Dodany: 15.12.2015 14:16|Autor: Patikuk

Świetna, jeśli przymknąć oko na naiwność

Pozycja bardzo dobra, przeczytałam ją jednym tchem. Mogę polecić każdemu, kto potrafi przymknąć oko na zbyt wiele szczęśliwych przypadków.

Główny bohater, Sage, jest sierotą wybranym przez arystokratę Connera, aby udawał zaginionego księcia. Reszta rodziny królewskiej zginęła, więc chłopak automatycznie zostałby królem. Ale nie on jeden uczy się i walczy, aby wygrać, a stawką jest zachowanie życia oraz przyszłość całego królestwa.

Powieść dobrze się czyta i mimo że domyślamy się zakończenia, do końca nie jesteśmy go pewni. Jedynym minusem jest, moim zdaniem, wiek głównego bohatera. To chłopiec zaledwie piętnastoletni, a przechytrza każdego, kogo spotka i nawet kiedy sytuacja wydaje się beznadziejna, zawsze okazuje się, że była częścią planu, co jest jeszcze bardziej widoczne w następnych częściach "Trylogii władzy". Jeśli jednak komuś to nie przeszkadza, czeka go przyjemna lektura.

Podsumowując, "Fałszywy książę" jest książką dla czytelników młodszych lub potrafiących przymknąć oko na nierealność (cóż, w sumie fantasy...) niektórych wydarzeń.