Dodany: 25.05.2016 16:29|Autor:

Entuzjaści gier mogą cieszyć się z faktu, że ludzie znowu zaczęli organizować sobie sami rozrywkę. Poker ponownie robi zawrotną karierę, powstaje coraz więcej klubów miłośników gier planszowych, a w internecie trwają zajadłe rozgrywki on-line.

„Najciekawsze gry świata” są przewodnikiem w starym dobrym stylu, omawiającym ponad 100 najpopularniejszych gier (i ich odmian), które stanowią radykalne lekarstwo na nudę. Bawcie się ze swoimi partnerami lub całą grupą przyjaciół, grając w szachy lub Twistera®, tworząc piękne układy madżonga i podbijając świat w Ryzyku®. Opisowi każdej gry towarzyszy jej krótka historia, omówienie zasad oraz rady, jak grać, by wygrać.

W przewodniku tym znajdą coś dla siebie osoby w każdym wieku i o każdym temperamencie, wybierając spośród:

– gier planszowych
– gier w karty
– gier ruchowych
– gier salonowych
– gier z użyciem kości
– gier komercyjnych

Steve Luck jest autorem i wydawcą o dużym doświadczeniu, który zawsze, odkąd pamięta entuzjazmował się grami. Dorastając, grywał w wista z rodzicami. Później zainteresowały go gry wymagające większej aktywności ruchowej, takie jak snooker i strzałki.

Ostatnio, jako ojciec dwojga maluchów, zgłębia tajniki gier mających wpływ na rozwój psychiczny dzieci.

Wydawnictwo Arkady poleca serię „Biblioteka odkrywców”:

„Cuda naszego świata”, „Jak dawniej żyli ludzie”, „Niezwykłe zwierzęta”, „Tajemnice Ziemi”

[Wydawnictwo Arkady, 2008]