Dodany: 31.03.2005 12:48|Autor: Anitka

Mój Cytatnik 31.03.05

"Chełpić się można każdą rzeczą, jeżeli jest ona wszystkim, co mamy. Możliwe, że im mniej mamy, tym więcej musimy się chełpić."

(Na wschód od Edenu" John Steinbeck)

"Upływanie czasu jest dziwną i wewnętrznie sprzeczną sprawą dla ludzkiego umysłu. Byłoby rzeczą rozsądną mniemać, że czas unormowany czy nie wypełniony wydarzeniami musi się ciągnąć bez końca. Tak być powinno, ale tak nie jest. Właśnie nudne, puste okresy nie mają żadnej rozciągłości. Natomiast czas przetykany ciekawymi zdrzeniami, kaleczony tragedią, rozszczepiany radością - wydaje się długi we wspomnieniu. I słusznie, jeeli się nad tym zastanowić. Bezzdarzeniowość nie posiada słupów, na których można by rozpiąć trwanie. Między niczym a niczym nie ma odstępu czasu."

(Na wschód od Edenu, John Steinbeck)

"Coś i tak zostanie po tobie, choćbyś nie wiem co robil czy też nie robił nic. Nawet jeżeli pozwolisz sobie leżeć odłogiem, wyrosną chwasty i ciernie. Coś w każdym razie wyrośnie".

(Na wschód od Edenu, John Steinbeck)

"Kiedy człowiek powiada, że nie chce o czymś mówić, zwykle to znaczy, że nie może myśleć o niczym innym".

(Na wschód od Edenu, John Steinbeck)

"Czasem człowiek chce być głupi, jeżeli to pozwala zrobić coś czego wzbrania mądrość".

Użytkownik: Aangela 30.07.2005 18:29 napisał(a):
Odpowiedź na: "Chełpić się można każdą ... | Anitka
Czytając "Na wschód od Edenu" także zwróciłam uwage na pierwszy z fragmentów tu zacytowanych i takze go umieściłam w mojej czytatce:) Pozdrawiam