Dodany: 14.06.2016 11:05|Autor: TOMPAP

Książka: Jak wytresować kota?
Ratajczak Dawid

Z humorem o kotach, czyli „Jak wytresować kota?”

„Jak wytresować kota?” to dwieście trzy strony informacji, z którymi zapoznać powinien się każdy, kto rozważa przyjęcie pod swój dach kociego lokatora. Dawid Ratajczak w lekki i zabawny sposób opisuje sytuacje, z którymi, w mniejszym lub większym zakresie, zetknął się każdy właściciel kota (o ile kot może mieć właściciela). Bazując na swoich doświadczeniach, mówi m.in. o wizytach u weterynarza, „kwestiach kuwetowych”, problemach trawiennych, problemach z otyłością, doborze karmy, podawaniu leków. Wyjaśnia, jak radzić sobie z tym wszystkim, uprzedza, co czeka osobę próbującą postępować z kotem wbrew jego woli i przygotowuje na twarde zderzenie z kocią logiką, która nierzadko rozmija się z tym, co uważać by mógł za logiczne przeciętny człowiek.

„Jak wytresować kota?” to zbiór cennych wskazówek, jak postępować, żeby nie zostać zwariowanym „kocim rodzicem”, tylko stworzyć zdrową więź opartą na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Książka idealna do poczytania w leniwe niedzielne popołudnie, wieczorem przed snem albo w sytuacji, gdy będzie można potraktować ją jak dobrą rozrywkę i nikt nie popatrzy na nas jak na wariata, kiedy będziemy śmiać się z opisywanych w niej problemów. Dla kociarzy bardziej doświadczonych lektura na pewno stanie się pretekstem do wspominania własnych doświadczeń z kocimi przyjaciółmi, natomiast początkującym radzę, by cały czas mieli w pamięci, że po pierwsze – autor nie tworzył fikcji, po drugie – każdy kot jest inny, więc nie przeżyją ze swoim pupilem każdej opisanej w książce sytuacji (uff!), ale za to bardzo prawdopodobne jest, iż będą mogli dopisać własne rozdziały, i po trzecie, najważniejsze – jeśli zdecydują się na wzięcie kota, okaże się, że muszą poświęcić mu dużo więcej czasu i uwagi, niż mogliby przypuszczać.

Zdecydowanie polecam lekturę!