Dodany: 23.11.2017 15:46|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Powstanie serial „Władca Pierścieni”

Mamy fantastyczną wiadomość dla miłośników twórczości J. R. R. Tolkiena i klimatów fantasy. Powstaje serial „Władca Pierścieni”, przygotowywany przez koncern Amazon.

O tym, że Władca Pierścieni jest jednym z największych fenomenów nie tylko w literaturze, lecz także w kulturze, nikogo nie trzeba przekonywać. Dzieło Tolkiena od wielu lat oczarowuje czytelników, których grono stale się powiększa. Pisarz zachwyca kolejne pokolenia niezwykle bogatym uniwersum, nad którym zaczął pracować na długo przed powstaniem Hobbita czy Władcy Pierścieni. Świat wykreowany przez Tolkiena urzeka powstanie oryginalnością i bogactwem detali – czytelnik może zagłębić się w historię Śródziemia i jego ciekawych mieszkańców, a nawet w mitologię i języki. Sądzę, że przesadą nie będzie stwierdzenie, iż bez twórczości angielskiego pisarza literatura fantasy nie byłaby tym, czym jest dzisiaj.

Niedawno Amazon ogłosił, że wraz z partnerami (Tolkien Estate and Trust, HarperCollins i New Line Cinema) stworzy telewizyjną serię, której akcja będzie rozgrywać się w Tolkienowskim uniwersum. Projekt ekranizacji zakłada kilku sezonów serialu, a także telewizyjnych spin-offów. Serial ma opowiadać o wydarzeniach dziejących się przed pierwszą częścią Władcy Pierścieni, czyli Drużyną Pierścienia, może zatem okazać się ciekawym dopełnieniem filmowej trylogii Petera Jacksona. Być może fani Tolkiena ujrzą na ekranie postaci, których zabrakło w filmach Jacksona, chociażby Toma Bombadila?

Pole do spekulacji jest bardzo szerokie, gdyż jeszcze nie podano szczegółów o produkcji. Nie znamy ani terminu premiery pierwszego odcinka, ani obsady aktorskiej. Natomiast wiadomo, że serial będzie dostępny dla użytkowników platformy Prime; korzystanie z niej jest płatne, co na pewno zasmuci niektórych miłośników Tolkiena.

Jako wieloletnia fanka angielskiego pisarza jestem bardzo ciekawa tego, co zaproponuje odbiorcom Amazon. A Wy co sądzicie o tym pomyśle? Których bohaterów najchętniej zobaczylibyście w serialu? 😊

Zdjęcie: Zanastardust [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Użytkownik: sowa 23.11.2017 17:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Mamy fantastyczną wiad... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
A to ciekawe zadanie Amazon przed sobą postawił. Trudno mi sobie wyobrazić „Władcę pierścieni” w telewizji (albo na monitorze), zwłaszcza po fantastycznych epickich filmach Jacksona, które tak wspaniale prezentowały się na dużym (im większym, tym lepiej) ekranie. A co do bohaterów – ciekawa jestem raczej nie którzy to będą, tylko kto ich będzie grał ;-).