Dodany: 22.07.2004 09:33|Autor: olgaska

Kolejna wspaniała książka!

Książki Carrolla fascynują tysiące czytelników, zajmują czołowe miejsca na listach bestsellerów, przyciągają jak magnes. Jest w nich coś magicznego, niezwykłego, coś, co każdą powieść pozwala doczytać do końca w zaskakującym tempie. Z drugiej strony, kiedy przeczyta się kilka powieści, łatwo można zauważyć powtarzające się w nich pewne motywy, i że w pisarstwie Carrolla istnieje schemat; a jednak historie opisywane przez tego autora nie nudzą czytelników, lecz coraz bardziej wciągają w krainę baśni dla dorosłych, w której można znaleźć się po prostu wszędzie.

Każdą książkę przepełniają cudowne zjawiska ciasno splecione z rzeczywistością, a czytelnik odnosi wrażenie, iż wszystkie te "czary" mogą się przydarzyć każdemu z nas. Jednak wbrew pozorom nie przytrafiają się one zwykłym ludziom. Bohaterami Carrolla są przeważnie artyści: aktorzy, reżyserzy, pisarze, autorzy ilustracji. To właśnie im, osobom wrażliwym, dane jest dostrzec w świecie magię, niezwykłość, znaleźć się na granicy snu i jawy, przeszłości i przyszłości, przeżyć rzeczy, które mają moc zmieniania życia.

"Muzeum psów" jest kolejnym wspaniałym dziełem Carrolla, obfitującym w niesamowite postacie, niespodziewane zdarzenia, rzeczywistość przeplatającą się z fantastyką.

Użytkownik: hellcabber 02.09.2013 09:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Książki Carrolla fascynuj... | olgaska
"Jest w nich coś magicznego, niezwykłego, coś, co każdą powieść pozwala doczytać do końca w zaskakującym tempie"

u mnie tempo też było zaskakujące - książka jest tak słaba i nudna, że jej przeczytanie (a przecież to tylko 250 stron) zajęło mi 3 miesiące