Dodany: 28.01.2022 20:26|Autor: yyc_wanda

Archanioł Michał i Gabriel, a Księga Urantii

Jest tylko dwóch archaniołów, których imiona zostały ujawnione w Starym Testamencie. Są to Archanioł Michał i Gabriel. Obydwaj należą do aniołow najwyższego rzędu.

Archanioł Michał, którego imię znaczy „który jest jak Bóg”, jest najbliżej Boga. Kiedy Szatan zbuntował się przeciw Bogu, Michał jako pierwszy wystąpił przeciw niemu i to on ma pokonać i zniszczyć Antychrista, podczas ostatniej bitwy końca świata. W Dead Sea Scrolls Michał nazwany jest Księciem Światła. Kiedy Lorna Byrne opisuje w Anioły w moim życiu: Prawdziwa opowieść o pomocy i opiece istot anielskich (Byrne Lorna) ukazującego się jej Anioła Michała, wygląda on jak książę; na głowie ma złotą koronę, ubrany jest w białą szatę przetykaną złotem i przepasany jest złoto-czarnym pasem. Bije od niego oślepiająca jasność, jakby stał w centrum słońca. Michał wyjaśnił jej, że jest Aniołem Słońca. Tak silna jest wiara w potęgę tego Archanioła, nazywanego również Świętym Michałem, że modlono się do niego i budowano mu kościoły.
W niebiańskiej hierarchii Archanioł Michał rządzi czwartym niebem. W niektórych pismach wczesnochrześcijańskich utożsamia się go z Jezusem.

Archanioł Gabriel, którego imię oznacza „Bóg jest mą siłą”, jest jedynym archaniołem przedstawianym często w postaci kobiecej. Uważany jest za boskiego posłańca. To on oznajmił Zachariaszowi, że narodzi mu się syn, któremu ma dać na imię Jan. To on ukazał się Maryi objaśniając, że narodzi jej się Święty Syn, zwany Synem Bożym. To on był stróżem Świętej Rodziny, nakazując ucieczkę do Egiptu, co pozwoliło im uniknąć śmierci z rąk Heroda, a gdy niebezpieczeństwo minęło, polecił Świętej Rodzinie wrócić do Nazaretu.
W religii islamskiej Gabriel uznany jest za Anioła Prawdy i zawsze przedstawiany jest w postaci męskiej. Według Koranu, Świętej Księgi, którą Gabriel dyktował Mohammedowi, Gabriel jest szefem wszystkich aniołów. W niebiańskiej hierarchii rządzi pierwszym niebem, tam gdzie żyli Adam i Ewa.

A czego na temat Archanioła Michała i Gabriela dowiadujemy się z Księga Urantii (< praca zbiorowa / wielu autorów >)?
Chyba najważniejszym przesłaniem jest nieznany na ogół fakt o istnieniu potomstwa Rajskiej Trójcy. Rajska Trójca to: Ojciec Uniwersalny, Wieczny Syn i Nieskończony Duch i stworzyli oni trzy klasy Rajskich Synów:
1/ Synowie Stwórcy – Michałowie
2/ Synowie Arbitrzy – Avonale
3/ Nauczyciele-Synowie Trójcy – Daynale
Synowie Stwórcy tworzą wszechświaty lokalne czasu i przestrzeni i nimi władają. Kiedy wychodzą z Raju, aby zakładać swe wszechświaty, nazywani są Stwórcami Michałami. Kiedy ustaleni zostają jako najwyższa władza wszechświata, zwani są Mistrzami Michałami. Przejmując wstępną władzę namiestnika projektowanego wszechświata lokalnnego, Stwórca Michał składa Trójcy przysięgę, że nie przejmie najwyższej władzy, zanim nie ukończy siedmiu obdarzeń. Wszyscy bez wyjątku Synowie Stwórcy przechodzą to siedmiokrotne dawanie siebie swoim stworzonym dzieciom, zanim przejmą trwałą i najwyższą władzę nad wszechświatem przez siebie stworzonym. Ale tylko raz w swej siedmiorakiej misji obdarzającej Rajski Michał zrodzony jest z kobiety; tylko raz rodzi się, żyje i umiera jako członek najniższej klasy istot ewolucyjnych, obdarzonych wolną wolą. Po każdym obdarzeniu Syn Stwórca przystępuje do „prawicy Ojca”, aby tam otrzymać ojcowską akceptację obdarzenia i dostać instrukcję, przygotowującą go do następnego etapu.
Nebadon, wszechświat lokalny, w którym znajduje się nasza planeta Ziemia/Urantia stworzony został przez Rajskiego Syna klasy Michała, znanego również w kosmicznej rodzinie pod imieniem Chrystusa Michała. Spośród milionów zamieszkałych planet, znajdujących się w lokalnym wszechświecie Nebadon, Stwórca Michał wybrał naszą Ziemię/Urantię, jako miejsce siódmego obdarzenia. Zrodzony z dziewicy Maryi żył i nauczał jako Jezus. Po jego ziemskiej śmierci, po wypełnieniu siódmego obdarzenia, nie rządzi już jako namiestnik Ojca, ale w swoim własnym imieniu jako „Król Królów i Pan Panów”. Nie jest już tylko Stwórcą Michałem, ale jest Mistrzem Michałem.
Tak więc Archanioł Michał nie jest aniołem, ale jest Rajskim Synem klasy Michała, władcą i Bogiem wszechświata lokalnego, Nebadon.

Syn Stwórca nie rządzi wszechświatem w pojedynkę. Towarzyszy mu i pomaga Córka Nieskończonego Ducha, Boska Opiekunka, Matka Duch wszechświata lokalnego, zwana Duchem Świętym. Syn Wszechświata i Matka Duch Wszechświata dali początek niezliczonym zastępom ich dzieci. Wśród ich potomstwa cztery klasy zaliczane są do Synów Boga wszechświata lokalnego:
1/ Synowie Melchizedecy
2/ Synowie Vorondadecy
3/ Synowie Lanonandecy
4/ Nosiciele Życia
Gabriel, Gwiazda Jasna i Poranna, jest pierworodnym synem rodziców nowego wszechświata. Nie jest on stwórcą, ale jest administratorem wszechświata Nebadon i arbitrem wszystkich odwołań w sprawach wykonawczych administracji wszechświata. Jest administracyjnym reprezentantem Stwórcy Michała. Podczas jego nieobecności Gabriel zostaje regentem wszechświata. Od czasu obdarzenia Michała, dokonanego w charakterze śmiertelnika, Gabriel związał się ściśle z historią i rozwojem Ziemi/Urantii.

A jak wygląda niebiańska hierarchia?
1/ Planeta
2/ System – składa się z 1.000 planet
3/ Konstelacja – składa się ze 100 systemów
4/ Wszechświat lokalny - składa się ze 100 konstelacji
5/ Mniejszy sektor - składa się ze 100 wszechświatów lokalnych
6/ Większy sektor - składa się ze 100 mniejszych sektorów
7/ Superwszechświat - składa się z 10 większch sektorów.

Kiedy mówi się, ze Gabriel rządzi pierwszym niebem, tam gdzie żyli Adam i Ewa, oznacza to planetę, a z Księgi Urantii dowiadujemy się, że tą planetą jest nasza Ziemia.
Zgodnie z religijnymi przekazami, Archanioł Michał rządzi czwartym niebem. Według Księgi Urantii, tym czwartyn niebem jest wszechświat lokalny, a jego stwórcą i władcą jest Rajski Syn klasy Michała.

Oczywiscie, ani Archanioł Michał ani Gabriel nie są aniołami. Należą do Synów Bożych - Michał do grupy Rajskich Synów; Gabriel do grupy Synów Boga wszechświata lokalnego.

Więcej na temat struktury wszechświata: www.biblionetka.pl/...>