Dodany: 27.07.2016 09:47|Autor:

Książka: Za rok o tej porze
Sawicka Monika
Notę wprowadził(a): parilicium

"Za rok o tej porze" to ponowne spotkanie z Kornelią z "Dobrze, że jesteś". Jeśli myśleliście, że jej problemy się skończyły, że nic złego więcej jej spotkać nie może, myliliście się.

Poprzeczka idzie w górę, a problemy się mnożą. Na jaw wychodzą mroczne tajemnice z głębokiej przeszłości, a bohaterów opanowuje psychoza strachu. Przeszłość staje oko w oko z teraźniejszością. To tak, jakby Pan Bóg mówił: "Sprawdzam, ile jesteś w stanie znieść i jakim człowiekiem możesz się stać".

Ale ta historia to próba sił także dla Czytelnika − co wie o wybaczaniu i o sobie samym, jak daleko sięga jego wyobraźnia, czy walczyłby o miłość i o siebie tak jak Kornelia?

"Kontynuacja losów Kornelii to podane czytelnikom: szczypta smutku, garść wzburzenia oraz kilogramy nadziei. Tyle emocji, tyle wzruszeń i tyle autorefleksji potrafi wywołać jedynie proza Moniki Sawickiej, która wie, jak dotrzeć do zakamarków ludzkich serc. Dzisiaj, jutro i za rok o tej samej porze powiem dokładnie to samo – jestem zachwycona!".

Wioleta Sadowska, blog Subiektywnie o książkach

[Replika, 2016]