Dodany: 22.05.2018 10:05|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Nowy serial na podstawie powieści kryminalnych J.K. Rowling

Już niedługo, bo 1 czerwca, będziemy mogli obejrzeć pierwszy odcinek serialu stworzonego na podstawie powieści kryminalnych J.K. Rowling – Cormoran Strike. Jest to ekranizacja książek, które autorka napisała pod pseudonimem Robert Galbraith.

W rolach głównych występują Tom Burke jako Cormoran Strike i Holliday Grainger jako jego asystentka Robin. Serial opowiada o prywatnym detektywie Cormoranie Strike’u, który wrócił ze służby wojskowej w Afganistanie i założył w Londynie jednoosobową firmę detektywistyczną. Zraniony zarówno psychicznie, jak i fizycznie mężczyzna ma niezawodną intuicję i instynkt, a także cenne doświadczenie wojskowego śledczego. Okazują się one kluczowe przy próbie rozwiązania trzech złożonych spraw, z którymi nie radzi sobie policja.

Ekranizacja przyjęła formę miniserialu, składającego się z siedmiu godzinnych odcinkówi. Trzy pierwsze opierają się na fabule Wołania kukułki, kolejne dwa opowiadają historię z Jedwabnika, a w ostatnich dwóch poznamy historię ze Żniw zła. Sama J.K. Rowling jest jedną z producentek wykonawczych serialu.

Serial będzie emitowany na antenie Cinemax w soboty o godzinie 21:00.

Użytkownik: miłośniczka 22.05.2018 10:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Już niedługo, bo 1 czer... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Ale cudownie! Już nie mogę się doczekać! :D
Użytkownik: Neelith 22.05.2018 21:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Ale cudownie! Już nie mog... | miłośniczka
Ja również jestem bardzo ciekawa jak wyszedł serial. Przebieram nóżkami i czekam niecierpliwie!
Użytkownik: xenja 23.05.2018 08:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Już niedługo, bo 1 czer... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Serial miał premierę w 2017 roku.
Wszystkie części warte zobaczenia.