Dodany: 17.08.2017 10:21|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

„The Outsider” – nowa powieść Stephena Kinga

Stephen KingBrian Truitt („USA Today”) przeprowadził niedawno krótki wywiad z zapracowanym mistrzem horroru. Dowiedzieliśmy się z niego, że Stephen King planuje w 2018 roku premierę nowej książki: The Outsider. Jednak to nie wszystko, co autor szykuje dla swoich fanów.

Na początku sierpnia na małych ekranach pojawił się serial na podstawie bestsellerowej trylogii Detektyw Bill Hodges (w głównej roli wystąpił Brendan Gleeson), a w kinach możemy zobaczyć adaptację cyklu Mroczna Wieża z Idrisem Elbą i Matthew McConaugheyem. Natomiast już od 8 września będzie pokazywana nowa wersja filmu To na podstawie kultowej powieści (zagraniczna premiera odbędzie się 6 września).

Sleeping BeautiesOprócz tego King razem ze swoim synem Owenem w przyszłym miesiącu wyruszy w podróż promującą ich wspólną powieść Śpiące królewny (ang. Sleeping Beauties; premierę zaplanowano na 26 września, w Polsce książka ukaże się 24 października). Na pomysł o kobietach z całego świata, które nagle zasypiają, wpadł syn Kinga. „Natychmiast uległem tej historii” – powiedział pisarz.

W listopadzie polscy fani doczekają się także tłumaczenia Pudełka z guzikami Gwendy, książki napisanej przez Kinga wspólnie z Richardem Chizmarem. To druga powieść, której akcja rozgrywa się w Castle Rock – fikcyjnym miasteczku znanym ze Sklepiku z marzeniami.

Pudełko z guzikami GwendyWreszcie, pisarz zdradził tytuł zupełnie nowej powieści – The Outsider. Pozostaje jednak bardzo tajemniczy, jeśli chodzi o jej fabułę, mimo że potwierdził w rozmowie z dziennikarzem „Collider”, iż zakończył już nad nią pracę. „Cóż, jest wiele rzeczy, które chciałbym o niej powiedzieć, ale nie mogę. Byłoby fajnie porozmawiać o niej teraz, ale wszystko, co mogę zdradzić to fakt, że nie wyjdzie w 2017 roku, bo teraz zbyt wiele się dzieje”.

Chodzą słuchy, że bohaterką The Outsider będzie Holly Gibney – znana z trylogii Pan Mercedes. W ubiegłym roku pisarz przyznał, iż pracuje nad powieścią poświęconą tej postaci. Według innej teorii planowana książka jest trzecią częścią cyklu Talizman, jednak to mało prawdopodobne, by King i Peter Straub – którzy mieli zacząć pracę w lutym 2017 roku – zdążyli ją ukończyć w tak krótkim czasie.

Może Wy macie jakieś pomysły, o czym będzie The Outsider?

Na podstawie: „USA Today”, Booklips

Zdjęcie: bunkosquad/Michael Femia: http://www.flickr.com/photos/bunkosquad/17915541/