Dodany: 14.01.2016 11:36|Autor:

nota wydawcy


Nowy tytuł Dalajlamy i wybitnego psychologa Daniela Golemana, w którym autorzy uczą współczucia i doskonalenia swojego życia wewnętrznego.

Od ponad pół wieku Jego Świątobliwość Dalajlama w swoich książkach, jak m.in. "Sztuka szczęścia" czy "Uzdrawianie gniewu", prowadzi nas na ścieżce do współczucia i uczy doskonalić swoje życie wewnętrzne. W "Sile dobra" wraz z Danielem Golemanem, swym przyjacielem i autorem bestsellerowej "Inteligencji emocjonalnej", wyjaśnia, jak emanować dobrą energię na zewnątrz i wykorzystać ją, by przekształcać nasz świat w praktyczny i pozytywny sposób. Ta inspirująca praca łączy główne koncepcje Dalajlamy, potwierdzające je naukowe dowody i historie ludzi, którzy wcielili je w życie, pokazując nam, jak dzięki właściwemu ukierunkowaniu duchowej energii można uporać się z dręczącymi ludzkość problemami.

Dalajlama jest nie tylko duchowym przywódcą Tybetańczyków, ale i wizjonerem, który ma głęboką świadomość bolączek współczesnego świata oraz jasną wizję tego, jak można im przeciwdziałać. Wspólnie z Danielem Golemanem napisali już książkę "Emocje destrukcyjne: jak możemy je przezwyciężyć" (Rebis 2003).


Daniel Goleman jest psychologiem, konsultantem wielkich firm, popularyzatorem nauki. Doktoryzował się na Harvardzie. Przez kilkanaście lat pisał artykuły do "New York Timesa", jest autorem popularnej "Inteligencji emocjonalnej". Dom Wydawniczy Rebis spośród jego prac opublikował dotychczas "Inteligencję społeczną", "Inteligencję ekologiczną" i "Emocje destrukcyjne – dialog naukowy z udziałem Dalajlamy".

XIV Dalajlama, Tenzin Gyatso, uznawany za inkarnację Awalokiteśwary, to przebywający od 1959 roku na emigracji przywódca Tybetańczyków, niekwestionowany autorytet moralny i laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Uważany jest za wielkiego mistrza duchowej ścieżki i stawiany w jednym rzędzie z tak poważanymi postaciami, jak choćby Jan Paweł II. DW Rebis opublikował wiele jego książek, m.in. "Sztuka szczęścia", "Sztuka szczęścia w trudnych czasach" i "Buddyzm. Jeden nauczyciel, wiele tradycji".

[Rebis, 2016]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 276
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: