Dodany: 23.05.2018 09:14|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

6 osób poleca ten tekst.

The Man Booker International Prize dla Olgi Tokarczuk!

Powieść Bieguni (Tokarczuk Olga) (Flights) w tłumaczeniu Jennifer Croft została wyróżniona jedną z najbardziej prestiżowych literackich nagród na świecie — Man Booker International Prize. Jest to międzynarodowa nagroda, ustanowiona w 2005 r. w Wielkiej Brytanii jako dopełnienie The Man Booker Prize for Fiction, najbardziej prestiżowej nagrody literackiej za powieść anglojęzyczną. Międzynarodowa Nagroda Bookera przyznawana jest za najlepszą powieść przetłumaczoną na język angielski.
Flights — bo taki tytuł nosi anglojęzyczne wydanie książki — ukazała się na Wyspach Brytyjskich w maju 2017 roku nakładem wydawnictwa Fitzcarraldo Editions. Międzynarodowy sukces powieści, która w 2008 roku została uhonorowana Nagrodą Literacką Nike, zbiegł się w czasie z niedawną polską premierą Opowiadań bizarnych.

Nie posiadamy się ze szczęścia. 10 lat po polskiej premierze Bieguni trafiają do kolejnych czytelników, którzy swoją lekturą nadają tej książce nowe znaczenia i sensy. Dowodzi to ponadczasowości i uniwersalności pisarstwa Olgi Tokarczuk — mówi Marcin Baniak, Dyrektor ds. promocji Wydawnictwa Literackiego, polskiego wydawcy nagrodzonej powieści.

Gratulujemy autorce!

Użytkownik: Roma_M 23.05.2018 11:22 napisał(a):
Szanowna Pani Olgo,
proszę przyjąć szczere gratulacje!
Użytkownik: reniferze 23.05.2018 18:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Powieść Bieguni ( Fligh... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Jak najbardziej gratuluję, chociaż książka mi się nie podobała ;).
Użytkownik: Anna125 23.05.2018 19:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Powieść Bieguni ( Fligh... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Wspaniale, gratulacje dla autorki i tłumaczki.