Dodany: 12.02.2018 12:09|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Walentynkowy konkurs – wyniki

Z okazji walentynek przygotowaliśmy dla Was konkurs na najpiękniejsze cytaty o miłości. Sprawdźmy, jak poradziliście sobie z tym wyzwaniem. :)

Walentynkowy konkurs dobiegł końca, a więc nadszedł czas, by ogłosić zwycięzców. Waszym zadaniem było podzielenie się ulubionym cytatem o miłości i poradziliście sobie z nim fantastycznie. Wspólnymi siłami stworzyliście niesamowitą antologię poruszających i chwytających za serce cytatów – wiele z nich powinniśmy zapamiętać jako cenną lekcję o miłości. Wybór najpiękniejszych miłosnych wypowiedzi okazał się nie lada wyzwaniem dla redakcji – zgłoszeń było naprawdę wiele, a każde z nich miało niepowtarzalny urok, co bardzo nas ucieszyło. Po długim namyśle wybraliśmy – nie było to łatwe – cztery zwyciężczynie, które zostaną nagrodzone książką. :)

Laureatkami konkursu zostały Oblivioncoconut,  Mara Galli oraz aleksandria. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i zgłoszenie tylu wspaniałych cytatów zarówno z poezji, jak i prozy. Przejdźmy teraz do zwycięskich cytatów. :)

1) Fragment wiersza „Mój list miłosny” Amarendry Chakravorty'ego – cytat nadesłany przez Oblivion:

Uderzenia mego serca wystukują miłość
w każdej chwili bez ustanku
pewnego dnia przejmę stację radiową
i będę nadawał bicie serca

2) Fragment wiersza „Mój kochany zapytał mnie” Haliny Poświatowskiej – nadesłany przez coconut:

Mój kochany zapytał mnie: czy zawsze będziesz mnie kochała?
Odpowiedziałam: jeśli wieczność jest chwilą pomiędzy moim sercem pustym a moim sercem wezbranym z miłości, nigdy nie będzie czasu, w którym nie kochałabym ciebie

3) Fragment wiersza „Łuskanie grochu” Urszuli Kozioł – nadesłany przez Marę Galli:

Niczego nie wybiorę w nim skoro go biorę
muszę wziąć go całego. Śmiałość jego marzeń
i strach jego na siebie wziąć muszę gdy nocą
zrywa się zlany potem z wizją krachu świata
i przejść ponad tym strachem jak się w bród przez rzekę
wezbraną idzie w rękach wysoko unosząc
powszedniość ocalenia czyli chleb i ciało.

Jego czułość i chamstwo także przyjąć muszę
bo silniejszy o miłość którą cofnąć gotów
miłością koczowniczą słabszy jest zarazem
bowiem trzeba mieć siłę ażeby ból znosić
nie żeby go zadawać — myślała kobieta.

4) Fragment powieści Niezawinione śmierci Williama Whartona – nadesłany przez aleksandrię:

Miłość jest kombinacją podziwu, szacunku i namiętności. Jeśli żywe jest choć jedno z tych uczuć, to nie ma o co robić szumu. Jeśli dwa, to może nie jest to mistrzostwo świata, ale blisko. A jeśli wszystkie trzy, to śmierć jest już niepotrzebna: trafiłaś do nieba za życia.

Zdjęcie: Fotolia

Użytkownik: maramara 13.02.2018 14:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Z okazji walentynek pr... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Dziękuję, a przy okazji bardzo polecam pozostałą część "Łuskania grochu". To mój ulubiony wiersz o miłości, znam go na pamięć.