Dodany: 14.04.2016 18:05|Autor:

Książka: Fighter
Adamek Tomasz
Notę wprowadził(a): sowa

"Wszystko, co osiągnąłem w życiu, zawdzięczam swoim pięściom" pisze na początku autobiografii Tomasz Adamek.

Faktycznie, pięści odegrały w życiu Adamka kluczową rolę. „Fighter” to opowieść o skromnym chłopaku z Gilowic, który dzięki ogromnej determinacji podbił światowe ringi i dotarł do pięściarskiego raju. Droga na szczyt była wyboista i kręta. Adamek prostymi słowami opowiada o pokonywaniu kolejnych szczebli kariery. O ludziach, których spotkał na swojej drodze. Rodzinie, przyjaciołach, a także trudnych życiowych wyborach. Wiele miejsca w książce poświęca Bogu, bez którego – jak pisze – sukces byłby niemożliwy. Co daje mu wiara? Za co ceni ojca Rydzyka? O czym myśli wchodząc do ringu? Dlaczego nie zabiera córek na swoje walki? „Fighter” przynosi odpowiedzi na te pytania. I na wiele innych. W swojej autobiografii Adamek odsłania też kulisy swoich najgłośniejszych pojedynków, m.in. starcia z Andrzejem Gołotą i Witalijem Kliczką. Wreszcie ujawnia prawdziwe powody wejścia na ring, ten polityczny. Dlaczego wybrał ofertę Solidarnej Polski, a nie PiS? Gdzie po raz pierwszy spotkał Zbigniewa Ziobrę? „Fighter” to także książka o marzeniach, które potrafią się spełniać.

[Wydawnictwo Deadline, 2014]