Dodany: 03.05.2018 16:10|Autor: zirch

Książki i okolice> Pomoc

No właśnie w tym problem

Nie mogę sobie przypomnieć tytułu, ani autora książki, którą niegdyś przeczytałem.
Zwracam się więc do osób lubiących wyzwania o pomoc w odnalezieniu rzeczonego dzieła.

Książka o którą mi chodzi głównie poruszała temat oderwania od schematów myślowych w postrzeganiu siebie i świata. Pamiętam, że książka nie była długa, tak na godzinę czytania. W treści można było znaleźć teorię o tym, że życiowe błędy wcale nie muszą być czymś złym, gdyż sprawiają, że życie staje się ciekawsze. Utrata pracy to po prostu kolejne doświadczenie, które jest atutem, a nie minusem. Podawane były przykłady ludzi, którzy osiągnęli sukces, ze względu na swoje "świeże spojrzenie" na pewne zagadnienia.

Richard Douglas „Dick” Fosbury, człowiek który zaczął skakać wzwyż stylem polegającym na przeskoczeniu poprzeczki w taki sposób, że znajduje się ona za plecami zawodnika.

Założyciel firmy "Kodak", gdyż w czasach jej powstawania nazwy firm z reguły składały się z imienia i nazwiska założyciela.

Pamiętam również, że w owej książce wystąpił motyw wyrwanej strony, co miało chyba pokazać, że szokowanie nie jest czymś złym. Inną rzeczą którą pamiętam, było pokazanie dwóch zdjęć szklanki z wodą- jednym "ostrym" i jednym "rozmazanym" Autor wyjaśniał, że na pytanie co to jest ludzie odpowiedzą w pierwszym przypadku "Szklanka wody", natomiast w drugim "Zdjęcie szklanki wody", niestety nie pamiętam a propos czego to było.

Jeśli ktoś czytał, bądź kojarzy książkę którą staram się opisać, byłbym bardzo wdzięczny za informacje o tytule :) Mam nadzieję, że znajdzie się dobra osoba, która przypadkiem czytała to samo działo i udało jej się nie zapomnieć tytułu.
Użytkownik: joanna.syrenka 22.05.2018 12:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie mogę sobie przypomnie... | zirch
Nie wiem, ale po opisie chętnie bym przeczytała :-)