Dodany: 10.07.2005 16:51|Autor:

bez tytułu

Od autora:

Opowieść niniejsza jest wspomnieniem o moim uczniu i przyjacielu. Poznałem go u progu jego lotniczego życia i straciłem, gdy nagła śmierć zabrała lotnictwu polskiemu jednego z najlepszych pilotów, jacy kiedykolwiek trzymali rękę na sterach samolotów myśliwskich Kościuszkowskiej Eskadry.

To, co napisałem o Stanisławie Latwisie, oparte jest na autentycznych faktach, na jego własnych listach do mnie i zapiskach, które zostawił. Nazwiska innych osób (z wyjątkiem dwu) zostały w tej książce zmienione.

Chciałbym, aby postać Pilota Gwiaździstego Znaku stała się wzorem dla wszystkich młodych ludzi, którzy zamierzają zostać lotnikami; żeby — napotykając w życiu trudności, przeszkody, niepowodzenia, niebezpieczeństwa lub zawiść, walczyli z nimi tak, jak walczył Stanisław Latwis, tą samą bronią: siłą i szlachetnością charakteru.

To jest celem tej opowieści, którą najlepszemu z kolegów, wiernemu aż do śmierci Przyjacielowi, poświęcam.

Janusz Meissner

[wyd. Iskry, Warszawa 1970]

Użytkownik: dorotaKa 31.03.2006 21:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Od autora: Opowieść ni... | k44
Jest to przepiękna książka o pilotach ich harcie ducha i dążeniu do celu!!!!!!!
Polecam ja wszystkim i tym którzy latają, mają zamiar albo nawet o tym nie myslą!!
Coś wspaniałego ważną role odegrała ww moim i nie tlyko w moim życiu!!!!!!!!