Dodany: 12.01.2016 23:15|Autor: Thuria

Czytatnik: Przemyślenia biblionetkowego lenia

Zakupy w styczniu 2016

Zainspirowana czytatką Rbita postanowiłam również notować jakie książki "nabyłam drogą kupna-sprzedaży" w danym miesiącu. Będę miała od razu wgląd ile z nich udaje mi się przeczytać od ręki, a ile zostaje "półkownikami". Motywacja też jest ważna. Ceny zawsze.

Ulegając promocji wydawnictwa Smak Słowa i zachęcona doskonałymi recenzjami, kupiłam:
1. Geografia myślenia: Dlaczego ludzie Wschodu i Zachodu myślą inaczej? (Nisbett Richard E.)
2. Test Marshmallow: O pożytkach płynących z samokontroli (Mischel Walter)
3. Błądzą wszyscy (ale nie ja): Dlaczego usprawiedliwiamy głupie poglądy, złe decyzje i szkodliwe działania? (Tavris Carol, Aronson Elliot)
4. Prawy umysł: Dlaczego dobrych ludzi dzieli religia i polityka (Haidt Jonathan)

Dodatkowo, również korzystając z promocji mam e-booki:
1. Siła nawyku: Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie (Duhigg Charles)
i trzy książki z poradnictwa dla elektryków i kucharzy. :)
(dodane 18.01.2016) Zakup e-booka dla Lubego (cena 9,90)Wasserpolacken: Relacja Polaka w służbie Wehrmachtu (Ceraficki Joachim).

Z przełomu roku czeka na mnie jeszcze:
Łukasz Wroński "Seryjni i wielokrotni mordercy. Profilowanie psychologiczne i psychogeograficzne". Książka wydana przez Centrum Psychologii Kryminalnej i znanego psychologa kryminalnego, profilera Jana Gołębiowskiego. Rzecz nie tyle podręcznikowa co jak powyższe pozycje ciekawie "opowiadająca" temat. O całości więcej po lekturze.

Użytkownik: Vemona 23.01.2016 15:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Zainspirowana czytatką Rb... | Thuria
O, już widzę, że muszę od Ciebie zaschowkować jeden tytuł, a co do tej serii Smaku Słowa, to bardzo ją lubię i też polecam. :)
Użytkownik: Losice 10.10.2021 22:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Zainspirowana czytatką Rb... | Thuria
Szkoda, że zarzuciłaś swój pomysł.
Często można u kogoś na podobnej liście "podejrzeć" bardzo ciekawe pozycje :)
Użytkownik: Thuria 05.11.2021 21:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Szkoda, że zarzuciłaś swó... | Losice
Rzeczywiście zarzuciłam — brak czasu i nie ukrywam, marne ostatnio były to zakupy.
Ale zapraszam do Schowka — W biblioteczce staram się aktualizować nabytki.