Ostatnio dodane książki

Książki zaklasyfikowane do:
Termin dodania:

20.02.2005

Jak daleko..., jak szybko..., jak duży..., jak stary..., kim jesteśmy? Pytania te dotyczą wielu kwestii, od czysto mechanicznych po całkowicie metafizyczne, lecz wszystkie wynikają z odwiecznej ciekawości człowieka. Niektóre wykraczają poza dziedzinę matematyki i astronomii, toteż w dramacie poszukiwania odpowiedzi na nie ważną rolę odgrywają polityka, religia, filozofia i... osobiste ambicje. "Jak zmierzyć wszechświat" to interesujące i przystępne połączenie historii oraz najnowszych osi...
Czytaj więcej

17.02.2005

David Blair jest profesorem fizyki University of Western Australia i swą karierę naukową poświęcił badaniom nad falami grawitacyjnymi. Ich istnienie przewidział już ponad osiemdziesiąt lat temu Einstein, lecz jak dotąd nikomu nie udało się tego potwierdzić empirycznie. Zespół kierowany przez Blaira ma szanse być pierwszym, który zdoła je zarejestrować.
Czytaj więcej
George Smoot był jednym z twórców i szefów zorganizowanego przez amerykańską agencję badań kosmicznych NASA projektu COBE (Cosmic Background Explorer), który doprowadził do empirycznego potwierdzenia teorii Wielkiego Wybuchu. "Narodziny galaktyk" to fascynujący zapis historii projektu i badań, a zarazem przystępny wykład dziejów koncepcji narodzin Wszechświata.
Czytaj więcej
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: