Dodany: 01.01.2016 09:57|Autor:

Zapraszamy Czytelnika do podróży w przeszłość, do wydarzeń, które odmieniły całą naszą kulturę w stopniu daleko większym, niż kiedykolwiek sądzono. On sam zdecyduje, czy nakreślona przez nas wizja nosi znamiona prawdopodobieństwa. W odtworzeniu minionych wypadków pomoże 556 barwnych zdjęć i ilustracji.

Gdzie leżało miasto Ur wspomniane w Biblii? Czy rzeczywiście istniało miejsce rażone deszczem ognistej siarki? Jak biblijny patriarcha Józef zapisał się w historii starożytnego Egiptu? A jaką rolę odegrał w niej Mojżesz? Jakim szlakiem Izraelici wychodzili z Egiptu? W którym miejscu – gdy rozstąpiły się fale – przekroczyli Morze Czerwone? Czy właściwie określamy położenie biblijnej góry Synaj?

Pradawne źródła pisane, wspierane badaniem starych map i nowoczesnych zdjęć satelitarnych, wynikami analiz chemicznych i osiągnięciami archeologii podmorskiej, dostarczą być może odpowiedzi na postawione wyżej pytania.

Lennart Möller, autor książki, jest specjalistą w dziedzinie medycyny i biologii molekularnej. Przedstawione w tej książce hipotezy oparto na odkryciach Ronalda E. Wyatta, które poddano analizie i interpretacji, wzbogacając dużym zasobem nowych materiałów dokumentalnych.

[Muza SA, 2002]