Dodany: 16.01.2020 09:03|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Paszporty Polityki 2019

Poznaliśmy laureatów Paszportów Polityki. Nagrodą zostali uhonorowani twórcy z siedmiu kategorii, specjalną nagrodę Kreatora Kultury otrzymała noblistka Olga Tokarczuk. W kategorii Literatura nagrodę otrzymała Dominika Słowik za powieść "Zimowla".

Już po raz 27. na uroczystej Gali w Teatrze Polskim zostały wręczone nagrody PASZPORTY POLITYKI dla wybitnych młodych twórców i artystów. Ta najbardziej prestiżowa nagroda kulturalna w Polsce przyznawana jest od ćwierć wieku na podstawie wskazań niezależnych krytyków z różnych mediów, którzy nominują, ich zdaniem, najciekawsze osobowości twórcze minionego roku.

Kapituła Nagrody złożona z dziennikarzy tygodnika POLITYKA wybrała LAUREATÓW w następujących kategoriach: film, literatura, teatr, sztuki wizualne, muzyka poważna, muzyka popularna i kultura cyfrowa.

Laureaci:

Kategoria Literatura

Dominika Słowik – za oryginalne spojrzenie na lata 80. i 90. w powieści "Zimowla"

Kategoria Film

Bartosz Bielenia – za kreację aktorską w filmie "Boże Ciało"

Kategoria Teatr

Weronika Szczawińska – za spektakle podejmujące ważną tematykę społeczną i budzące emocje

Kategoria Sztuki wizualne

Weronika Gęsicka – za prace, w których pozornie uporządkowany świat nagle ukazuje pęknięcia, rysy, podwójne dno

Kategoria Muzyka poważna

Jakub Józef Orliński – za najnowszą płytę "Facce d'amore" i za kontynuację świetnie rozpoczętej światowej kariery

Kategoria Muzyka popularna

Błażej Król – za piosenki łączące poetycką lakoniczność, surrealistyczną wyobraźnię i niezwykłe wyczucie melodii

Kategoria Kultura cyfrowa

Dawid Ciślak (Polyslash) – za "We. The Revolution", jeden z najważniejszych komentarzy do współczesności w świecie gier wideo.

Użytkownik: antypater 19.01.2020 12:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Poznaliśmy laureat&oacut... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Koledzy koledze oraz kolegom. I to jeszcze wiadomej ''słusznej'' orientacji światopoglądowej.

Tyle w temacie.

Antypater
Użytkownik: iks9 22.01.2020 12:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Koledzy koledze oraz kole... | antypater
Pełna zgoda. Wszystko widoczne jak na dłoni. Trudno udawać, że tego nie ma. Ale wielu jednak potrafi...