Dodany: 05.05.2021 08:50|Autor:

Książka: Autostopem przez Galaktykę
Adams Douglas
Notę wprowadził(a): Rosco

nota wydawcy


Jubileuszowe wydanie kultowej książki Douglasa Adamsa, dla uczczenia 42. rocznicy pierwszej publikacji fenomenalnie zilustrowane przez wielokrotnie nagradzanego rysownika i autora książek dla dzieci, Chrisa Riddella.

Pewnego dnia młody Ziemianin Arthur dowiaduje się z zaskoczeniem, że jego najbliższy przyjaciel Ford jest kosmitą, a Ziemia niemal za chwilę zostanie zniszczona, gdyż znajduje się na trasie planowanej międzygalaktycznej autostrady. Jak mu przekazuje beznamiętnie przyjaciel, informacja o tych planach została już dość dawno wywieszona w jakimś galaktycznym urzędzie na planecie Alfa Centauri, tyle że Ziemianie jej nie oprotestowali, co oznacza, że wyrazili zgodę. Unicestwienie ojczystej planety oraz zagłada całego ludzkiego gatunku to dla Arthura dopiero początek niesamowitych przygód, albowiem tuż przed katastrofą Ford zabiera go statkiem kosmicznym w podróż po Galaktyce, w trakcie której zbiera materiały do nowej edycji kompendium wszelkiej znanej wiedzy, czyli przewodnika "Autostopem przez Galaktykę". W trakcie tej niekończącej się podróży, odbywanej między innymi w towarzystwie neurotycznego robota Marvina, Arthur spróbuje rozwiązać największą zagadkę kosmosu oraz odpowiedzieć na odwieczne pytanie o sens życia.


"Ekstremalnie śmieszna powieść… Natchnione szaleństwo, które nie zostawia suchej nitki na niemal każdym frazesie rodem z science fiction".

"Washington Post"


"Niezdarny bohater, Arthur Dent, przypomina bohaterów Vonneguta, a jego podróże to dzika satyra na istniejące instytucje".

"Chicago Tribune"


[Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2021]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 241
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 4
Użytkownik: reniferze 27.09.2022 19:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Jubileuszowe wydanie kult... | Rosco
Ekstremalnie śmieszna? Tak wymuszonego humoru, tak napastliwego żądającego od czytelnika atencji, dawno nie doświadczyłam.
Porównanie Denta do bohaterów Vonneguta? Przecież Dent jest zaledwie zarysem postaci, która daje pretekst do kolejnych nieśmiesznych żartów.
Dzika satyra? Raczej szarpanie czytelnika za fraki, żeby chociaż zachichotał.
Użytkownik: Rbit 27.09.2022 20:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Ekstremalnie śmieszna? Ta... | reniferze
Dziękuję za twój komentarz. Raźniej mi z myślą, że nie jestem w podobnych opiniach osamotniony.
Użytkownik: reniferze 27.09.2022 20:56 napisał(a):
Odpowiedź na: Dziękuję za twój komentar... | Rbit
Sznajperowi też się nie podobało, jest nas więcej ;).
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 28.09.2022 14:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Sznajperowi też się nie p... | reniferze
Koleżanka na studiach była niemal psychofanką cyklu, więc się skusiłem, widząc taki entuzjazm – wystawiłem całe 3.0 dla pierwszego tomu i skończyłem przygodę z "Autostopem…" ;)
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: