Dodany: 21.07.2017 17:41|Autor: Ysia

Czytatnik:

Pragnienie

Pragnienie (Nesbø Jo) to już jedenasty tom cyklu o Harrym Hole i jeżeli ktoś dotrwał do tego momentu, to prawdopodobnie wie czego się spodziewać. Ostatnie powieści Nesbo może i były rozczarowujące ("Więcej krwi" to nawet na pewno), ale cykl o Hole trzyma poziom. Żałuję tylko, że nie przypomniałam sobie wcześniej "Policji". Tym razem bowiem główny wątek kryminalny jest mocno związany z poprzednią częścią.

W Oslo kolejny raz grasuje seryjny morderca. Jego ofiarą padają kobiety umawiające się na randki na Tinderze. Jak to zwykle u Nesbo bywa, nic nie może być jednak tak proste, jak się wydaje. Nawet jeśli teoretycznie od początku sprawca jest znany, to i tak można liczyć na dodatkowe niespodzianki. Temu autorowi wybaczam zarówno nadmiar okrucieństwa, jak i mniej lub bardziej tanie chwyty mające zmylić czytelnika. Co więcej, podejmuję tę grę i każda zmyłka, którą bez problemu rozszyfrowuję, jest dla mnie małym sukcesem.

Jeśli ktoś do tej pory nie może zrozumieć na czym polega fenomen książek o śledczym ze słabością do alkoholu, "Pragnienie" na pewno tego nie zmieni. Ja dostałam dokładnie to, czego oczekiwałam.

Użytkownik: reniferze 27.11.2017 11:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Pragnienie to już jedenas... | Ysia
Ano, ja nie do końca rozumiem ten fenomen. Główny bohater nie wzbudza sympatii ani zainteresowania - aczkolwiek znam gorsze postacie (Jack Reacher, fuj!). Co do fabuły, miałam wrażenie, że autor na siłę chce zaskoczyć czytelnika. Kolejne zwroty akcji były coraz bardziej karkołomne i męczące - książka spokojnie mogła się skończyć kilkadziesiąt stron wcześniej.