Dodany: 01.07.2017 10:48|Autor:

"Genetyczni mutanci", "niezniszczalne superchwasty", "rakotwórcze pestycydy", "szczepionki wywołujące autyzm", "uzależniający gluten". Podobne nagłówki od lat straszą nas z pierwszych stron gazet. Gdzie leży prawda? Czy genetycznie zmodyfikowane rośliny, szczepionki i gluten faktycznie są takie straszne, jak malują je ekoaktywiści, politycy i celebryci? I czy firmy zajmujące się produkcją GMO – z niesławnym Monsanto na czele – naprawdę zagrażają współczesnemu rolnictwu?

Dziennikarz naukowy Marcin Rotkiewicz, niczym w średniowiecznym bestiariuszu, zbiera sumę współczesnych strachów związanych z rozwojem nauki. Nie banalizując potencjalnych zagrożeń, klarownie i wciągająco wyjaśnia, kto posługuje się rzetelnymi argumentami, a kto zarabia na rozsiewaniu paniki.

To książka dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak powstają pseudonaukowe teorie i czy naprawdę jest się czego bać.

[Wydawnictwo Czarne, 2017]

Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 11.10.2017 09:48 napisał(a):
Odpowiedź na: "Genetyczni mutanci", "ni... | agnesines
Świetna książka obalająca mity poprzez rzetelne przedstawienie faktów i choć, jako że interesuję się tym tematem, pewnie 90% informacji było mi znanych wcześniej, to jednak dobrze to mieć zebrane w jednym miejscu.

Mimo wszystko po przeczytaniu dominuje u mnie rozgoryczenie i wściekłość na obecną sytuację (zwłaszcza że niedawno skończyłem też Głód (Caparrós Martín), a biotechnologia jest jedną z rzeczy, która jest bardzo istotna w walce z nierównościami i poprawą sytuacji w tych biedniejszych krajach).
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 11.10.2017 13:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Świetna książka obalająca... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Niektórym paranoja antyszczepionkowa weszła zbyt motzno: