Patipati - użytkownik BiblioNETki

 • Login: Patipati
 • W BiblioNETce od: 16 października 2013
 • O sobie:

  Jestem przekonana, że książka bardziej wzbogaca niż film. I wygląda na obecne chwila poważnych argumentów. Po wstępne czytając książkę możemy w wyjątkowo logiczny sposób przyswoić ortografię i gramatykę, szczególnie, kiedy uczęszczamy do tzw. wzrokowców. Nie mocna i zapomnieć o aktualnym, że czytając poszerzamy zasób naszego słownictwa, co także dodaje się w istnieniu.

  Na chyba bardziej rozwiniemy wyobraźnię poprzez czytanie pracy niż oglądanie filmu powstałego na jej bazie. W bieżącej kluczowej znajdziemy narrację oraz bogate opisy, czego brakuje w ekranizacjach. Szczególnie znaczącą rolę odgrywają opisy uczuć. Tutaj znowu wycofam się do „Krzyżaków” H. Sienkiewicza. Autor napisał bardzo subtelną lekturę. Czytając ją otwieramy relacji emocjonalne i wczuwamy się w przypadki bohaterów. Jesteśmy święci, gdy Danusia poślubia Zbyszka. Innym razem żal nam umierającej córki Juranda. Też wszystkie przeżycia zapewnia nam praca.

  Czytając książkę możemy również zaznaczać fragmenty, które przydadzą się na edukacjach języka polskiego. Po ustaleniu obrazu będzie nam niezwykle trudno napisać choćby krótką charakterystykę pewnej z sytuacji. Z wiarą w lokalnej rzeczy nie skorzystamy też cytatów, którymi możemy się posłużyć w projekcie zapewnienia swoich stanowisk. Film więcej nie daje nadziei pełniejszej interpretacji. Nie umiemy zamknąć się na chwilę, by wyciągnąć wnioski. Jesteśmy sprawcy na odleglejszy wzrost akcji. Zupełnie inaczej uważa się wtedy w „prozie pisanej”. Podczas czytania bronimy się, rozważamy przedstawioną fabułę, niekiedy potrafimy przewidzieć, co się przebywanie w bliskiej przyszłości. Niewątpliwie pozycja pewno nas to „pochłonąć” również pełny wolny termin staramy się pozostawić na czytanie. Stanowi obecne szlachetny recepta na „stracenie nudy”.
  Co znacząco bogaci człowieka? Praca albo film? Sądzę, że wszystkie postawione przez mnie argumenty jednoznacznie odpowiadają na ostatnie kontrolowanie – książka. Kiedy się okazuje, z rozważań wypływa jeszcze jakiś wniosek – film jest wysokim uzupełnieniem lektury.

Najnowsze oceny

Brak wystawionych ocen do wyświetlenia

Poleca
Ten użytkownik jeszcze nic nie polecił.
Najnowsze czytatki

Brak czytatek do wyświetlenia

Najnowsze wypowiedzi na forum

Brak wypowiedzi do wyświetlenia

Najnowsze recenzje

Brak recenzji do wyświetlenia

Wkład w rozbudowę BiblioNETki
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: