Dodany: 14.09.2022 14:54|Autor: mirejlle

Czytatnik: Słowo jest darem

Lektury września 2022

61.
Czas cieni (Zawadzka-Sołtysek Magdalena)
Gatunek: fantasy
Świetny, naprawdę mądry i ciekawy cykl. I dużo poczucia humoru.

62.
Niewidzialny front: Zapiski lekarza z pierwszej linii walki z koronawirusem, strachem i paniką (Rezydent Tomasz (pseud.))
Gatunek: biografia, autobiografia, pamiętnik
Lubię wiedzieć, niewidzialny wróg jest dla mnie straszniejszy od czegoś nieznanego, czego nie jestem w stanie w żaden sposób oswoić. Ale jeśli ktoś jest z takich, którzy nie lubią szczegółowych opisów procedur medycznych, to nie polecam.

63.
"Pielęgnacja naturalna" dr Marta Tyszko
Gatunek: poradnik
Trochę informacji, których jeszcze nie wiedziałam i mnóstwo ciekawych przepisów na naturalne kosmetyki.

64.
Popołudnia na Miodowej (Szarańska Joanna)
Ocena: 4,5
Gatunek: literatura polska
Czyta się praktycznie samo. Poza przyjemnością bardzo ładnie i godnie poruszony temat autyzmu dziecięcego i trudności z nim związanych.

65.
Plaga: Faza czwarta (Grant Michael (ur. 1943))
Ocena: 4
Gatunek: dziecięca, młodzieżowa
W sumie to jestem wyłącznie ciekawa jak to się skończy. Jak dla mnie dla starszych nastolatków, młodszemu dziecku na pewno bym tego nie dała. Mocno okrutne.

66.
Wieczory na Miodowej (Szarańska Joanna)
Ocena: 4
Gatunek: literatura polska
Najgorsza część cyklu, ale i tak ciepłe, niegłupie i zgrabnie napisane.

67.
Walka o oddech (Rezydent Tomasz (pseud.))
Gatunek: biografia, autobiografia, pamiętnik
Trudne i wspaniałe jednocześnie. O poświęceniu, zaangażowaniu, strachu i walce ze śmiercią wbrew nadziei.

68.
Dzieci zimy (Zawadzka-Sołtysek Magdalena)
Gatunek: fantasy
Jakie to było dobre, trudno się oderwać, dlaczego to już przedostatni tom? :(

69.
Złap mnie (Gardner Lisa (pseud. Scott Alicia))
Gatunek thriller, sensacja, kryminał
Niby typowe amerykańskie, ale wkręciłam się jak dawno nie. Bo dobrze napisane, również jeśli chodzi o wątki obyczajowe. W każdej części nawiązania do dzieci i przedstawione jakieś ich dotyczące zjawisko. Widocznie wychodzi na to, że po prostu wystarczy mieć pomysł.