Dodany: 26.02.2010 10:24|Autor:

Książka: Wielka Wyprawa Ciumków
Beręsewicz Paweł
Notę wprowadził(a): margines

To już kolejna książka o sympatycznej rodzinie Ciumków.

Od czasu "Ciumkowych historii" minęły dwa lata i tyle samo przybyło naszym bohaterom. Nadeszła wreszcie ta magiczna chwila, kiedy Kaśka z Grześkiem są już wystarczająco duzi, a mama z tatą jeszcze wystarczająco młodzi, żeby wspólnie przeżyć prawdziwą przygodę. Gdy po tych dwóch latach przerwy znowu ich spotykamy, Ciumkowie zajęci są planowaniem Wielkiej Wyprawy. Prawdę mówiąc, planuje głównie tata, ale i pozostali członkowie rodziny nie siedzą z założonymi rękami. Kaśka pracuje nad formą, Grzesiek – Główny Zamartwiacz Wielkiej Wyprawy – pisze czarne scenariusze, mama zamyka mięso w słoikach, a wszyscy razem z tajemniczych powodów często mówią o skorpionach. Kiedy wybije godzina „P”, cała czwórka Ciumków wyruszy na spotkanie przygody. Co ich czeka? Odpowiedzi szukajcie na kartach tej książki.

Paweł Beręsewicz (ur. 1970) - anglista, tłumacz, leksykograf, a przede wszystkim autor książek dla dzieci. Napisał między innymi: "Lalki Dorotki", "Pan Mamutko i zwierzęta", "Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek", a także "Co tam u Ciumków" (nagroda "Guliwer w krainie Olbrzymów" 2005 r.) i "Ciumowe historie w tym jedna smutna", za które otrzymał Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego 2008 r.

[Skrzat, 2009]