Dodany: 14.08.2016 17:32|Autor:

„Współczesnej młodzieży, której przyszło żyć i poruszać się po tym świecie, niczym po terenie pełnym zamaskowanych min i pułapek, aby nie straciła wiary i ufności w pomoc i obecność Chrystusa”.

Autor

Ta książka może być:

– Dźwignią rozwoju i postępu w dobrym młodego człowieka
– Tarczą przeciwko złu wszelkiego rodzaju
– Wspaniałym prezentem dla młodzieży.

„»Złapałem Boga na gorącym uczynku...« – taki tytuł zdecydowałem się dać tej książce, przeznaczonej głównie dla młodzieży. Może ona pomóc nie tylko młodzieży, ale i dorosłym, każdemu, kto otworzy serce na dobro i zapragnie wzrastania.

Myślę jednak przede wszystkim o młodzieży, bo jej przypadło kłaść fundamenty pod swoje życie w świecie przypominającym pole minowe. Zło dysponuje ogromnymi środkami finansowymi i komunikowania się na niespotykaną dotąd skalę w całej historii ludzkości. Pierwszymi ofiarami tej krucjaty szatana są dzieci i młodzież, które z jednej strony są zachęcane do zła najnowocześniejszymi osiągnięciami nauki i techniki, a z drugiej strony, kiedy złu ulegną, wyrzuca się ich bez litości na śmietnik cywilizacji, pakuje do więzień, usuwa na margines społeczeństwa. Potrzeba huraganu dobra, tsunami łaski i świętości, potężnej eksplozji wartości i ideałów dla powstrzymania szalejącego zła.

Tego wspaniałego dzieła leczenia dzisiejszych zranień, zastępowania śmierci miłością i życiem, wyprowadzania z niebezpiecznych zakrętów dokonuje Chrystus Dobry Pasterz. Z Serca Chrystusa wychodzi potężne tchnienie Ducha odnowy i przemiany.

Niniejsza książka jest w wielu przypadkach udokumentowaniem, jakby sfilmowaniem lub sfotografowaniem Chrystusa, szukającego młodzieży i ludzi dorosłych po wszystkich drogach świata, dźwigającego ich z największych upadków, wydobywającego z najgłębszych przepaści życia”.

Fragment wstępu

O. Józef Mizera urodził się 12.09. 1953 roku w Skomielnej Czarnej, niedaleko Makowa Podhalańskiego i Jordanowa. W 1968 roku postanowił poświęcić swoje życie Bogu i ludziom w Zakonie Kapucynów. Święcenia kapłańskie otrzymał przez posługę Ks. Bpa Jana Pietraszko dnia 24 maja 1979 roku w Krakowie. Studia filozoficzno-teologiczne uwieńczył stopniem magistra teologii na KUL-u w 1980 oraz stopniem licencjata z duchowości franciszkańskiej na Antonianum w Rzymie w 1986. Przez wiele lat pracował jako ogólnopolski, znany i ceniony duszpasterz młodzieży i animator powołań kapłańskich i zakonnych, organizując obozy młodzieżowe w Tatrach, Bieszczadach i na Mazurach.

W latach 1991-94 pełnił posługę Prowincjała Krakowskiej Prowincji Kapucynów. W czasie tej służby reaktywował własne studium filozoficzno-teologicze w Wyższym Seminarium Duchownym Kapucynów przy ul. Loretańskiej w Krakowie. Za jego posługi prowincjalskiej Wyższe Seminarium Duchowne i Krakowska Prowincja Kapucynów zanotowały rekordową ilość członków w całej swojej powojennej historii. O. Józef Mizera odbył liczne podróże po różnych krajach Europy, dwukrotnie był w Afryce, raz w USA, trzy lata pracował w stolicy Bułgarii Sofii.

Wiele razy podejmował miesięczną pracę na parafiach niemieckich w Bawarii i angielskich w Londynie. Tak w Polsce, jak i w wymienionych krajach był i jest zawsze blisko młodzieży, otacza opieką duszpasterską harcerki i harcerzy. Prowadzi kursy Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz liczne rekolekcje i misje parafialne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dla szerzenia modelu chrześcijańskiej rodziny ukazanego przez Jana Pawła II, założył w 1990 roku razem z młodzieżą z Wadowic Stowarzyszenie Rodzin Katolickich „Wspólnota Poranka” w Radoczy koło Wadowic, którego jest kapelanem i duchowym opiekunem.

[Wydawnictwo AA, 2008]