Dodany: 19.06.2016 17:02|Autor:

Czasem myślę, że ludzkość w naszej części świata zatraciła się w pogoni za zyskiem. Wyprzedała wszystkie swoje diamenty, w zamian przyjmując tanie, plastikowe paciorki w hurtowych ilościach. Prawda zagubiła się w dżunglach bilansów zysków i strat. A my zostaliśmy w dżungli śmieci, na które ciągle ktoś nakleja kolorowe nalepki, żeby je lepiej sprzedać. Soki owocowe w kartonach, kremy przeciwsłoneczne z filtrem, przemysłowe hodowle mięsa, suplementy diety, syrop glukozowo-fruktozowy, biały cukier, aspartam, glutaminian sodu, oleje roślinne, alkohol, margaryna. Witaj w świecie wielkich kłamstw.

Beata Pawlikowska

Beata Pawlikowska to znana podróżniczka, a także dziennikarka, tłumaczka i fotograf. Podejmowała studia w zakresie hungarystyki i anglistyki, których nie ukończyła. Jako dziennikarka rozpoczynała pracę w 1990 roku jako redaktorka w Radiu Koszalin. Dwa lata później wyjechała do Londynu, skąd prowadziła korespondencję muzyczną dla Programu III Polskiego Radia. Najbardziej znana jest z programu "Świat według blondynki" prowadzonego w Radiu Zet, za który została nominowana do nagrody Grand Press. Pawlikowska jest autorką wielu podręczników do nauki języków obcych z serii "Blondynka na językach" oraz serię poradników, w tym "W dżungli podświadomości" czy "Trening szczęścia", a także najnowszej serii "W dżungli zdrowia".

[Burda Publishing Polska, 2015]