Dodany: 14.07.2016 11:33|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

„Harry Potter i przeklęte dziecko” – przedsprzedaż

Harry Potter i przeklęte dzieckoOd 5 lipca na stronach polskiego wydawcy „Harry’ego Pottera” – wydawnictwa Media Rodzina oraz w innych księgarniach można zamówić wydanie książkowe scenariusza spektaklu „Harry Potter i przeklęte dziecko”. Ta opowieść autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego to ósma historia w serii i pierwszy autoryzowany spektakl teatralny ze świata Harry’ego Pottera. Światowa premiera spektaklu odbędzie się na londyńskim West Endzie 30 lipca 2016 r. Premiera książki w polskim przekładzie została zaplanowana na 22 października br.

Akcja „Przeklętego dziecka” dzieje się 19 lat po wydarzeniach opisanych w siódmym tomie serii.

Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony. (nota wydawcy)

W oczekiwaniu na premierę warto przypomnieć sobie wcześniejsze części cyklu – teraz jest po temu znakomita okazja. 22 lipca ukażą się bowiem w nowej edycji z okładkami Jonny’ego Duddle’a. Wszystkie siedem tomów otrzyma zupełnie nowy wygląd. Wydanie będzie się różniło od poprzednich nie tylko okładką, ale i wnętrzem – tekst został przejrzany i poprawiony przez autorkę oraz tłumacza. Ponadto po raz pierwszy na początku każdego tomu pojawi się mapka Hogwartu i okolic, początki rozdziałów ozdobione będą specjalnymi gwiazdkami, a na końcu pierwszego tomu na czytelników czekać będzie coś zupełnie wyjątkowego – akt personalny J.K. Rowling, z którego można dowiedzieć się między innymi, jakie jest ulubione zwierzę czy bohater literacki autorki.

Fanom nastoletniego czarodzieja na pewno nie trzeba przypominać, że w tym roku czeka nas jeszcze jedno książkowe wydarzenie. Na początku października ukaże się wyczekiwana część „Harry Potter i Komnata Tajemnic” w wersji ilustrowanej. Autorem ilustracji jest Jim Kay, zdobywca nagrody Kate Greenway Medal. Artysta przyznał: „Jestem ogromnie podekscytowany faktem, że mogę zaplanować wygląd bohaterów, odzieży, architektury i krajobrazów z książek serii »Harry Potter«. W powieściach jest zawarte wszystko, chciałbym zatem wnieść to, co potrafię, by w pełni i jak najlepiej ukazać głębię historii stworzonej przez Rowling”. Po ubiegłorocznym sukcesie ilustrowanego pierwszego tomu wiadomo już, że ten zamiar mu się udał! Jim Kay docelowo zilustruje wszystkie siedem tomów sagi, a premiery będą odbywać się co roku w październiku.