, to chyba wiem, jutro... | nutinka
masz dwie. jedna Ci sie podobala, druga -nie :-)))
Powodzenia!
Ja mam juz 13. i autora 14-tki.
Użytkownik: nutinka 19.04.2006 13:53 napisał(a):
Odpowiedź na: masz dwie. jedna Ci sie p... | ella
Elu, lejesz miód na moją duszę :D.
Przy 14. zwróć uwagę na możliwy wiek bohaterów i ich imiona.
Użytkownik: KrzysiekJoy 19.04.2006 11:56 napisał(a):
Odpowiedź na: Mam z tego 2-autorke,4,6,... | ella
ella szepnij o 4 i 6 a odwdzięczę się. Z dolnych rejonów martwi mnie jeszcze 17. Dalej jeszcze nie mam 7, 11,12 i 14. Reszta potwierdzona.
Użytkownik: nutinka 19.04.2006 12:08 napisał(a):
Odpowiedź na: ella szepnij o 4 i 6 a od... | KrzysiekJoy
17 znalazłam tak jak 1. Może to Ci pomoże ;).
Użytkownik: ella 19.04.2006 12:36 napisał(a):
Odpowiedź na: 17 znalazłam tak jak 1. M... | nutinka
Nie pomoze ;-(((. Nie czytalam i nie znam. 12-tki tez nie :-(
Użytkownik: ella 19.04.2006 12:51 napisał(a):
Odpowiedź na: ella szepnij o 4 i 6 a od... | KrzysiekJoy
4. jawa miesza sie ze snem.
6. bardzo osobista
czekam na podpowiedz 13 i 14
Użytkownik: KrzysiekJoy 19.04.2006 15:38 napisał(a):
Odpowiedź na: 4. jawa miesza sie ze sne... | ella
Dzięki ellu; 6 już sprawdziłem sobie, ale z tą 4, pomroczność. Czytałaś po niemiecku, to wiem ale jest tam gdzie podabało się lub nie? W zamian chcesz np. 15?
Użytkownik: ella 19.04.2006 19:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzięki ellu; 6 już sprawd... | KrzysiekJoy
Joy D
4. nie masz ocenionej. Jest powiescia wspolczesna, wielowarstwowa, dziwna. Dla mnie dobra. 15 tez chce, ale poza tym bardzo chetnie: 9, 16, 18, 24 :-)))
Użytkownik: Annika 19.04.2006 19:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Joy D 4. nie masz ocenio... | ella
Ella - poczytaj na samym dole wątku, może coś skojarzysz do 9:))
Użytkownik: KrzysiekJoy 19.04.2006 19:51 napisał(a):
Odpowiedź na: Joy D 4. nie masz ocenio... | ella
Ellu, w 15 ważny jest kraj i profesja (podobno tam są najlepsze). Idę szukać po przerwie 4.
Użytkownik: nutinka 19.04.2006 12:00 napisał(a):
Odpowiedź na: oj, to ja mam spore opóźn... | Annika
Ja chętna. Powiedz mi coś o 12.
O 9. była ładna podpowiedź, że tytuł kojarzy się (fakt, że pokrętnie) z imprezą. 13 swego czasu była mocno znana, ale nie czytałam jeszcze.
Użytkownik: Annika 19.04.2006 13:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja chętna. Powiedz mi coś... | nutinka
12 - imię ważne:) nie masz ocenionego nic z kierunku...
Użytkownik: Sznajper 19.04.2006 11:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja mam marniutko - 3, 5, ... | veverica
Veverico, mi też powiedziano, że 2 i 24 powinienem rozpoznać. Zewrzyjmy szeregi!
Użytkownik: Elkajka 19.04.2006 11:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Veverico, mi też powiedzi... | Sznajper
Przy 2 zatanów się kto ma taki charakter, że konfitury z dyni porównuje do promieni słońca.
Użytkownik: Sznajper 19.04.2006 12:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Przy 2 zatanów się kto ma... | Elkajka
o boże!
Użytkownik: Elkajka 19.04.2006 12:39 napisał(a):
Odpowiedź na: o boże! | Sznajper
Mam nadzieję,że zgadłeś w końcu tą 2, a nie jest to reakcja na moją podpowiedź (nie mam jeszcze dużego doświadczenia w podpowiadaniu).
Po podpowiedzi veverici 24 też już powinieneś zgadnąć.
Użytkownik: Sznajper 19.04.2006 12:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Mam nadzieję,że zgadłeś w... | Elkajka
2 zgadłem autorkę dzięki tobie :) z książką mogę mieć problem, bo to bardzo duża rodzina i dawno poznana
24 jeszcze nie wiem
Użytkownik: veverica 19.04.2006 13:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Mam nadzieję,że zgadłeś w... | Elkajka
A ta 2 to bardzo Ci się podobała?;)
Użytkownik: Elkajka 19.04.2006 14:28 napisał(a):
Odpowiedź na: A ta 2 to bardzo Ci się p... | veverica
Nie podobała mi się tak jak inne.
Użytkownik: ella 19.04.2006 14:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie podobała mi się tak j... | Elkajka
Dzieki ;-)))))))
Użytkownik: veverica 19.04.2006 11:56 napisał(a):
Odpowiedź na: Veverico, mi też powiedzi... | Sznajper
24 mam już całe, a w 2 tylko autorkę... Autorki 24 masz ocenione tylko jedno, nie to, ale z rodziny. Autorki 2 masz sporo, ale jako że nie wiem co to konkretnie, to więcej Ci nie powiem:) A w ogóle to 2 i 24 są blisko siebie;)
Użytkownik: Czajka 19.04.2006 12:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Veverico, mi też powiedzi... | Sznajper
Dwójkę bardzo powinieneś poznać, hihi, Sznajper, kto Cię do tego zmusił? ;-)
Użytkownik: Lilia* 19.04.2006 11:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
mi brakuje jeszcze 4,6,12,13,15,16,18 i 19. Jakby ktoś mógłby się ulitować nad sierotką to proszę się zgłaszać.
Użytkownik: Annika 19.04.2006 11:14 napisał(a):
Odpowiedź na: mi brakuje jeszcze 4,6,12... | Lilia*
co do 12 - masz kierunek, podobały Ci się:)
Użytkownik: Moni 19.04.2006 11:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
UWAGA! UWAGA! Rozszyfrowane zostaly juz wszystkie fragmenty - i autorzy, i tytuly! Swietnie!

I milo mi bardzo, ze juz 27 osob zdecydowalo sie na udzial. Czekam na kolejne!
Użytkownik: Anna 46 19.04.2006 14:25 napisał(a):
Odpowiedź na: UWAGA! UWAGA! Rozszyfrowa... | Moni
Ojojoj! Po pierwszym rzucie oka na 1. miałam podejrzenie, że to kolejna Lista naszego drogiego SZ.
Po przeczytaniu reszty fragmentów - czarno to widzę: Moni, czy jesteś pewna, że niektóre dusiołki, to nie są fragmenty Twoich osobistych wspominków imprezowych i tylko dla zmylenia przeciwnika zmieniasz formę narracji?:-)))
Nie mam nawet połowy, buuuu! I czasu też nie mam, buuu!
Użytkownik: Moni 19.04.2006 14:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Ojojoj! Po pierwszym rzuc... | Anna 46
Wstydz sie pisac, ze nie masz nawet polowy. Co niektorzy nie maja nawet cwiartki, a i tak przysylaja odpowiedzi. Polowki, cwiartki - ale sie robi imprezowo... ;-)
Użytkownik: Anna 46 19.04.2006 14:56 napisał(a):
Odpowiedź na: Wstydz sie pisac, ze nie ... | Moni
Wysłałam!
Nie mam 4 6 10 11 12 13 14 15 16 18 19 20.
Oczekuję propozycji imprezowo-hadlowo-wymiennych!:-)
Użytkownik: ella 19.04.2006 15:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Wysłałam! Nie mam 4 6 10... | Anna 46
ja jestem dumna z kazdego punktu, bo pierwszy raz za namowa Moni.
6. tej autorki masz jedna, ktora nie bardzo Ci sie podobala
13 i 14 w ocenach nie znalazlam.
Użytkownik: nutinka 19.04.2006 15:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Wysłałam! Nie mam 4 6 10... | Anna 46
Anno, to pewnie wiesz wszystko o 25. Zdradź co nieco.
Do 4 i 6 fajne podpowiedzi (kierowane do mnie) są wyżej, więc nie będę się powtarzać ;). 10 - był film, znany, przez ważną osobę związany z naszym krajem. W 13 bardzo naprowadza imię, a 14 jest z popularnej serii (nie czytałam, nie leży mi). Pozostałych nie mam albo coś mi świta, ale jeszcze nie wysłałam.
Użytkownik: ella 19.04.2006 15:25 napisał(a):
25. tez byl film :-))
Użytkownik: <mahti> 19.04.2006 15:48 napisał(a):
Odpowiedź na: 25. tez byl film :-)) | ella
Jak narazie mam 2[autorkę], 5, 23, 24[autorkę]. 14. i 17. czytałam, ale kompletnie nie wiem co to jest. Może jakieś podpowiedzi??
Użytkownik: Anna 46 19.04.2006 17:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Anno, to pewnie wiesz wsz... | nutinka
Nutinko, 25 to klasyka, babska; nie myśl o tym dzisiaj - pomyśl jutro!:-)
Pewne dusiołki są nieprzemijające, choć sugerują co innego...
Użytkownik: veverica 19.04.2006 18:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Nutinko, 25 to klasyka, b... | Anna 46
To idę strzelać do Moni;)
Użytkownik: Czajka 19.04.2006 18:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Nutinko, 25 to klasyka, b... | Anna 46
Anno wstydź się! Tacę chociaż schowaj. :-)
Użytkownik: nutinka 20.04.2006 19:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Nutinko, 25 to klasyka, b... | Anna 46
Anno, cudownie podpowiadasz :). Nie ustawaj, proszę, w doskonaleniu tej sztuki.

Brakuje mi 11, 12, 16 i 19. I czarno widzę, bo nic, żadnych skojarzeń. Ktoś to ma? Może nawet ma ktoś w ocenionych?
Użytkownik: KrzysiekJoy 20.04.2006 20:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Anno, cudownie podpowiada... | nutinka
11 czytałaś coś z rodziny.
Użytkownik: nutinka 20.04.2006 20:11 napisał(a):
Odpowiedź na: 11 czytałaś coś z rodziny... | KrzysiekJoy
Tyle to ja już wiem od Moni. A że dużo rodzin czytałam to mało mi to mówi, niestety :(.
Użytkownik: KrzysiekJoy 20.04.2006 20:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Tyle to ja już wiem od Mo... | nutinka
Chytrusek ze mnie ale się podzielę, 11 ma Agis. To nie tajemnica bo sama Moni o tym pisała.
Użytkownik: borejko 20.04.2006 00:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Anno, to pewnie wiesz wsz... | nutinka
Tak, tak, niektórzy uważają, że w 10 jest najpiękniejsza filmowa kołysanka.
W 24 sama jestem podpowiedzią.
Użytkownik: borejko 20.04.2006 00:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Wysłałam! Nie mam 4 6 10... | Anna 46
Odnoszę niejasne wrażenie, że 20 związane jest z pojedynkiem pisarzy. Dla MK(milicji?) i innych,wyjaśniam- to nie jest podpowiedż, bo nie czytałam.
Użytkownik: Moni 26.04.2006 15:12 napisał(a):
Odpowiedź na: UWAGA! UWAGA! Rozszyfrowa... | Moni
UWAGA! Przypominam wszystkim jeszcze niezdecydowanym, niepewnym, spoznialskim, zapominalskim, czekajacym na ostatnia chwile itp., ze do konca trwania tego konkursu zostal tylko jeden dzien i pare godzin. Czekam na Wasze liczne maile! :-)
Użytkownik: Paja 19.04.2006 15:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Pięknie. Cudownie. Nic nie wiem. To chyba powrót do szkoly tak na mnie działa...
Użytkownik: kachna 19.04.2006 16:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Pięknie. Cudownie. Nic ni... | Paja
Jeszcze raz przeczytaj, Paju. Co najmniej jedno powinnaś znać, bo czytałaś. ;)
Użytkownik: Czajka 19.04.2006 16:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Pięknie. Cudownie. Nic ni... | Paja
Paju, jednego nie czytałaś, ale powinnaś poznać. Lubisz autora. I są tu dwie takie autorki, których nie lubisz, ale są dosyć charakterystyczne. Zwłaszcza jedna.
Ps. Dlaczego ich nie lubisz? ;-)
Użytkownik: jakozak 19.04.2006 16:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Cześć. Ella każe mi się włączyć, a ja tylko jedną WIEM. 25.
2 i 3 być może, ale niekoniecznie.
16, 22 coś mi świta, że chyba czytałam.
Reszta czarna magia. :-(((
Moni, czy ja coś z tego czytałam?
Użytkownik: Moni 19.04.2006 16:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Cześć. Ella każe mi się w... | jakozak
Przyslij to co wiesz, albo moze wiesz (strzaly sa swietne - albo poprawne, albo "kula w plot"), a ja juz Cie jakos na inne naprowadze. Ella to tez taka "cicha woda" - debiutantka, ale idzie jej calkiem dobrze. A tak poza tym to mamy jeszcze inne debiutujace osoby i bardzo mnie to cieszy!
Użytkownik: jakozak 19.04.2006 16:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Przyslij to co wiesz, alb... | Moni
Uś. Odpisz mi i naprowadź. Czy ja coś jeszcze czytałam z reszty? Czemu 16 i 22 mi gdzieś dzwoni? Gdzie tu klasyka?
Użytkownik: jakozak 19.04.2006 16:48 napisał(a):
Odpowiedź na: Uś. Odpisz mi i naprowadź... | jakozak
23 wiem, ale mi podpowiedziano, więc się nie wygłupiam.
Tych nowych książek nie znam...:-((
Użytkownik: <mahti> 19.04.2006 16:57 napisał(a):
Odpowiedź na: 23 wiem, ale mi podpowied... | jakozak
Dręczy mnie ta 2. 14. i 17...
Użytkownik: Czajka 19.04.2006 17:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Dręczy mnie ta 2. 14. i 1... | <mahti>
Dwójka ma prawo Cie męczyć. Znasz i lubisz nawet. Pomyśl gdzie jedzą konfitury z dyni. :-)
Użytkownik: zandam 19.04.2006 17:10 napisał(a):
Odpowiedź na: 23 wiem, ale mi podpowied... | jakozak
Hmm sama myślałam,że niczego nie znam, ale dzięki Moni odkryłam trzy ^^" i jestem na tropie jeszcze dwóch ^-^
Użytkownik: lipcowa 19.04.2006 17:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Czy jakiś dobry człowiek mógłby mnie uświadomić, czy ja coś mam z tego czytałam? Kojarzę tylko trzy i pół...
Użytkownik: jakozak 19.04.2006 17:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy jakiś dobry człowiek ... | lipcowa
To i tak dobrze kojarzysz, bo ja mam jednego pewniaka, dwa niepewniaki i dwa grajągdzieś. :-)))
Użytkownik: jakozak 19.04.2006 18:05 napisał(a):
Odpowiedź na: To i tak dobrze kojarzysz... | jakozak
dwa niepewniaki okazały się dwoma pudłami. Zatem 2 i 3 to książki, których ja nie czytałam. Ładna podpowiedź?
Użytkownik: <mahti> 19.04.2006 18:07 napisał(a):
Odpowiedź na: To i tak dobrze kojarzysz... | jakozak
Ha! Nareszcie zgadłam 2. Z tych co jeszcze czytałam 14 i 17 zostało...
Użytkownik: jakozak 19.04.2006 18:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy jakiś dobry człowiek ... | lipcowa
tych dwóch moich pewniaków: 21 i 25 nie czytałaś.:-)
Użytkownik: ella 19.04.2006 18:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy jakiś dobry człowiek ... | lipcowa
ocenilas 7 pozycji z tych, ktore ja zgadlam.
Ja trafilam: 2,4,6,7,13,14,17,21,23,25.Powodzenia. Wyzej znajdziesz duzo podpowiedzi :-)))
Użytkownik: KrzysiekJoy 19.04.2006 18:15 napisał(a):
Odpowiedź na: ocenilas 7 pozycji z tych... | ella
Ellu ja czytałem 22 i nie tylko tą, wszystkie podobały mi się jednakowo.
Użytkownik: ella 19.04.2006 23:05 napisał(a):
Odpowiedź na: Ellu ja czytałem 22 i nie... | KrzysiekJoy
Dzieki Joy D :-))))
Juz ja mam. Masz u mnie wino. Jakie lubisz?Biale, czerwone, czy rozowe?
Użytkownik: KrzysiekJoy 20.04.2006 08:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzieki Joy D :-)))) Juz ... | ella
Ella: Śniła mi się potrawka z grzybów, zatrułem się nią i żadne lekarstwa nie pomagają. Wino tylko czerwone wytrawne, a tak nawiasem mówiąc to 14 ma odcień czerwony czy fioletowy?
Użytkownik: Czajka 20.04.2006 08:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Ella: Śniła mi się potraw... | KrzysiekJoy
Ja tam nie wiem, ale Józek jest zaczerwieniony.
Użytkownik: KrzysiekJoy 20.04.2006 08:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja tam nie wiem, ale Józe... | Czajka
Ta, bo pije nieodpowiednie trunki tylko z czego one sporządzone?
Użytkownik: Annika 20.04.2006 08:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Ta, bo pije nieodpowiedni... | KrzysiekJoy
Kolor denaturatu:)
Użytkownik: jamaria 20.04.2006 09:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Kolor denaturatu:) | Annika
Potrzebuję pomocy...
Czy ja mogę zgadnąć 2, 4, 7, 14, 18, 21?
Mam kilka na wymianę, ale to pewnie wszyscy mają.
Użytkownik: Annika 20.04.2006 09:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Potrzebuję pomocy... Czy... | jamaria
2-masz oceniony kierunek, 18-też nie wiem, reszty nie masz ocenionej.
2-można zgadnać, już były podpowiedzi powyżej. O tej bohaterce naprawdę słyszał każdy. I pewnie widział:)
4-znane, podpowiedzi były takie mroczno-jasne:)
7 i 14 się jakoś wiążą:)
21-widziałaś?

co powiesz o 15, 16, 19? wiem, że nie mam ocenionych:)
Użytkownik: jamaria 20.04.2006 09:20 napisał(a):
Odpowiedź na: 2-masz oceniony kierunek,... | Annika
Hihi, 4 z mojego miasta a ja dalej nie wiem.
21 chyba nie widziałam, nie oglądam polskich filmów :(
15, 16, 19 też nie mam - wychodzi na to, że nic nie mam, buuu
Mam 12, ale tego nikt nie czytał i nie ma jak podpowiedzieć.
Użytkownik: Annika 20.04.2006 09:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Hihi, 4 z mojego miasta a... | jamaria
4-miasto jest mylące:) z reguły jest mowa o innym, mniejszym:)
Użytkownik: Czajka 20.04.2006 09:38 napisał(a):
Odpowiedź na: 4-miasto jest mylące:) z ... | Annika
Trochę mylące w pierwszym momencie, ale w drugim momencie to jest jeden dolny worek. ;-)
Użytkownik: Czajka 20.04.2006 09:34 napisał(a):
Odpowiedź na: Hihi, 4 z mojego miasta a... | jamaria
Ja za bardzo się nie znam na geografii Polski (o wstydzie, wolę świata), ale może Ci się uda wokół czwórki zatoczyć krąg tym przepisem na grzyby, to powinnaś się nadziać na autorkę (dobry rocznik, hihi)
Ja jeszcze nie zgadłam, ale mam widoki i jeżeli przepis grzybowy był na zakładce to mogę być pewna. :-)
Użytkownik: norge 20.04.2006 09:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja za bardzo się nie znam... | Czajka
Czy ktoś mi może lekko pomóc z tą 20? Przecież czytałam. I męczy mnie strasznie ten zmarly syn Brandon Scope. Ratunku!
Użytkownik: Annika 20.04.2006 09:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy ktoś mi może lekko po... | norge
Czytałaś nie tylko jedną z kierunku, podobały Ci się różnie, ale CIII....:)
Użytkownik: KrzysiekJoy 20.04.2006 09:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy ktoś mi może lekko po... | norge
Nie tylko to czytałaś, śmiem twierdzić, że nie wiesz co sądzić o autorze
z 20.
Użytkownik: Czajka 20.04.2006 09:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Potrzebuję pomocy... Czy... | jamaria
Kochana Jamario, nic z nich nie czytałaś.
2 - czytałaś jedno i dlaczego tylko dobrze? Pomyśl kto (w sensie naród) robi konfitury z dyni. Powinno to Cię naprowadzić przynajmniej na kontynent. No i wszyscy się dziwią, że Sznajperek to czytał, a nie jest panienką, mało tego, nigdy nie był (pomijając incydent z krakowianką). Ja tytułu jeszcze nie znam, bo strasznie dużo tego jest.
7 - nie czytałaś, nie masz czego żałować moim zdaniem, chociaż niektórzy to lubią. Taka ostatnio sztandarowa pozycja pewnego gatunku. Było trochę o tym mowy.
18 - czytałaś grube, ale nie to. A najsłynniejsze jest cienkie. Tytuł ma mało imprezowy.
21 - idź do ogródka, Jamario. :-)

Użytkownik: jamaria 20.04.2006 09:34 napisał(a):
Odpowiedź na: Kochana Jamario, nic z ni... | Czajka
No dobra, 2 już wiem, oczywiście tylko kierunek. Sznajper ma więcej takich dziewczyńskich kwiatków ;)
A to grube mi się podobało?
Hihi, nawet planowałam trochę pograbić dzisiaj w ogrodzie, może mnie oświeci?
Użytkownik: Sznajper 20.04.2006 09:41 napisał(a):
Odpowiedź na: No dobra, 2 już wiem, ocz... | jamaria
Sznajper jak był mały to mieszkał u dziadków, a oni mieli same córki, więc siłą rzeczy książki, jakie były u nich, były w większości typowo "dziewczyńskie". Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma ;)
Użytkownik: Czajka 20.04.2006 09:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Sznajper jak był mały to ... | Sznajper
Sznjaper, chcesz o tym porozmawiać? Bo z kolei u mnie w domu były dziewczyńskie lektury typu Winnetou i Old Surehand. Czasem jak ciocia się ulitowała to mi jakąś Karolcię przyniosła. :-)
Użytkownik: Sznajper 20.04.2006 10:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Sznjaper, chcesz o tym po... | Czajka
Masz jakąś wygodną leżankę psychoanalityczną? :)
Użytkownik: Czajka 20.04.2006 10:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Masz jakąś wygodną leżank... | Sznajper
Pewnie, poczekaj, podłaczę się tylko do specjalnej kroplóweczki psychicznej i możemy zaczynać.
- Proszę mi opowiedzieć o swoim dzieciństwie, pani Anno.
- Zawsze chciałam być chłopcem, panie doktorze.
- I jak pani się z tym czuła?
- Niedobrze.
- Co pani wtedy myślała?
- Że się czuję niedobrze
- Jak pani sądzi, pani Anno, dlaczego tak pani myślała?
- Panie doktorze, ja już chcę na inną leżankę. Sznajper teraz niech się kładzie. ;-)
Użytkownik: Sznajper 20.04.2006 10:51 napisał(a):
Odpowiedź na: Pewnie, poczekaj, podłacz... | Czajka
- Pani doktorze, muszę przyznać się do... do czegoś wstydliwego...
- Proszę kontynuować. Niech się pan nie krępuje.
- No więc, kiedy byłem małym chłopcem przeczytałem cykl książek o Ani. Cały... "Ania z Zielonego Wzgórza" jest lekturą, ale ja przeczytałem ją wcześniej i to dobrowolnie. Do tej pory mnie to prześladuje...
- Czy ma pan z tego powodu jakieś problemy osobiste?
- Nie wiem, chociaż... tak. Boję się kobiet. Kiedy pomyślę, że w czyjejś głowie mogą dziać się tak straszne rzeczy, że można być tak... aniowatym... To straszne.
Użytkownik: Czajka 20.04.2006 11:07 napisał(a):
Odpowiedź na: - Pani doktorze, muszę pr... | Sznajper
- I jak się pan czuje z tym lękiem? I czy mógłby pan precyzyjniej określić aniowatość? (Niech pan tak się nie kręci, bo kroplówka się panu odłączy)
Użytkownik: Czajka 20.04.2006 09:41 napisał(a):
Odpowiedź na: No dobra, 2 już wiem, ocz... | jamaria
Czy Ci się podobało? Dobre.
Czytałaś kiedyś humor zeszytów szkolnych? Wszedłem do pokoju i do oczu rzucił mi się Kościuszko z szablą w ręku. Czy jakoś tak. :-)
Użytkownik: ella 20.04.2006 09:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Ella: Śniła mi się potraw... | KrzysiekJoy
:-)))))))))))))))).
Czy moze byc polwytrawne, bo na wytrawnych sie nie wyznaje i nie wiem,ktore dobre.
Szkoda, ze juz musze Was troche opuscic, ale zajrze w przerwie na pewno.
Brakuje mi wciaz jeszcze: 8,9,10,11,12,16,19,24. zadnej nie ocenilam, co u mnie nie musi oznaczac, ze nie czytalam. Reszte z Wasza pomoca, bo takze nieczytane -mam :-)))
Użytkownik: ella 19.04.2006 18:41 napisał(a):
Odpowiedź na: ocenilas 7 pozycji z tych... | ella
To do lipcowej mialo byc ;-)))
Użytkownik: lipcowa 20.04.2006 14:16 napisał(a):
Odpowiedź na: ocenilas 7 pozycji z tych... | ella
Teraz dopiero zacznę się męczyć :) Z tego co Ty trafiłaś mam trzy i jedno bez tytułu. Czytam, czytam, i pozostałych trzech nie mogę znaleźć. Jola mówi, że 21 nie czytałam. A ja to musiałam czytać, tylko nie oceniłam - coś mi dzwoni i to bardzo głośno, tylko nie wiem gdzie :)
Użytkownik: jakozak 19.04.2006 18:51 napisał(a):
Przepisy w treści....
Ojojojojojoj!!!!!!!!!!!!!!
Użytkownik: jakozak 19.04.2006 18:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Przepisy w treści.... Oj... | jakozak
Ja przepisy w treści kojarzę tylko z dwoma książkami, które przeczytałam. Czytałam to? Tę czwórkę? Jaką dałam ocenę?
Użytkownik: veverica 19.04.2006 18:56 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja przepisy w treści koja... | jakozak
O ile nie mam czegoś ze wzrokiem, to nie czytałaś, tego ani nic innego pani od 4...
Użytkownik: jakozak 19.04.2006 18:59 napisał(a):
Odpowiedź na: O ile nie mam czegoś ze w... | veverica
No to co mam odpowiedzieć Moni? Że to jest Książka Kucharska? :-)))
Użytkownik: veverica 19.04.2006 19:02 napisał(a):
Odpowiedź na: No to co mam odpowiedzieć... | jakozak
Ale dlaczego 4? Jakbyś pytała o fragment z trochę wyższym numerem, to bym rozumiała...;) Ale 4? Nie czytałam tego, więc może dlatego ni w ząb nie rozumiem przepisów w treści, ale z mojego ogólnego pojęcia to nie wynika... Były?
Użytkownik: ella 19.04.2006 19:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Ale dlaczego 4? Jakbyś py... | veverica
Byly i specjalnie dla Joli, bo to jej specjalnosc, prosilam o nie Moni, bo sama juz ksiazke opchnelam.:-)
Użytkownik: jakozak 19.04.2006 19:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Byly i specjalnie dla Jol... | ella
A ja to czytałam?
Użytkownik: jakozak 19.04.2006 19:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Byly i specjalnie dla Jol... | ella
Ella!!!! Bo będziesz we wrześniu jadła muchomory, jak nie przestaniesz mnie tak dręczyć. :-)))
Użytkownik: jakozak 19.04.2006 19:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Ella!!!! Bo będziesz we w... | jakozak
Gdzie ja mam ten karabin?! Zastrzelę Ellę, jak mi nie przestanie dokuczać. Kto mi ją przytrzyma? :-)))Przecież czwórka to nie Atlas grzybów!
Użytkownik: norge 19.04.2006 19:52 napisał(a):
Odpowiedź na: Gdzie ja mam ten karabin?... | jakozak
Uspokójcie się, dziewczyny! Albo i nie :-) Właśnie zgadłam dzięki wam 4. Faktycznie mało kto potrafi pisać tak pięknie o grzybach jak "ta osoba" od 4.
Użytkownik: jakozak 19.04.2006 20:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Uspokójcie się, dziewczyn... | norge
O matko kochana.:-(((
"Król borowik prawdziwy szedł lasem postukując swym jednym obcasem, a ze złości czerwony był cały, bo go muchy nieznośnie kąsały..."
Ja nie znam innych książek o grzybach!!!
Jeszcze Pan Tadeusz. Ale czwórka się nie rymuje. :-(((
Idę sobie czytać z płaczem o wodzie.
Użytkownik: norge 19.04.2006 20:18 napisał(a):
Odpowiedź na: O matko kochana.:-((( &q... | jakozak
Jolu, małe szanse, że zgadniesz tą 4, bo nie czytałaś. Teraz już wiesz, że o grzybach :-) to i przeczytasz. I tak ci miałam zamiar polecić tą książkę!
Użytkownik: joanna.syrenka 20.04.2006 00:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Jolu, małe szanse, że zga... | norge
Dzięki Ci Diano, za te grzybki!!!
Tylko tytułu nie jestem pewna:(
Użytkownik: <mahti> 19.04.2006 19:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Ella!!!! Bo będziesz we w... | jakozak
A może ktoś mógłby dać jakąś malutką podpowiedź do 17? Taką tycią.. Jedyne co wiem, to to, że czytałam =]
Użytkownik: Annika 19.04.2006 19:29 napisał(a):
Odpowiedź na: A może ktoś mógłby dać ja... | <mahti>
średnio Ci się podobało;)
Użytkownik: jakozak 19.04.2006 19:37 napisał(a):
Odpowiedź na: A może ktoś mógłby dać ja... | <mahti>
Podobno oceniłam autora siedemnastki na 5. Może zgadniesz, bo ja nie potrafię! Poszukaj w moich piątkach. Ja nie mam siły! :-)))
Użytkownik: norge 19.04.2006 20:12 napisał(a):
Odpowiedź na: A może ktoś mógłby dać ja... | <mahti>
Niektórzy się tą książką niezwykle zachwycają. Niektórzy "wieszają na niej psy", że kicz. Mnie się podobała, bo mam słabość do pewnego nowoczesnego wynalazku, który pozwala... no pozwala na wiele rzeczy :-)
Użytkownik: <mahti> 19.04.2006 20:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Niektórzy się tą książką ... | norge
Oj tak, wspaniały wynalazek... A zgadłam już po podpowiedzi Anniki =]
Tak niewiele potrzeba czasem do szczęścia :P
Użytkownik: Annika 19.04.2006 20:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Oj tak, wspaniały wynalaz... | <mahti>
to teraz ja się uśmiecham szeroko: 4, 15, 16, 18, 19 mile poszukiwane:DD
Użytkownik: Annika 19.04.2006 23:10 napisał(a):
Odpowiedź na: to teraz ja się uśmiecham... | Annika
ok, 4 nieaktualne, tak sobie wmawiałam, że tej książki na pewno nie będzie:)) ale się wzięłam na szczęście do kartkowania:D
Użytkownik: librarian 21.04.2006 06:28 napisał(a):
Odpowiedź na: to teraz ja się uśmiecham... | Annika
Trzeba mieć zdrowie, żeby ich odwiedzać - to do 18tki.
Użytkownik: jakozak 19.04.2006 20:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Niektórzy się tą książką ... | norge
Ha! Już podejrzewałam, a teraz mam!!!
Podpowiadam kolejnym niewiedzącym: Nikogo nie chcę obrażać - ta moja wypowiedź jest celowa - :-))) Dobrze mi małpy podpowiedziały. Kumasz Mathi?
Użytkownik: <mahti> 19.04.2006 20:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Ha! Już podejrzewałam, a ... | jakozak
Małpa? No ok. A pewnie naprowadził Cię ten wynalazek?
Użytkownik: jakozak 19.04.2006 20:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Małpa? No ok. A pewnie na... | <mahti>
Nie. Zaczęłam się domyślać, gdy przeczytałam, że Ty oceniłaś to na przeciętnie. A ja na bardzo dobrze. Tylko nie wiedziałam na pewno, bo nie wiedziałam, czy chodzi o tę właśnie książkę tego autora, a nie o podobną...
Użytkownik: ella 19.04.2006 22:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie. Zaczęłam się domyśla... | jakozak
Jolu!
To ja Ci chcialam muchomorow na tort nazbierac, a Ty do mnie strzelac chcesz ;-)))))Czekaj Ty, czekaj. Mowilam, ze nie czytalas, ale myslalam, ze na swojej ulubionej stronie to znajdziesz :-)))
Użytkownik: ella 20.04.2006 12:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Jolu! To ja Ci chcialam ... | ella
Jolu, pomoz przy 15-tce :-)))Potrzebuje tez jeszcze pomocy przy nieocenionych: 1, 3, 8,9,10,11,12,16, 19, 24.
A Ty? Znalazlas te muchomorki?
Joy D
Moze byc polwytrawne? :-)
Użytkownik: KrzysiekJoy 20.04.2006 13:05 napisał(a):
Odpowiedź na: Jolu, pomoz przy 15-tce :... | ella
ellu drogi skarbie 15 to taka bardzo znana pisarka, ae nie ze wschodu. Mam poczwórną paranoję, nienawidzę cyfry 4 powiedz jeszcze coś o niej a dam wszystko co mam.
Użytkownik: ella 20.04.2006 13:28 napisał(a):
Odpowiedź na: ellu drogi skarbie 15 to ... | KrzysiekJoy
autorka 4 ma ladne imie z elementarza, ale wschodnie, a nazwisko takie raczej mechaniczne ;-).
W tytule sa dwa.
Autorka mowi, ze kazdy ma dwa.
Coz jeszcze moge? Tresc niby o najzwyklejszym zyciu, ale tak dziwnie basniowa.
Użytkownik: librarian 21.04.2006 06:36 napisał(a):
Odpowiedź na: autorka 4 ma ladne imie z... | ella
Ella jesteś cudna, to znaczy cudnie podpowiadasz. Mam wreszcie 4kę. Wysyłam do Moni zaraz teraz.
Użytkownik: jakozak 20.04.2006 15:44 napisał(a):
Piętnastka?
Proste!
Czym przepięknym może się szczycić kraj - nasz sąsiad? Tylko u nich to jest na tak wysokim poziomie.
Użytkownik: librarian 21.04.2006 06:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Jolu, pomoz przy 15-tce :... | ella
3 i 24 to jakby zupełne przeciwieństwa, no bohaterki, te tytułowe....
Użytkownik: jakozak 20.04.2006 15:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Jolu! To ja Ci chcialam ... | ella
Zatrybiłam całkowicie dopiero w łóżku. Po kilku godzinach wytężonej pracy umysłowej i kilku siedzenia przed komputerem po prostu przestałam kojarzyć. Co do muchomorów - nazbieramy i zjemy u Ciebie. Jeśli będą. :-)))
Użytkownik: Moni 20.04.2006 15:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Zatrybiłam całkowicie dop... | jakozak
To ja moze jednak zrezygnuje z udzialu w Waszym spotkaniu, bo mnie te muchomory przerazaja...
A Jola wczoraj to chyba pobila rekord - tyle milych "obrazkowych" maili od niej dostalam! Ale zgadla tez duzo tytulow, choc na poczatku sie zapierala, ze nic nie wie. ;-)
PS: Agis, Lipcowa i inni - czytaliscie sporo pozycji, przysylajcie propozycje, a ja juz jakos naprowadze na wlasciwy trop. ;-)
Użytkownik: jakozak 20.04.2006 16:28 napisał(a):
Odpowiedź na: To ja moze jednak zrezygn... | Moni
Nie zrezygnujesz. Przysięgam, że nie dam Ci muchomora. :-)))
Użytkownik: ella 21.04.2006 11:23 napisał(a):
Odpowiedź na: To ja moze jednak zrezygn... | Moni
Moni, ja sprobuje pierwsza razem z Jola, a jak przezyjemy to moze jeszcze beda resztki dla pozostalych uczestnikow spotkania :-)))
Użytkownik: Moni 21.04.2006 11:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Moni, ja sprobuje pierwsz... | ella
Nie wiem, czy znajda sie jacys ochotnicy na sprobowanie tego?
Użytkownik: jakozak 21.04.2006 17:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie wiem, czy znajda sie ... | Moni
Wbrew Twoim przekonaniom, Moni - jest bardzo wiele chętnych. Potem chodzą i się cieszą, że zjedli. Trzeba wiedzieć, które muchomory jeść. Nikt Ci nie każe jeść tych trujących i halucynogennych. :-)))
Użytkownik: Moni 21.04.2006 17:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Wbrew Twoim przekonaniom,... | jakozak
Ja nie chce nawet tych jadalnych muchomorow. Poprzestane na "kurkach" (o, wlasnie, musze wyjac z zamrazarki, bo mam jeszcze jakas porcje zamrozonych), prawdziwkach i podgrzybkach (zbieranych przez mojego tate).
Użytkownik: Kaoru 20.04.2006 00:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Mam 1, 3, 5, 8, autorke z 9, 10, 11, 22, 23, 24 i nie potwierdzone jeszcze 2 i 18. Chodzi za mną teraz 7, tytuł z 9, 15, 19, 21 i 25. Szepczemy dalej? Może Moni śpi... ;)
Użytkownik: Kaoru 20.04.2006 00:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Mam 1, 3, 5, 8, autorke z... | Kaoru
Nie 11 tylko 17, mój błąd ;)
Użytkownik: Annika 20.04.2006 07:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Mam 1, 3, 5, 8, autorke z... | Kaoru
7 - podobała Ci się bardzo, 9 - była już wymieniona NIEMALŻE z tytułu;)
Użytkownik: Kaoru 20.04.2006 00:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Oj joj joj... Wszyscy grzecznie poszli spać wymęczeni konkursowymi fragmentami. A ja się potwornie rozbudziłam przez 2 i spać nie będę! Gdyby mnie ktoś jutro szukał, to poległam przygnieciona balonami i wieczorowymi sukniami... ;)
Użytkownik: Agis 20.04.2006 13:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Rozpoznałam tak gdzieś trzy tytułu, a jak mi Moni napisała ile jeszcze książek przeczytałam, to się załamałam. :-)
Użytkownik: Anna 46 20.04.2006 13:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Rozpoznałam tak gdzieś tr... | Agis
Agisku, mam wrażenie, że nikt mi nie weźmie za złe, że tu - na Forum - złożę Ci urodzinowe (to dzisiaj!) życzenia: zdrówka, radości, pogody ducha, życzliwości od ludzi i mnóstwa wspaniałych książek!!!:-)))
Użytkownik: ella 20.04.2006 13:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Agisku, mam wrażenie, że ... | Anna 46
To i ja Agis zycze Ci duzo zdrowia i czasu na czytanie wielu wspanialych ksiazek, a poza tym spelnienia wszystkich nieksiazkowych marzen.
Usciski i buziaki :-)))
Odpowiedź na: Agisku, mam wrażenie, że ... | Anna 46
Dzięki, dzięki. :-)
Użytkownik: Anna 46 20.04.2006 13:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Rozpoznałam tak gdzieś tr... | Agis
Dobra; nie mam dalej 4 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20.
Proszę o czytelne aluzje raczej do tytułów :-))) Joy, Ella, Czajka, Sznajper, Nutinka - proszę spełniać dobre uczynki - resztą służę!
Nie mam czasu czytać w/w komentarzy - baaaardzo proszę mi powtórzyć te właściwe.
Użytkownik: Sznajper 20.04.2006 13:52 napisał(a):
mogę podpowiedzieć do 20 tylko: ani ja, ani Ty tego nie czytaliśmy
Użytkownik: ella 20.04.2006 13:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Dobra; nie mam dalej 4 11... | Anna 46
w tresci 4. sa przepisy na przyrzadzenie muchomorow i tylko Jola sie nie otruje.
Poza tym jawa przechodzi w sen.
Tytul: Autorka twierdzi, ze kazdy ma dwa.
ja przeczytalam tylko te jedna jej ksiazke(dobra), verdiana -prawie wszystkie i bardzo jej sie podobaly.
13. baaardzo smutna, wazne imie
14. duzo sie mowi na forum. kolor denaturatu, jak ktos tu powiedzial ;-)
17. jedni mowia, ze kicz, innym sie podoba. Malpa w tytule.
18. Tytul: Niemcy mowia o nich -biali bogowie
20. nic nie mozna powiedziec ;-)
Użytkownik: KrzysiekJoy 20.04.2006 14:06 napisał(a):
Odpowiedź na: w tresci 4. sa przepisy n... | ella
ellu mam tą 4 szkoda mówić moje rozstrzepanie było straszne, źle sprawdzałem. Jak Ci idzie z 15?
Użytkownik: ella 20.04.2006 15:01 napisał(a):
Odpowiedź na: ellu mam tą 4 szkoda mówi... | KrzysiekJoy
Ciesze sie. Ja juz nic nie kojarze. Jak czegos nie znam to klapka opada, koniec siadaj dwoja ;-(((
Dam sobie juz spokoj i wezme sie do roboty. Pozdrawiam
krajana :-)))
Użytkownik: librarian 21.04.2006 13:19 napisał(a):
Odpowiedź na: ellu mam tą 4 szkoda mówi... | KrzysiekJoy
Mam już pewne podejrzenia co do 15. Zaraz strzelam.
Użytkownik: Anna 46 20.04.2006 14:08 napisał(a):
Odpowiedź na: w tresci 4. sa przepisy n... | ella
Dzięki Ellu, jesteś niezawodna!!!
To mam "podkonkurs" - po muchomorach to jawa zwykle przechodzi w sen, bywa, że wieczny...17 mam - wpisałam z rozpędu:-)
Nad resztą pomyślę intensywnie; może mi bardzo nie zaszkodzi..
Użytkownik: librarian 21.04.2006 06:41 napisał(a):
Odpowiedź na: w tresci 4. sa przepisy n... | ella
Ale kto ten denaturat pił? No znaczy czytał i ocenił?
Użytkownik: zarzyczka 21.04.2006 19:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Ale kto ten denaturat pił... | librarian
Piłam - przyznaję się bez bicia. Cała rodzinka na 4 :)
Użytkownik: librarian 22.04.2006 16:51 napisał(a):
Zarzyczka, czytałaś 14?
Użytkownik: zarzyczka 23.04.2006 10:27 napisał(a):
Odpowiedź na: Zarzyczka, czytałaś 14? | jamaria
Nioo czytałam czytałam.
Na 4 cała rodzinka, jak mówiłam.
Użytkownik: Czajka 20.04.2006 14:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Dobra; nie mam dalej 4 11... | Anna 46
Ja już nic nie podpowiadam, dusiołki biegają po Forum całe rozszyfrowane, boję się Milicji. Idę na leżankę pod kroplówkę. :-)
Użytkownik: Anna 46 20.04.2006 14:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja już nic nie podpowiada... | Czajka
Czajka, bądź miłym Ptaszkiem - chyć te rozszyfrowane i zapodaj, tacę mam...:-)
Użytkownik: Czajka 20.04.2006 14:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Czajka, bądź miłym Ptaszk... | Anna 46
Ja widziałam Anno tę tacę, dusiołek na niej leżał w tychlinach. ;-)
Boję się, że w przyszłym konkursie będą SZYKANY.
Boję się być miłym ptaszkiem, boję się być miłym ptaszkiem.
Użytkownik: Diana 20.04.2006 14:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja już nic nie podpowiada... | Czajka
Milicji się proszę nie bać, bo jest bardzo zajęta i nie ma czasu zaglądać na forum ;)
Użytkownik: Czajka 20.04.2006 14:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Milicji się proszę nie ba... | Diana
A jak to robi, że zagląda akurat kiedy trzeba albo nietrzeba? Milicja jest dziwnie sprawna i czujna, nawet gdy nie ma czasu. :-)
Użytkownik: Diana 20.04.2006 14:24 napisał(a):
Odpowiedź na: A jak to robi, że zagląda... | Czajka
Czujnik.
Wystarczy krzyknąć: "Milicjaaaaaa!", a taki brzęczyk milicji się pod czapką odzywa.
Użytkownik: Czajka 20.04.2006 14:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Czujnik. Wystarczy krzyk... | Diana
No, czy ja nie mówiłam, że Milicja jest bardzo zaawansowana technicznie? :-)
Opowiedz coś o sobie Milicjo, akurat taka cisza zapadła. :-)
Użytkownik: Diana 20.04.2006 15:25 napisał(a):
Odpowiedź na: No, czy ja nie mówiłam, ż... | Czajka
Milicja, oprócz tego, że jest zaawansowana technicznie, jest jeszcze skromna i nieśmiała, dlatego o sobie nie lubi opowiadać, niestety.
Użytkownik: Moni 20.04.2006 15:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Milicja, oprócz tego, że ... | Diana
Ta milicja to sie chyba spoznila kilka dni, bo juz tyle podpowiedzi tu jest, ze trzeba by wycenzurowac co niektore wypowiedzi.
PS: A kiedy to szanowna Milicja przysle swoje odpowiedzi?
Użytkownik: borejko 20.04.2006 23:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Dobra; nie mam dalej 4 11... | Anna 46
20- na 6 ocenili(chyba)minkaaa, Olimpia, india, lepremo, aga_p, kot, serrano, esio, angie5, dorcia86, Revson, awusia, Gerbila, Nises, miszczurka, basienia, beti_p, kamika, asiawit, Carrie, cela, Clicers, enka, Evil, felipe04, graham, Kaemka, Krecia, kwiatek504, lick_me, lita, maskotka, raffiii, Slovaky, zandam, Zorza-chociaż pewności nie mam, że to jest to. Nie czytałam, ale pójdzie do schowka;-)
Użytkownik: librarian 21.04.2006 06:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Rozpoznałam tak gdzieś tr... | Agis
Nie łam się, tak się zawsze wydaje na początku konkursu, najważniejsze to nie poddawać się. Happy Birthday! :)
Użytkownik: Moni 20.04.2006 17:05 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Zostal jeszcze tydzien konkursu, a ja mam juz ponad 120 maili od 30 osob! Brawo i oby tak dalej! Czekam na kolejne! :-)
Użytkownik: librarian 21.04.2006 06:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Zostal jeszcze tydzien ko... | Moni
Moni podczas gdy wszyscy smacznie sobie śpią ja Cię bombarduję emailami, a Ty nawet o tym nie wiesz bo też śpisz. Mam nadzieję, że rano w mojej skrzynce zobaczę całą masę dobrych nowin. :) Dobranoc/Dzien Dobry
Użytkownik: librarian 21.04.2006 06:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Wszyscy poszli spać a ja dopiero zaczynam, działam w innej strefie czasowej. Poprzedni konkurs to była pesteczka (jak ten jeden dusiołek), ale ten to twardy orzech. Zgadłam niewiele ponad 1/3 tytułów, i parę jeszcze po przeczytaniu oświeconych wypowiedzi. Ale dalej jestem w lesie, tę o grzybach bardzo bym chciała wiedzieć z powodów przyszłościowo-konkursowych, ale chyba muszę poczekać do rozwiązania, bo mimo podpowiedzi nic mi ta 4ka nie mówi.
20 jest łatwa do zgadnięcia bez czytania, ale pomaga znajomość języka obcego.
Nie mam 1, 4, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15,19. Resztę dusiołków mam, jeśli ktoś jeszcze poszukuje. Czekam na litościwe podpowiedzi, może uda mi się zerknąć moim bladym świtem a waszym południem.
Użytkownik: Anna 46 21.04.2006 12:27 napisał(a):
Odpowiedź na: Wszyscy poszli spać a ja ... | librarian
1. takie rodem z Falskiego (Moni, nie zabijaj!)
4. sen - jawa, autorka bardzo modna (ja nie mam przekonania, w jednym konkursie był fajniutki rebusik do innego tej autorki)
7. seria, w kolorze "rumu na kościach" + deserek lekki
14. też modne - w tytule rodzaj samokrytyki
15. babska lektura, autorka chyba rekordzistka w "machaniu powieści" -ważny kraj (w tytule + specjalność narodowa).

Nie mam 11. 12. 13. 16. 19. i 20.
Użytkownik: Moni 21.04.2006 12:46 napisał(a):
Odpowiedź na: 1. takie rodem z Falskieg... | Anna 46
Ja nic nie chce mowic, bo tu juz i tak za duzo podpowiedzi, ale Ania chyba jedzie na kanadyjskim czasie i sie jeszcze nie wyspala, albo to celowo, dla zmylenia przeciwnika...
Użytkownik: Czajka 21.04.2006 12:56 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja nic nie chce mowic, bo... | Moni
Hihi. Może do góry nogami będzie inaczej widać. :-)
Użytkownik: Moni 21.04.2006 13:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Hihi. Może do góry nogami... | Czajka
A jeszcze jak nie docenia Jozefa Ignacego Kraszewskiego... ;-)
Użytkownik: Anna 46 21.04.2006 17:48 napisał(a):
Oj tak, moja wina!
Przestawiłam 7. i 14.
7. rodzaj samokrytyki
14. deserek + kolorek "rumu na kościach".
WYBACZCIE - wizytę miałam i pisałam w pośpiechu.
Co za pokutę?:-(((
Użytkownik: MaTer 21.04.2006 17:58 napisał(a):
Odpowiedź na: Oj tak, moja wina! Prze... | Anna 46
Ojoj to chyba przeze mnie, wybacz Aniu :) dzięki serdeczne za książki.
Przemek już czyta Pratchetta i zaśmiewa się do rozpuku :)))
Użytkownik: Anna 46 21.04.2006 18:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Ojoj to chyba przeze mnie... | MaTer
Nie powinnam jednocześnie gadać i pisać!!!
Nauczka na przyszłość - wybaczą mi chyba...:-(
Użytkownik: MaTer 21.04.2006 18:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie powinnam jednocześnie... | Anna 46
Napewno :)
ja też za dużo gadam (niestety). Podzielimy się winą po połowie. Domagam się swojej części!! :)))
Użytkownik: Anna 46 21.04.2006 18:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Napewno :) ja też za du... | MaTer
Masz: 1/10 części winy, więcej nie dam, niesprawiedliwie by było!:-)
Jeszcze mi trochę głupio, ale powoli mi przechodzi.:-)
Użytkownik: Anna 46 21.04.2006 18:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja nic nie chce mowic, bo... | Moni
Ja już chyba jestem w Krakowie...myślami i duchem...
Użytkownik: Moni 24.04.2006 14:27 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja już chyba jestem w Kra... | Anna 46
Aniu, może Ty już więcej nikomu nic nie podpowiadaj. Impreza trwa już tydzień i widać tego skutki - co niektórzy ledwo trzymają się na nogach, a Twoje podpowiedzi skutecznie ich dobijają. Deserek Ani przybrał już bowiem postać batoników i wafelków pod różnymi nazwami (trochę reklamy!): marsy, snickersy, milkyway (albo dla odmiany zastąpione nazwą "always"), Prince Polo, torciki wedlowskie - wciąż ktoś się zastanawia, w której części danego cyklu oni jedli te wafelki, batoniki czy inne słodycze. A jak jeszcze przeczytałam w mailu, że "pospotkaniowa" krakowska podpowiedź do innego tytułu brzmi "członek", to już nie wiedziałam, czy śmiać się, czy płakać... ;-)
Użytkownik: jamaria 24.04.2006 14:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Aniu, może Ty już więcej ... | Moni
Członek? Na imprezie czy po? Ciekawe...
Czy ja biorę udział w innym konkursie?
Użytkownik: Anna 46 24.04.2006 16:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Aniu, może Ty już więcej ... | Moni
Niniejszym podaję do wiadomości, że nie ponoszę odpowiedzialności za skojarzenia pospotkaniowe.

A temu, kto wyskoczył z członkiem, to coś urwę, ani chybi.:-)))

I wobec zaistniałych okoliczności - zawieszam naprowadzanki.
A, żarłoki! A, łakomczuchy! Batoników, wafelków, torcików wedlowskich się Wam zachciewa! Mówiłam wyraźnie: l e k k i deserek!:-)))

U Moni mam krechę grubą, jak ja sama!:-D :-D :-D
Użytkownik: librarian 21.04.2006 13:29 napisał(a):
Odpowiedź na: 1. takie rodem z Falskieg... | Anna 46
Oh piękne dzięki, mam nadzieję, że lepiej tym razem rozszyfruję niż ostatnią tę milkę - do końca mój umysł nie chwycił, choć się nie poddawał. Mam już 4kę, dzięki b-netkowiczom. Hura. Prześladuje mnie ta autorka, bo wszystkie panie ją lubią, a ja nawet jeszcze nie tknęłam niczego co popełniła. Może wreszcie się za nią wezmę. 13 da się znaleźć bez czytania, a 20 można wyłowić z największej rzeki świata znając języki ;).
Biorę Twoje wskazówki Anno i jadę do roboty, może w międzyczasie coś wymyślę. Mam już pewne podejrzenia co do 15ki, dużo jej na półkach w mojej (każdej) bibliotece. :)
Użytkownik: kachna 22.04.2006 19:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Czyżbym została sama z nieodgadniętymi fragmentami? Bo jakoś cicho się tu zrobiło... Może chciałby mi ktoś coś powiedzieć na temat 12, 21, a przede wszystkim 16? Mam do zaoferowania chyba wszystkie pozostałe (może oprócz 18, bo jeszcze nie potwierdzona).
Użytkownik: jamaria 22.04.2006 19:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Czyżbym została sama z ni... | kachna
Ja jestem :)
Mam 12 i 21 i lekki zawrót głowy po niecelnych strzałach w 14.
Użytkownik: kachna 22.04.2006 19:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja jestem :) Mam 12 i 21... | jamaria
14 pochodzi ze smakowitej serii. A autorka tej serii ma latające nazwisko ;)
Użytkownik: jamaria 22.04.2006 19:28 napisał(a):
Odpowiedź na: 14 pochodzi ze smakowitej... | kachna
A Ty to czytałaś?
Na 21 można sobie połamać zęby ;)
Użytkownik: kachna 22.04.2006 19:33 napisał(a):
Odpowiedź na: A Ty to czytałaś? Na 21 ... | jamaria
Nie, nie czytałam. Wywnioskowałam z poprzednich podpowiedzi na forum. Ty też tego nie oceniłaś.
Aha, to nazwisko lubi też pohukiwać ;)(mam nadzieję, że nie zostanę wyrzucona)
Użytkownik: kachna 22.04.2006 19:51 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie, nie czytałam. Wywnio... | kachna
Do 15 była taka bardzo ładna i trafna podpowiedź chyba Anny 46. Nie masz ocenionej żadnej książki tej autorki.
Użytkownik: jamaria 22.04.2006 20:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Do 15 była taka bardzo ła... | kachna
Ale ja pożądam więcej :)
Bo ona do mnie nie bardzo trafiła.
Użytkownik: Czajka 22.04.2006 19:54 napisał(a):
Odpowiedź na: A Ty to czytałaś? Na 21 ... | jamaria
O Jamario, widzę, że byłaś w ogrodzie. :-)
Użytkownik: jamaria 22.04.2006 19:58 napisał(a):
Odpowiedź na: O Jamario, widzę, że była... | Czajka
;))
Użytkownik: Moni 23.04.2006 13:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Zauwazylam, ze w ostatnich dwoch konkursach brala udzial rekordowa liczba osob. Na cztery dni przed koncem jeszcze nam duzo brakuje do takich osiagniec, mimo znacznego udzialu debiutantow. Mam nadzieje, ze frekwencja wyraznie sie poprawi i po prostu wiekszosc czeka z wyslaniem odpowiedzi na ostatnia chwile.
Użytkownik: jurczak 23.04.2006 14:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Nareszcie mam więcej czasu, a po wczorajszym dniu rozjaśniło mi się w główce ;-)) Brakuje mi 6, 12, 16, 18 i 19. Reszta jeszcze nie jest potwierdzona. Kombinujemy dalej :-)
Użytkownik: Anna 46 23.04.2006 14:51 napisał(a):
Odpowiedź na: Nareszcie mam więcej czas... | jurczak
A mnie 12. 16. i 19. Nie znam żadniutkiej intrygantki i Christy; Pele, Maradona to piłkarze - Borys, to Stan (taki piosenkarz); zrezygnowany i bierny gospodarz też mi nic nie mówi - spróbuję coś wyciągnąć z paproci birmańskiej (jeśli przeżyje te niedopałki w doniczce):-)))
Użytkownik: inaise 23.04.2006 16:21 napisał(a):
Odpowiedź na: A mnie 12. 16. i 19. Nie ... | Anna 46
co do 19 - Moni podała wcześniej bardzo dobrą taktykę :)

12 i 16 też nie mam, nawet pomysłu :(((
ani na 11 i 13 ((((((
Użytkownik: Anna 46 23.04.2006 17:13 napisał(a):
Odpowiedź na: co do 19 - Moni podała wc... | inaise
11. i 13. nie potrafię Cię naprowadzić, bo nie czytałam - w 13. ważna jest Tamara; szukaj, myśl i wołaj, jak zgadniesz!:-)))
Użytkownik: inaise 23.04.2006 23:23 napisał(a):
Odpowiedź na: 11. i 13. nie potrafię Ci... | Anna 46
a 12 i 16 :>?
Tamara nic mi nie mówi :(((
Użytkownik: inaise 23.04.2006 23:37 napisał(a):
Odpowiedź na: a 12 i 16 :>? Tamara ... | inaise
aaa! już mi mówi! dużo mi mówi, nie czytałam, ale słyszałam, istotnie smuutna strasznie książka, jeśli to ta o której myślę.
Użytkownik: czupirek 24.04.2006 00:42 napisał(a):
Odpowiedź na: aaa! już mi mówi! dużo mi... | inaise
A, to to jednak ta, której sie domyślam? ;-)

czupirek po podpowiedziach jako ten sęp krążąca
Użytkownik: Anna 46 24.04.2006 09:24 napisał(a):
Odpowiedź na: aaa! już mi mówi! dużo mi... | inaise
Tamary nie czytałam, zamierzam. Jest baardzo smutna - tak wynika z recenzji.
Przekopuję się po "naprowadzankach"; podobno Moni ładnie podpowiada 19. może mi ktoś miły powtórzy...:-)
12. i 16. pozostaną anonimowe z całą pewnością!:-)
Użytkownik: Annika 24.04.2006 12:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Tamary nie czytałam, zami... | Anna 46
12 - myślicie że tu imię nie jest ważne? Wprost PRZECIWNIE, tytularnie ważne:D
Użytkownik: inge 24.04.2006 15:43 napisał(a):
Odpowiedź na: 12 - myślicie że tu imię ... | Annika
Pierwszy raz w konkursie biorę udział, nawet nieźle mi poszło chyba {;
Mam i tytuł i autora 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 10, 14, 17, 18, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ^.~ Brakuje mi tytułów do 6, 9, 11 i 23, nie mogę trafić P;
A w ogóle nie posiadam 16, 12, 13, 15, 19...

Ogółem konkurs świetny, żałuję, że dopiero teraz się zorientowałam, chętnie bym wzięła udział też we wcześniejszych...ale będą następne, jak sądzę (:
Użytkownik: librarian 24.04.2006 16:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Pierwszy raz w konkursie ... | inge
Brawo! Chętnie się wymienię bo dalej nie kumam co paru jeszcze.
6 - jest imię w tekście, które od razu daje ci autorkę, mówią o niej że prowokatorka, nawet jak nie czytałaś do na pewno słyszałaś.
9 - bardzo bardzo znana i lubiana autorka, a tytuł - receptury imprezowe
13 - smutek i żal, Tamara, Tamara, Tamara.
Kto czytał 7,8,11,12,16,19 i podobało mu się?
Użytkownik: inge 24.04.2006 17:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Brawo! Chętnie się wymien... | librarian
7 - ktoś już pisał, że rodzaj samokrytyki, ja czytałam coś z rodziny, spasowało mi tak sobie...
8 - ojciec napisał coś jeszcze bardziej znanego...Bardzo bardzo podobało się np. użytkownikom mroofka, pilar_te.
11 - trzeba być mocno młodszym chyba, nawet ode mnie (rocznik 1988), to tryptyk, niewielu osobom się podobało (subiektywna opinia: dziwnym nie jest) - książka trafiła w gusta niejakiej grażki, a np. WhiteD najwyraźniej cierpiała, czytając tę książkę (;

Ojej...nie wiem, czy dobrze podpowiadam, czy nie za dużo mówię, jeszcze się na tym nie znam, więc mam nadzieję, że nikt nie skrzyczy (:
Użytkownik: Moni 24.04.2006 17:28 napisał(a):
Odpowiedź na: 7 - ktoś już pisał, że ro... | inge
GDZIE JEST NASZA MILICJA KONKURSOWA????
Użytkownik: Sznajper 25.04.2006 07:43 napisał(a):
Odpowiedź na: GDZIE JEST NASZA MILICJA ... | Moni
Zaspałam na postarunku! Aaaaa!
Ale już jestem, jestem już. To co, Moni? Pałą ich?
Użytkownik: Sznajper 25.04.2006 07:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Zaspałam na postarunku! A... | Sznajper
ha ha! Żartowałem!
Użytkownik: Czajka 25.04.2006 07:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Zaspałam na postarunku! A... | Sznajper
Sznajper, widać Cię, bo masz mundur jeszcze nie pozapinany!
Wreszcie nieśmiała Milicja się ujawniła. :-)
Trochę perswazją, nie pałą i leć pisz o tych obrzędach, bo przecież już jestem strasznie ciekawa.
Użytkownik: Sznajper 25.04.2006 07:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Sznajper, widać Cię, bo m... | Czajka
Dekonspiracja z rozpędu :( chciałem szybko odpisać i zapomniałem się przelogować.

Relacja ze Spotkania Krakowskiego zaraz będzie, tylko przepiszę. :)
Użytkownik: Czajka 25.04.2006 08:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Dekonspiracja z rozpędu :... | Sznajper
:-))))
Sznajperek, i tak byłeś najbardziej podejrzany. No i trochę Gosia. ;-)
Użytkownik: KrzysiekJoy 24.04.2006 18:11 napisał(a):
Odpowiedź na: 7 - ktoś już pisał, że ro... | inge
Moni. Może ja zamiast policji. Pzwolisz?
Rozummiem Inge, że to pierwszy Twój konkurs, dlatego tylko leciutkie napomnienie. Bardzo, ale naprawdę bardzo nie podoba mi się jak wymieniasz nicki osób, które czytały dany "dusiołek" a nie biorą udziału w konkursie. Wszelkie podpowiedzi sa mile widziane, ale niech one będą na odpowiednim poziomie.
Użytkownik: inge 24.04.2006 20:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Moni. Może ja zamiast pol... | KrzysiekJoy
Przepraszam...oj jak mi głupio...naprawdę nie wiedziałam, w biblionetce jeste m niedawno i się jeszcze gubię...dziękuję za napomnienie i to się więcej nie powtórzy.

+ *rumieniec wstydu*
Użytkownik: librarian 24.04.2006 20:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Przepraszam...oj jak mi g... | inge
Ojej po co zaraz milicja? Milicja niech sobie odpoczywa. A ja biore czesc winy na siebie za te podpowiedzi! Generalnie i tak tylko uswiadamiaja mi ze niestety nie jestem juz nastolatka i dlatego owych pozycji nie znam. Ale ten konkurs jest swietny bo podnosi poziom orientacji we wspolczesnych lekturach mlodziezowych i to juz cos. :)
Użytkownik: czytelniczka91 25.04.2006 15:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Ojej po co zaraz milicja?... | librarian
W głowie mi sie iesza od tylu fragmentów :/
Użytkownik: czytelniczka91 25.04.2006 15:31 napisał(a):
Odpowiedź na: 16 autor (facet!) ma coś ... | inaise
O, to lubie! :)
Użytkownik: zarzyczka 27.04.2006 21:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
O kurczę ;) Właśnie zauważyłam, że od kilku dni czytam piątkę!! Ale przestalam zaglądać do konkursu, a teraz juz za późno :(