Dodany: 15.11.2015 21:55|Autor: margines

Czytatnik: Mój brudnopis [papla][/papla]

Moje „boje” z tym, co napisała (a kolekcja to niemała) Ewa Ostrowska - „Ewcia i drzewko szczęścia”

Kiedyś wpadł mi do głowy pomysł nowy, by przynajmniej raz w miesiącu przeczytać książkę „napisaną na cześć” biblionetkowej braci.

Czyli taką, w tytule (albo w nazwie autora - bo to o pseudonim też może chodzić) której ukryty jest ktoś z biblionetkowego grona:)
Przyłączcie się do apelu i... Biblionetkowiczki i biblionetkowicze! Na cześć biblionetkowiczek i biblionetkowiczów... czytajcie!

Dziś skończyłem czytać książeczkę Ewcia i drzewko szczęścia (Ostrowska Ewa Maria (pseud. Zbyszewski Brunon lub Lane Nancy)).

Uważam ja za świetną książkę na początek zaznajamiania się z literaturą spod znaku Ewy Ostrowskiej:)

Nie ukrywam, że... jest to książka typowo dziecięca, ale... któż z nas nie był dzieckiem?
No, kto?

Chyba jednak jest to książeczka, po którą mogliby też sięgnąć inni, nie tylko Ewy, nie tylko dziewczynki.
Nie tylko dzieci...

A chyba każdemu przydałoby się tego ducha dziecka nie gubić w sobie, nie wyganiać tak długo, jak tylko się da:)

Tak, dokładnie o tym jest ta książeczka.

Główną bohaterką jest Ewa, Ewcia, ale... wg mnie to nie Ewcia, a mama.

Która zapomina o tym swoim wewnętrznym dziecku, gubi je w natłoku świata dorosłych, swoich obowiązków.

Czym czasami martwi się tato Ewci, jej dziadkowie (rodzice mamy), ale przede wszystkim sama Ewcia.
Czy mama Ewci zostanie już taką bardzo ważną wice?

Kiedy czytałem tę książeczkę to przypomniał mi się najprawdziwszy podręcznik kucharski dla dzieci, czyli Kuchnia pełna cudów (Terlikowska Maria), Placek zgody i pogody (Papuzińska Joanna) oraz wierszem i... ze smakiem pisane Kurczę blade (Chotomska Wanda).

Aha!
No i „kurczę blade”, nie da się tej książki czytać z pustym żołądkiem, no!...