Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książki dla dzieci na początek jesieni 2017

Autor: Wiadomości

Data dodania: 2017-09-08 15:30

Książki dla dzieci na początek jesieniUf, pierwszy tydzień szkoły za nami – po znojach szkolnej rutyny wszystkim na pewno przyda się weekend odpoczynku. Zanim więc zagłębicie się w tegoroczne podręczniki i lektury, prezentujemy dwie nowości i trzy zapowiedzi wydawnicze przygotowane specjalne z myślą o uczniach. Znajdzie się tu coś dla miłośników historii, ciekawych życiorysów, ale też dla fanów humorystycznych perypetii szkolnych przyjaciół. Dzięki nim powoli wdrożycie się w szkolną codzienność, a przy tym odpoczniecie i przede wszystkim będziecie dobrze się bawić.

Proponowane książki przeznaczone są dla dzieci w wieku 7–13 lat.

 

Skarb TroiSkarb Troi (Fritsche Olaf)

Wydawnictwo Dolnośląskie

Data premiery: 23 sierpnia 2017

Wszystko zaczyna się od plam po przejrzałych czereśniach, tajemniczego widelca i wykrywacza metalu…

Dołączcie do przebojowej ekipy odkrywców – Lilly, Alberta i Magnusa – którzy ponownie wybiorą się na niesamowitą przygodę. Dzięki magicznemu tunelowi, odnalezionemu w starej willi, tym razem cofną się w czasie aż do starożytności, by później przenieść się do XIX wieku. Pomogą sławnemu archeologowi, Heinrichowi Schliemannowi, w odnalezieniu skarbu antycznej Troi. Dołączcie do nich i przekonajcie się, czy tej zgranej paczce uda się znaleźć zaginiony skarb.

 

Niewidzialna EmmieNiewidzialna Emmie (Libenson Terri)

Akapit Press

Data premiery: 8 września 2017

Niewidzialna Emmie to historia o dwóch zupełnie różnych dziewczynkach. Przerażona szkołą Emmie jest spokojna, cicha i praktycznie niewidoczna dla rówieśników, natomiast Katie to uczennica otwarta, popularna i pewna siebie, wciąż o niej głośno na szkolnych korytarzach. Pewnego dnia Emmie i Katie zamienią się rolami. A wszystko przez pewien list: trafił on w ręce osoby, która nigdy nie powinna była go przeczytać. Stephan Pastis (autor popularnej serii dla dzieci Kacper Niewypał) określił Niewidzialną Emmie jako kwintesencję lat szkolnych: „śmiejesz się, płaczesz i dostajesz w głowę piłką do siatkówki”. 

Autorka książki – Terri Libenson – to świetna rysowniczka, której debiut, czyli The Pajama Diaries, w 2006 roku zdobył główną nagrodę w konkursie Reuben Award organizowanym przez amerykańskie Krajowe Stowarzyszenie Rysowników. 

 

Noc w leśnej szkoleNoc w Leśnej Szkole (Ducos Max)

Polarny Lis

Data premiery: 21 września 2017

Zostać na noc w szkole? To brzmi jak jeden z najgorszych koszmarów!... i pewnego dnia przydarzy się jednemu z największych huncwotów z Leśnej Szkoły. – Achillesowi oraz najlepszemu uczniowi – Maksymilianowi. Sprawdźcie, jakie niebezpieczeństwa czyhają na ciemnych korytarzach, ale przede wszystkim przekonajcie się, czy dwóch tak różnych chłopców może się porozumieć i wspólnie przeżyć niezapomnianą przygodę.

Ta intrygująca historia napisana została prostym i dynamicznym językiem – to idealna propozycja dla dzieci, które zaczynają samodzielnie czytać. W książce znajdziecie też interesujące, barwne ilustracje – Autor Nocy w Leśnej Szkole, Max Ducos, jest nie tylko uznanym autorem książek dla dzieci, lecz także cenionym francuskim malarzem.

 

Coco i jej mała czarna sukienkaCoco i jej mała czarna sukienka (Haeringen Annemarie van)

Muchomor

Data premiery: 25 września 2017

Coco i jej mała czarna sukienka to pozycja dla małych i dużych wielbicieli mody. Obrazkowa książka opowiada historię życia Coco Chanel, wielkiej ikony mody – od czasów dzieciństwa do zrobienia wielkiej kariery i osiągnięcia sławy. Dzisiaj Coco Chanel znana  jest przede wszystkim z wyzwolenia kobiet z gorsetów, ubrania ich w spodnie i oczywiście z „małej czarnej”, czyli najsłynniejszej sukienki świata. Ponadto skomponowała ona klasyczny zapach – perfumy Chanel nr 5.

Autorka, Annemarie van Haeringen, to jedna z najbardziej znanych holenderskich twórczyń dla dzieci. Wymyśla i ilustruje książki przeznaczone dla najmłodszych, tworzy także filmy animowane na podstawie prac innych pisarzy. W Coco i jej małej czarnej sukience przedstawia historię niezwykłej postaci; znajdziemy tu sierociniec, w którym Coco Chanel się wychowywała, damy na koniach, niezwykłe kapelusze i małe czarne sukienki.

 

Billy i Miniputki (Dahl Roald)

Wydawnictwo Znak

Data premiery: 27 września 2017

Powieść Karol i fabryka czekolady (Dahl Roald) znalazła się na nowej liście lektur szkolnych. Pod koniec września w księgarniach pojawi się ostatnia książka autora takich pozycji,  jak Matylda (Dahl Roald) czy Czarownice (Dahl Roald) – po raz pierwszy będzie można przeczytać Billy i Miniputki (Dahl Roald) po polsku.

Billy, znudzony ciągłymi zakazami mamy, wyrusza na poszukiwanie przygody. W pobliskim lesie spotyka dość niespodziewanych gospodarzy: lud maleńkich stworzeń, Miniputków, które mieszkają w pniach drzew z oknami wielkości znaczków pocztowych. Nowi znajomi Billy’ego świetnie znają się z ptakami, służącymi im jako środek transportu. Okazuje się jednak, że ich harmonijnemu, spokojnemu życiu zagraża wielkie niebezpieczeństwo – potężny smok. Billy postanawia im pomóc.

 

Na jakie jesienne nowości dla dzieci Wy czekacie?

Podziel się:

komentarzy: 1

Dodaj komentarz  

Pokaż: [drzewo komentarzy] [komentarze według daty dodania]

Użytkownik: scrabble 2017-09-11 23:18 napisał(a):

Odpowiedź na: Uf, pierwszy tydzień sz... | Wiadomości Pokaż rodzica

Pięć książek, pięć przekładów. Dlaczego obok nazwisk autorów nie pojawiły się nazwiska tłumaczy?

Linka Odpowiedz

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku